Maailm

VENEZUELA MAJANDUSKRIISI NOORED OHVRID: emad annavad oma lapsed ära või ajavad nad tänavale (22)

LISA KOMMENTAAR

NEP 3. november 2018 18:00
Hiinas pole mitte sotsialism , vaid omamoodi NEP. (Venemaa NEP-i, mis riigi kodusõjajärgsest kriisist kusagilpooltosina aastaga välja tõi, hävitas teatavasti Stalin) Valitsuse poolt lubatud ning kontrollitav kapitalism ning turumajandus. Sest kuigi majandusega ise ei tegelda, on end kommunistlikuks nimetav parteieliit ning valiitsus siiski kontrollhoovad ning jõustruktuurid oma kätte jätnud.
Arne 3. november 2018 16:28
Ajaloost-oli USA ja HISPAANIA sõda, millega HISPAANIA kaotas oma asumaa KUUBA. Sellest alates oli Kuuba USA koloonia. Isegi ameeriklased püüdes asja ilustada nimetasid USA poolkoloonia. Ja veel tänapäeval elavad USA-s vaesuses ja toidutalongidega üle 50 miljoni ameeriklase. Huvitav on see, et see kuidagi ei kajastu USA reitingus, mida nad üle maailma levitavad. Ma pole kuulnud näiteks Kuubas vaeste telklinnadest kuskil metsas, aga USA-s on see uus normaalsus.
Arne 3. november 2018 16:02
Kui keegi soovib sotsialismi, siis selle ehe näide on kaasaegne HIINA. Plaanimajandusega on ehitatud sillad üle mere üle 50 km pikad, raudtee sillad pikkusega 160 km, tunnelitest ei saa rääkida-neid on palju. Terved linnad, mis on tühjad maavärinate puhuks.
ajaloolane 3. november 2018 14:58
ajalugu on näidanud seda, et need loodusvarad ning rikkused haarab teatud kontingent enda kätte, ülejäänud imevad käppa. Kui neil lõpuks kannatus katkeb, notitakse kaabakad maha. Kui nottijate eesotsas mõni aateline, haritud rihhard juhtub olema, saab riigist asja kui ei kestab kaos aastaid. Erilist vahet pole kas kärvavad nälga või tapavad ise üksteist....
faktid 3. november 2018 14:23
Mõni ikka ihaleb sotsialismi niiväga, et kui muud üle ei jää, siis lausvale või müüt aitab ikka. Alatoidetud lastele on seda "maailmatasemel" meditsiini tõesti vaja.
Vale tees 3. november 2018 13:50
Kõik peab kuuluma Venemaale! Täpsemalt Moskvale. Kremlile ja veelgi täpsemalt - Putinile!
??? 3. november 2018 13:47
Millal see Kuuba siis juba taas jalule jõudis tõusta? Kas su andmed ei pärine mitte kusagit 80-natest? Kuuba jõukus kukkus kokku koos Moskva abiga. Muuseas oli Kuuba enne Castrot iseseisev riik, mitte koloonia. Ja saatuse irooniana olid venna Castrod rikka plantaatori, suurmaaomaniku hellitatud ja koolitatud pojad. Seevastu too "ülipaha" president, kindral Batista oli puruvaese ja ilma maata talusulase või rentniku poeg. Kelle ainus edasi õppimise võimalus oli armees teenides. Kes omandas teenistuse kõrvalt ka hariduse ning tõusis tänu töökusele ning andekusele ohvitseriks.
Arne 3. november 2018 11:41
Ajaloost võib õpida seda, et Kuuba oli mahajäänud USA koloonia ja USA mafiosode ja poliitikute mängupõrgu ja lõbumaja. Praegu on riik kelle meditsiini süsteem on maailmatasemel. Vaesed kuubalased kasutavad süsteemi, mida USA-s saavad kasutada väga rikkad. USA eliidile on see pinnuks silmas, kuna pljud USA kodanikud on seda näinud oma silmaga.

md 3. november 2018 10:50
mis kas usa peaks relvade asemel tagasi laskuma sellele tasemele, et "sigime oma rahvaarvu suurendamisega naabermaad välja"? Ja majandusabi sellistele riikidele võrdub neile relvade kinkimisega (ka inimene on relv, kasvõi kahurilihana)
Arne 3. november 2018 10:30
Kõik maailma naftad peavad kuuluma USA-le.
Milles probleem 3. november 2018 10:17
Mall 3. november 2018 09:41
Miks ÕL rikub reegleid ja ei avalda minu viisakalt kirjutatud kommi? "Sõnavabadus" ÕL-i moodi?
Mall 3. november 2018 08:19
Nende riikide suurimaks abiks oleks rasedusvastased vahendid. Siingi juttu naisest,kes 3 last juba ära andnud, aga taas rase. Kas riik või abiorganisatsioonid tõesti ei jõua neile kasvõi kondoome jagada? Looduses ka surevad loomad kui süüa pole. Kui inimene enda kasvu ei piira, siis tuleb ka neil surra. Toiduainetega aitamine vaid süvendab probleemi, s.t. sündimus ja rahvaarv kasvab veelgi neis maades.
Sõelaga vee kandmine 3. november 2018 02:47
Kontrolli alt väljas iibega ning kiiresti ülerahvastuvaid riike on teisigi. Nagu Bangladesh, Pakistan, Indoneesia, Haiiti, Jeemen, Nigeeria- Praktiiselt pool Lõuna-Ameerikat. Aasiat ning Aafrikat. Tulutu on võidelda või siuda ebameeldivaid tagajärgi, kui ei tegelda peapõhjusega. Kontrollimatu iibe ning ülerahvastatusega.
Õigluse otsijale 3. november 2018 02:41
Nii et relva-arsenalide soetamise privileeg on vaid Venemaal või? Vahest võiks temagi need kümned miljardid, mida ta uute relvde soetamiseks kulutab, kas või omaenda lihtrahva hüvanguks suunata.
ajaloo huviline 3. november 2018 02:38
Paraadidest, propagandat ning miitingutest keegi söönuks ei saa. Ka Kuuba oli rikas ning õnnelik vaid senikaua, kuni läänepoolkera tugipunktist huvitatud NSVL talle üliodavat, alla omahinda naftat müüs. Ja mitu korda rohkem kui too ise seda vajaski. Nii et Kuuba müüs "ülejäägi" mitu korda kallimalt, maaimaturu hinnaga teistele edasi. Kõva valuuta, dollarite eest.

Ajaloost tuleb õppida 3. november 2018 02:32
Sotsialistliku-utopistliku eksperimendi viljad. Loodusvaradelt väga rikkast maast on saanud kerjusriik. Jaotada saab vaid seda, mis on eelnevalt loodud ning kokku kogutud. Ja väärtusete allikas on arukas ning viljakas töö.
Kommentaar. 3. november 2018 00:47
Seda riiki omab kommunistlik Hiina. Venetsueela valitsusel ja elanikel pole enam sõna sekka öelda. Põhjus miks Venemaa ei säti seal on see, et kardab Hiinat. Samuti USA kardab Hiinat.
Roosi 3. november 2018 00:15
Ometigi oli enne sotsialismi Venezuela jõukas maa.Miks Venemaa nüüd ei abista? Sotsialismi seal juurutada ju venelased abistasid hoolega.Venelased on teinud palju katseis aga tulemused on alati üks.See rahvas ei õpi ka kunagi.
Seal kus on võimul 2. november 2018 22:23
sotsid ja kommunistid on alati vaesus, hirm ja silmakirjalikus.
Ex-soomlane 2. november 2018 21:26
Sotsialismi on nagu "Monsters are due on Maple Street", maailm on täis Maple Streetid ja tulemus on iga kord sarnane. Sotsialist ei seda usu sest tema motivatsioon on tohutu ahnus. Meel on pime sest mṏte on et "mina saan rikka rahad ja istun see pärast Rolls Royce tagaistmel ja joon Dom Perignon." Venezuela valijad said mis tellisid ja tema on neile õige saatus.
autist 2. november 2018 21:16
Sotsid ja kesikud tahavad Eestis samasugust sotsialistlikku paradiisi ehitada.