Eesti uudised

Nõukogu soovitas ministeeriumil Eesti Kontsert saneerida (7)

Kadi Raal, 31. oktoober 2018 21:35
Eesti Kontserti nõukogu liige Madli-Liis Parts pärast erakorralist koosolekut. Foto: Robin Roots
Eesti Kontserti (EK) nõukogu tegi kultuuriministeeriumile ettepaneku kaaluda EK saneerimist. 

Pärast Laine Randjärve küsimust arutas EK nõukogu möödunud nädalal toimunud erakorralisel koosolekul ka asutuse majandusseisu üle, jõudes järeldusele, et see on nii halb, et tuleb kultuuriministeeriumile teha ettepanek kaaluda kontsertorganisatsiooni saneerimist, kirjutab ERRi uudisteportaal

Et majandusolukorda leevendada, kaalub ministeeriumi EK aitamist ka 2019. aasta toetussumma arvelt ning EK omakorda pidi välja pakkuma oma ettepanekud, mille arvelt kulusid kärpida. Tagasisidet kärpeplaanile saab ministeeriumilt pärast kantsler Tarvi Sitsi naasmist puhkuselt, seisab nõukogu koosoleku protokollis.

Kultuuriminister Indrek Saar kinnitas ETV saates "Esimene stuudio", et ta ei oska EK majanduslikku seisu täpselt kommenteerida.

Mis on saneerimine? 

Ettevõtte saneerimine aitab ettevõttel vältida pankrotimenetlust ja likvideerimist. Saneerimine on mõeldud eelkõige ettevõtetele, mille tegevust võiksid ümberkorraldused – uued hankevõimalused, töötajate vähendamine, uute turgude leidmine jne – paremaks muuta. 

Ettevõtte saneerimisele tuleb mõelda juhul, kui ettevõte ei suuda ajutiselt täita oma kohustusi ja võlakoorem käib üle jõu.

Saneerimismenetlus on mitmeetapiline. Menetluse algatajaks peab olema ettevõtja ise. Kui ettevõtte suhtes on juba algatatud pankrotimenetlus või on tehtud kohtumäärus ettevõtja sundlõpetamise kohta, siis ei saa saneerimist algatada.

Saneerimine toimub saneerimiskava alusel. Saneerimiskavas sätestatud õiguslikud tagajärjed hakkavad kehtima alates kava kinnitamisest kohtu poolt ning kehtivad kogu saneerimiskava kehtivusaja jooksul.

Samal teemal

14.01.2019
Eesti Kontsert leidis uue juhi
21.11.2018
Indrek Saar kinnitas Eesti Kontserdi nõukogu uue koosseisu
07.11.2018
Laine Randjärv loobub riigiga kohut käimast ja jääb poliitikasse
01.11.2018
Neeme Järvi: milleks meile Eesti Kontsert?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee