Eesti uudised

Puidutehase vastased kaotasid lõplikult kohtuasja (16)

Siim Randla, 1. november 2018 07:24
Tselluloositehasevastane aktsioon tõi mais Tartu südalinna tuhandeid inimesi.Foto: Aldo Luud
Riigikohus ei rahuldanud MTÜ Emajõe Kaitseks kaebust, kes on palunud kohtutel keelata  eriplaneering, millega Est-For Invest OÜ kavandas Emajõe äärde puidutehast. 

MTÜ Emajõe Kaitseks kaebus käsitles valitsuse korralduse õigusvastasuse tuvastamist ja riigi eriplaneeringu menetluses edasiste toimingute tegemise keelamist. Kaebaja eesmärk on Emajõe valgala kaitsta. Kavandatava tehase käitamine mõjutaks Emajõge ning jõega seotud  loomastikku ja taimestikku. Samuti märkis kaebaja, et tehase asukoht valiti õigusvastaselt juba enne eriplaneeringu algatamist, märkisid kaebajad.  

Samal teemal

Tartu halduskohus tagastas MTÜ Emajõe Kaitseks kaebuse ja Tartu ringkonnakohus ei rahuldanud nende edasikaebust. Seejärel pöördusid tehase vastased riigikohtusse, kes jättis oktoobris nende kaebuse rahuldamata. 

Septembris valmis rahandusministeeriumis eelnõu puidurafineerimistehase eriplaneeringu lõpetamiseks. Enne selle valitsusse viimist ootab riigihalduse minister sellele ministeeriumide kooskõlastust ning omavalitsuste ja Emajõe äärde puidutehast kavandanud Est-For Invest OÜ arvamust.

Riigihalduse minister Janek Mäggi pikendas Est-For Investi puidurafineerimistehase eriplaneeringu lõpetamise eelnõule vastamise tähtaega 3. novembrini. Tähtaja pikendamise taotluses toob Est-For põhjusena potentsiaalse uue asukoha leidmise konsultatsioone Räpina, Võru, Setomaa ja Saarde valdadega, mille tulemused võivad oluliselt mõjutada eelnõule esitatavat arvamust, vahendab ERR.  

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee