Eesti uudised

Korteriühistute liit on kohustusliku pakendikogumise vastu

Kadi Raal, 2. november 2018 07:30

10 KOMMENTAARI

s
sorteerimine, peab toimuma prügilas, kes selle eest ka raha, nii vastuvõtmisel kui edasimüümisel./ 3. november 2018 06:40
J
!!!/ 3. november 2018 03:21
Juba praegu on kortermajade ees kitsas ning autod ei mahu maja ette ära. Aga kui seal peavad olema pikas reas veel ka 6-7 erinevat konteinerit? No olgem realistid.
d
dpq/ 2. november 2018 21:19
oleks täiesti normaalne, kui selle sorteerimisega tegeleks ustimenko ja kompanjonid - oleks neist miskitki kasu…
r
Rõõmusta, varsti neid kaste linnas/asulates ei ole/ 2. november 2018 20:36
Jaadla sõnul toob avalike pakendikonteinerite kadumine kaasa olukorra, kus varem avalikke konteinereid kasutanud inimesed toovad oma jäätmed korteriühistute territooriumile, konteineritesse või jäätmemajade juurde.
p
2. november 2018 20:02
Prügi sorteerimine peabki toimuma prügi tekkimise kohas. Üksikisik on nõus pigem sorteerima, kui rohkem maksma. Nii peaks olema ka tasu neile, kes sorteerida ei soovi kõrgem.
a
Andres/ 2. november 2018 19:09
Jajah, mul on köögis kindlasti nii palju ruumi, et paber, kartong jne. eraldi pakendada. Läheb kõik ühte kotti ja konteinerisse. Prügiveo eest ju maksan, sorteerigu ise. Milleks neile kõik ette taha ära teha? Koduelektroonika, ehitusjäätmed, rehvid viin loomulikult jäätmejaama.
r
ruudi/ 2. november 2018 17:39
Riik ja omavalitsused püüavad oma kohustused korteriomanuku kaela keerata Kui omavalitsus on prügivedajaga lepingu teinud siis on prügifirma püha kohus varustada elanikud prügimahutitega Mina ei pea pakendit kilomeetri kaugusele tassima Olen juba pakendi eest tasunud edasi on prügifirma mure Meie riigis on paljud asjad pea peale keeratud
k
2. november 2018 13:04
Kui prügikastid väljas ei ole siiv võivad need olla ka suures majas sees, prügišahti all. Rootsis suurte majade juures ei olnud ka olmeprügiprügi kaste näha, aga see ei tähenda, et neid üldse ei ole.

m
Muljeid Soomest/ 2. november 2018 12:07
Põgus Soomes viibimine jättis mulje, et inimestel nö oma prügikaste ei olegi. See-eest oli hulgaliselt platse, kus paiknesid erinevad konteinerid ja kõik tõid oma jäätmed sinna. Vaid ettevõtetel paistsid oma konteinerid olevat.
n
nonoh/ 2. november 2018 11:20
lahe, siis saab iga kortermaja ümber olema prügihunnikud, rahvas vaatab kuidas hunnikute vahelt majja saab. Lapsed saavad hunnikute vahel peitust ja sõjamänge mängida.
j
Jauramile/ 2. november 2018 11:20
Meil asulas on kohe mitmes kohas vastavad konteinerid, vii aga sinna, lisaks tasuta jäätmete vastuvõtupunkt.
o
olen üllatunud`le/ 2. november 2018 11:03
Olete ikka täielikult ajupestud.Pakend on ostes teie oma ja pärast kellelegi tooraine uue valmistamiseks. See keegi peab selle eest meile tooraine eest maksma ja korraldama ka vedamise. Äris on kõigil RISKID ja miks meie need järjekordselt kinni maksame? Kasumiahnuse tulemusel räägitakse "metsa alla viimisest"
o
Olen üllatunud/ 2. november 2018 09:39
korteriühistute sellisest vastuseisust. Raha rahaks, aga enamikes tsiviliseeritud riikides inimesed sorteerivad prügi juba aastaid. Kõik sorteeritakse eraldi konteineritesse. Paber, kartong, klaas plastmass, biojäätmed....Viime aga jah kõik metsa alla ja siis kampaania korras jälle rõõmsalt koristame.
u
Urrr/ 2. november 2018 09:30
Facebuuki ühe grupis oli tegelane kes arvas, et oma prügikoti suvalise kortermaja prügikasti panek on täiesti normaalne tegevus. Et kas kahju on või. Tahate, te viskab prügikoti kuskile metsa alla või? Siis hakatakse teiste kortermajade juurde veel ka muud kraami tooma....
j
Jauram/ 2. november 2018 09:02
Ilmselt on sul kodukorteris-majas samasugune prügila sorteerimisjaam nagu väljas ! Täname sind, jätka ! Minul küll sellist ruumi pole kuhu prügilat asutada ....
m
2. november 2018 07:50
mina arvasin, et prügi sorteerimine on inimestel loomulik tegevus ja inimestel on nõudlus pakendikonteineritele. aga selgub, et see on hoopis tüütu lisakohus. aga kodudes te ju sorteerite prügi. miks mitte seda ka õues teha. ma ei saa aru. mina küll viin oma klaasi, pakendi ja paberi eraldi konteineritesse. olen väga tänulik, et sellised kastid linnas olemas on. olmepürgi on peaaegu olematu. sest söögijäägid lähevad kompostiks ja ... polegi nagu midagi, mis väga üle jääks. kui suurte kortermajade ühistutes nii piiratud inimesed elavad, siis on raske midagi üldse muuta.