Edaspidi on mõistlik roheline kaart rahakotist välja võttaFoto: Teet Malsroos
Televeeb 1. november 2018 09:48
Tallinna ühistranspordis käivitub paari kuu pärast võimalus maksta sõidu eest ka viipepangakaardiga. See aga toob kaasa ohu, et tervet rahakotti validaatori ees viibutavad inimesed kaotavad kogemata raha, räägiti eilses "Aktuaalses kaameras".

Uued validaatorid paigutatakse kõigepeale sõidukite esiuste juurde. Pärast kaardi lugemist süttivad validaatoril rohelised tuled ja kostab kinnitav helisignaal. Punase tule korral makse ebaõnnestus. Tallinlastele jäävad endiselt kehtima rohelised kaardid.

Küll aga peab esiuksest siseneja oma rohelise kaardi edaspidi kotist välja võtma, sest vastasel korral võib validaator võtta raha ka tema rahakotis olevalt pangakaardilt, selgitati uudistesaates.

Tallinna Transpordiameti juhataja Andres Harju rääkis "Aktuaalsele kaamerale", et pangakaart ja ühistranspordi kaart võiksid olla üksteisest lahutatud.

"Võib tekkida olukord, et kui validaatorile näidata mitut kaarti korraga, siis leebem variant on see, et validaator ei saa aru, millist kaarti ta lugema peab. Aga halvem lugu on see, kui inimesele on antud sõidusoodustus või tasuta sõidu õigus ja pangakaardilt loetakse tal siiski täis sõiduraha maha," kirjeldas Harju.