Eesti uudised

Tartu ülikooli raamatukogu endine direktor Martin Hallik viis vallandamise töövaidluskomisjoni 

Toimetas Triinu Laan, 1. november 2018 10:57
Martin Hallik. Foto: Aldo Luud
Tartu ülikooli raamatukogu direktori ametist vallandatud Martin Hallik vaidlustas selle töövaidluskomisjonis.

Martin Halliku esindaja, vandeadvokaat Kristi Sild ütles ERR Uudistele, et kaebus on esitatud.

"Istung on kuulutatud kinniseks, kuid ei ole veel teada, millal see toimub," märkis ta.

Samal teemal

Tartu ülikool lõpetas Hallikuga töölepingu augustis ühepoolselt usalduse kaotuse tõttu. Ülikooli teatel oli lepingu lõpetamine tingitud tema väidetavalt ebaväärikast käitumisest.

Tartu Ülikooli kommunikatsioonijuhi Kristina Kurmi ütles siis, et ülikool täpsemaid selgitusi ei jaga, et tagada raamatukogu töörahu ja isikuandmete kaitse. Kurmi sõnul ei olnud Halliku teod sellised, mille pärast ülikool peaks pöörduma õiguskaitseorganite poole. Tema vallandamiseni viivad asjaolud olid ülikoolile teada paar nädalat, soostus Kurm täpsustama.

"Ma tean, et töösuhte lõpetamise aluseks on olnud minu endise alluva või endiste alluvate kaebus, kuid selle detailne sisu ei ole ka minule tänaseni teada. Mis oluline, vallandamise käigus ei esitanud ülikool mulle kirjalikke tunnistusi ega tõendeid. Ülikool tööandjana ei võimaldanud minuvastaste kaebuste sisuga tutvuda," kommenteeris Hallik augustis. 

"Pole mingit kahtlust, minu vallandamise otsus oli ülikoolil juba ette valmis. Ülikool ei andnud mingit võimalust mulle omapoolsete tõenditega esineda ega vastuväiteid esitada," avaldas Hallik nördimust.

Samal teemal

27.11.2018
TÜ raamatukogu endine direktor: jah, mul oli lühiajaline konsensuslik suhe ühe kaastöötajaga, see keerati hiljem ahistamissüüdistuseks!
27.11.2018
VAATA GALERIID | Mis toimus TÜ raamatukogu kurikuulsal jõulupeol
27.11.2018
Ahistamissüüdistustega võitlev TÜ raamatukogu eksjuht Hallik: ma ei hõõrunud ennast kellegi vastu, „paugu lahti saamise“ soovi pole avaldanud
22.11.2018
Töövaidluskomisjon tühistas TÜ raamatukogu direktori Martin Halliku vallandamise, ülikool kaebab otsuse edasi