Eesti uudised

Erakorralist meditsiini usaldatakse rohkem: miks inimesed ei taha perearsti juurde minna?

Liina Hallik, 1. november 2018 12:49

2 KOMMENTAARI

m
Marilyn / 5. november 2018 08:22
Perearst peab olema eelkoige inimene ja patsiendi ära kuulama. Kui perearstindus ei tööta peab selle likvideerida.
m
marge/ 2. november 2018 10:03
kui inimene tõesti on haige leiab lahenduse väljaspoolt tallinnat olen ise seda teinud.järrjekorrad väljaspool tallinnat on 2päeva.
s
2. november 2018 08:42
m
2. november 2018 08:33
Mul on väga hea perearst, kuid eriarstide juurde on kuude pikkused järjekorrad.Ei saa ju valudega oodata peaaegu pool aastat.
m
Modereeriti?/ 1. november 2018 17:56
Ei leia enam oma kommentaari. Kuigi, milline vihakõne peitus väites, et eriarsti vasuvõttu ning uuringuid meil tuleb oodata 3-4 kuud. Senini kas saad ka ise terveks või vastupidi, lähed igavikku. Ja EMO ongi siis see viimane võimalus.
m
Miki/ 1. november 2018 14:54
Täna, Lasnamäe Tervisekeskusesse perearstile helistasin täpselt 36 korda alates kella 9.30 jutule sain 11.31. Soov oli vaid vereproovi teha. Täitsa normaalne ??????
a
aga/ 1. november 2018 14:27
eelkõige - inimesed mitte ei taha, vaid ei saa! Sest lihtsalt ei pääse vastuvõtule, kas on ajad täis või on asi organiseeritud nii, et õest kaugemale ei saa ja kas Tema Kõrgus Perearst neil vähestel tundidel, mis ta olema on, haiget suvatseb vaadata või mitte, seda ei tea keegi. Teinekord on siiski vajalik arsti vastuvõtt, mitte õe vastuvõtt. Süsteem on patsiente hävitav.
l
Linnastumine?/ 1. november 2018 14:09
Olen nt tulnud riigi teisest otsast "ajutiselt" Tallinna, nt kooli õppima või mõneks ajaks tööle - ei hakka ju kohe "ajutiselt" oma senist perearsti talina oma vastu ümber vahetama... Kui ma peaks nüüd Tallinnas olles haigeks jääma, ei hakka ju ometi tõbisena Võrru oma perearsti juurde sõitma! Otsin lähima koha kust abi saab ja kirja läheb seetõttu, et näe ei käinud oma perearsti juures... Ja siit saab statistik oletada, et kuna ei käinud oma arsti juures, ju siis ei usalda. Ja vahel ei usaldagi.

f
fwfwef/ 1. november 2018 13:53
Kogu aeg asendusarstid. Viimased ca 10 aastat juba, pererstile õnnestus saada selle aja jooksul 2 korda. Lõpuks praksis livideeriti. Nimistu viidi Tallinna linna teise otsa, miks peaks Lasnamäelt Nõmmele sõitma. Seepärast üritasin vahetada. Esimesed 5, kellel vabad kohad ei tahtnud uusi saada. Lõpuks sain eesti nimega venekeelse perearsti. Ja sel ka juba asendusarst
t
Tartlane/ 1. november 2018 13:22
Asi on selles, et perearsti kaudu võtab õige diagnoosi saamine tihti nädalaid või isegi kuid. EMO-s aga uuritakse põhjalikumalt. Kui vaja, tehakse kohe MRT-d või CRT-d. Seda peab perearsti kaudu väga kaua ootama. Nii et: parandage diagnoosi võimalust perearstide ja eriarstide juures ja inimene ei pöördu enam nii kiiresti EMO-sse!
u
uss/ 1. november 2018 13:06
Perearstid ei soovi oma nimustusse inimesi, kes on vanemad kui 40 aastat või kel on üle keskmise rohkem terviseprobleeme. Kuna inimest ei saa niisama nimistust välja arvata, siis jäetaksegi inimene tahtlikult ravita, et ta otsiks omale teise arsti. Kuid paraku ei soovi ka teine arst sellist inimest oma nimistusse ja nii ei jäägi muud üle kui EMO. Kogu see perearstisüsteem on tegelikult üks suur jama, EMO ülekoormamise vältimiseks tuleb taastada jaoskonnaarstide süsteem.