Jõulud

SEKSUOLOOG IMRE RAMMUL: ka seenior tahab olla voodis tubli, vähemalt riigipühadel (26)

Geidi Raud, 25. detsember 2018, 11:56
Hoia meel rõõmus ja leia aega ka puhkamiseks - siis on energiat ka voodis. Vida Press
On ju teada, et Eesti mees on nii töökas ja tubli, et jõuab kas või 120 tundi nädalas tööd murda. Seetõttu maandub ta pärast rasket tööpäeva diivanil teleri ees, mitte magamistoas naise kaisus. Seksuoloog Imre Rammul rõhutab – seksima ei pea, aga see on tervisele hea!

Arstliku perenõuandla doktor Imre Rammul võtab tihedamal nädalal vastu kuni 40 inimest. Ta aitab nõu ja jõuga nii sängioskusi lihvida kui ka lahendada psühhiaatrilisi probleeme ja peremuresid. Patsientideks on nii mehed, naised kui paarid. “Suvel jaanipäeva paiku käib pigem rohkem rahvast, jõuluhullust ma aga märganud pole,” muigab tohter.

Samal teemal

Meeste põhilised probleemid on Rammuli sõnul erektsioonihäired, enneaegne seemnepurse ja suguhaigused. “Samu probleeme jätkub igale eagrupile. Aga eks vanemas eas seostub erektsioonihäire teiste haigustega või on see ravimite kõrvaltoime. Nooremad mehed on lihtsalt ähmi täis ja seetõttu see peenis ei tõuse.”

Rammuli kõige vanem patsient on olnud 90ndates härrasmees. “Lisaks tervisehädadele tulevad seeniorid ka lihtsalt sellepärast, et oma voodielu turgutada. Vähemasti riigipühadel ja muudel pidulikel puhkudel tahetakse ikka tublimad olla,” ütleb arst. Tema sõnul töötab mõni meheau vaatamata kõrgele eale kui kellavärk ja seda ilma ühegi ravimita. Vanemas eas tuleb mõte seksuoloogi vastuvõtule minna meestel endil, nooremaid aga lükkavad Rammuli kabineti uksest sisse naised.

Seksuaalrepertuaar olgu mitmekesine

Vastavalt eale on ka Rammulile esitatavad küsimused erinevad. “Tehnika suhtes küsivad nõu pigem nooremad, vanad olijad arvavad ilmselt, et nad ise teavad, mida teha. Mina annan soovitusi nii, et uurin, milline on praegu nende seksuaalrepertuaar ja kas partner jõuab orgasmini. Kui ei jõua, siis tuleb teemasse sügavamalt süveneda ja teada saada, mis nad voodis teevad ja mida tegemata jätavad.”

Kui peaasjalikult tunnevad mehed huvi, kui suure lusikaga oma pikaaegsesse suhtesse vürtse puistada, siis tuleb ka ette neid, keda ootab kuskil noorem näitsik. “Ei ole need Eesti mehed midagi truumad kui teised, ikka tuleb ka kõrvalhüppeid ette.”

Kuigi keskmine Eesti mees on loomult häbelikum ja vaiksem, siis Rammul kinnitab, et kõik mehed, kes on julgenud juba tema kabineti uksest sisse astuda, punastades diivaniservale vaikima ei jää – voodielu probleemid siristatakse talle ikka vabameelselt ette. “Ei ole ei meeste ega naistega probleeme, et nad ei julgeks rääkida. Teinekord ikka kuulen, et mehel on olnud probleem viis aastat või kauem veel, aga siia pole julgenud tulla. Aga kui ära käib, on asi korras üsna ruttu. “

Tervislik elustiil tagab ka hea seksuaaltervise

Kui kõrge vanuseni võib aga üldse seksida? “Eks surm paneb omad piirid, pärast surma väga hästi enam seksida ei saa. Aga muidu võib kuni lõpuni välja lasta,” teeb Rammul musta huumorit. “Magusat surma (surm seksi ajal – G.R.) on ikka ette tulnud. Ka nii, et inimesel polegi eelnevat südamehaiguste ajalugu.

Rammul selgitab, et kui seksuaalühe on tulemuslik ehk lõpeb orgasmiga, tekib positiivne biokeemiline reaktsioon. “See vaigistab valu, parandab meeleolu ja und ning virgutab ka teisi organismi funktsioone,” loetleb doktor seksi häid omadusi. Kuidas aga end seksuaalselt heas vormis hoida? Rammul nendib, et rohke eneserahuldamine, nagu Hollywoodi filmides näidatakse, ei ole sugugi vajalik, kuid ega see mööda külgi maha ka jookse.

“Regulaarse sugueluga ei ole tingimata vaja n-ö kunstkäsitööga tegeleda. Kui voodielul on mingil põhjusel pikemad vahed sees olnud, siis oleks aga mõistlik natukene iseendaga tegeleda. Iga organismi funktsioon tahab treeningut, muidu tiksub see maha!”

Rammul lisab, et voodielu panevad proovile ka ületöötamine ja sellest tulenev stress. “Kui patareid on tühjad, siis ei jätku seksi jaoks rammu. Depressiooni korral võivad mõned ravimid natukene seksuaalsusele liiga teha, kuid on ka sõbralikke tablette. Seega meel tuleb hoida rõõmsana ja puhkamiseks aega leida!

Mis teeb seksuaalselt võimekaks?

Rammuli sõnul aitab heale seksuaalvõimekusele kaasa ikkagi vana hea tervislik eluviis: trenn, alkoholiga piiri pidamine ja suitsetamisest loobumine.

Moodne vanasõna ütleb: “Söö sibulat ja kala, siis seisab nagu tala!” Kas sellel ütlemisel on ka tõepõhi all? “Loomulikult on ka mitmekülgne toitumine oluline, “ ütleb Rammul. “Toidulaual võiks ikka olla mereande ja kala. Liigset taimetoitlust ei saa ma seksuoloogi vaatevinklist heaks kiita. Liha annab ikka rammu. Isegi see paha kolesterool on suguhormoonide ainevahetusega positiivselt seotud.”

26 KOMMENTAARI

s
Sada kilo mehe ilu 26. detsember 2018, 03:00
Suurim erektsioonihäirete põhjustaja on tavaliselt ülekaal ja/või liigne "käsitöö". Kui mees on heas füüsilises vormis, üldiselt terve, liig...
(loe edasi)
v
25. detsember 2018, 18:24
vanurite seks on ebaesteetiline ja siivutu.
Loe kõiki (26)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee