Seisukoht

Seisukoht | Pühadevahe, laske lastel nõiad olla! (10)

Greete Kõrvits, veebitoimetaja, 1. november 2018 16:57
Foto: Martin Ahven
31. oktoobril oli halloween, mida tähistasid ka paljud Eesti lapsed. Kuid mõne naabri uksele tulnud lapsed said sõimata. Mõni pani uksele sildi, millel oli kirjas, et tulge „õigel“ päeval tagasi.

Kas on hea tunne? Et sai lastele ära panna, peotuju rikkuda ja ikka meelde tuletada, kuidas elu sinu ainuõige kompassi järgi elada. Vähe sellest, et aeg-ajalt tõstavad Eestis pead üsakupjad, kes dikteerivad, kui palju ja millal tuleks lapsi saada, ilmub igal aastal hingedeaja kandis välja pühadepolitsei, kes pahaaimamatutele lastele targutab, et õige eestlane jookseb marti ja kadrit. Loodame, et üllas rahvakalendrijünger ise ikka ussimaarjapäeva tähistab.

Mardi- ja kadripäeva traditsiooni hävitavad suletud trepikojad, lukus väravad ja kurjad koerad palju enam kui üks järjekordne lõbus õhtu, kus laps saab kostüümi selga ajada ja mängida, et on keegi teine. Eriti võiks isetehtud kostüüm kommi väärt olla. Miks eeldada, et see, kes halloween'i-õhtul nõid on, mõned päevad hiljem sandirõivaid selga ei aja.

Samal teemal

01.11.2018
TILLSON STREET: tänav, mis ühel õhtul aastas muutub õuduste alleeks

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee