Poliitika

Vabaerakond hüppas pensionireformi asjus Isamaaga ühte paati (7)

Kadi Raal, 2. november 2018 10:57
KAUL NURM Foto: Teet Malsroos
Vabaerakonna esimees Kaul Nurm ütles, et toetab teise pensionisamba vabatahtlikuks muutmist, nagu pakkus välja erakond Isamaa.

Sest senine praktika pensionisammaste osas näitab seda, et see on eelkõige kasulik pankadele ja kindlustusfirmadele ning see, kellele ta mõeldud on, ehk inimene, saab kõige viimases järgus sellest kasu," ütles Nurm ERRi uudisteportaalile

Nurm arvab, et ilmselt on neid inimesi, kes vabatahtlikuna teisest sambast loobuvad päris palju. "

Samal teemal

Erakond Isamaa pakkus teisipäeval välja teise pensionisamba reformimise kava, mis ei tähenda selle kaotamist, vaid inimestele õigust kanda pensionifondi kogunenud raha oma investeerimiskontole ning seda ise paigutada.

Oktoobri algul teatas Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder,  et erakond tahab pensioni teise samba muuta esmalt vabatahtlikuks ja seejärel selle kaotada. 4. oktoobril toimunud valitsuse pressikonverentsil teatasid nii peaminister Jüri Ratas (Keskerakond) kui kulutuuriminister Indrek Saar (SDE), et nemad seda ideed ei poolda.  

Ratas rõhutas, et teise samba kaotamisel tuleb suurendada tulevikupõlvkondade maksukoormust, kui soovime, et pensioni ja palga suhe ei väheneks tulevikus. 

"Oluline on see, et me ikkagi pikas perspektiivis tagame inimestele kindlustunde selle ees, et neil on pension sel hetkel, kui nad pensionile jäävad, ega jäta inimesi üksi tulevikuga silmitsi seisma," lisas Saar. 

Rahandusminister Toomas Tõniste (Isamaa) ütles möödunud nädalal, et inimestele tuleks oma pensionivara kasvatamiseks ja kasutamiseks anda rohkem vabadust. "Riik ei pea mõnede inimeste vastutustundetuse tõttu hakkama kõigile inimestele lapsehoidjaks," lisas ta. 

Samal teemal

06.10.2018
JÄRELEAITAMISTUND: kõik, mida on vaja teada kogumispensioni teisest sambast
06.10.2018
ÕL VIDEO | TÄNAVAKÜSITLUS: kes peaks saama otsustada kogumispensioni üle?
31.09.2018
Tõniste: riik ei pea vastutustundetute inimeste pärast lapsehoidja olema
07.09.2018
Juhtkiri | Me peame rääkima pensionist