Eesti uudised

Kõigil, kes on alates septembrist kuni tänaseni külastanud kliinikumi, palutakse kaebuste ilmnemisel pöörduda perearstile.

Tartu Ülikooli Kliinikumis on sügeliste puhang (8)

Kadi Raal, 31. oktoober 2018 17:01
TARTU ÜLIKOOLI KLIINIKUMFoto: ALDO LUUD
Tartu Ülikooli Kliinikumis levivad sügelised, on alust arvata infektsioonikontrolli teenistusele laekunud info põhjal.

Sügelised on tõenäoliselt alguse saanud ühest patsiendist, kirjutab ERRi uudisteportaal. 

Info, kui suur hulk teisi haigeid ning kliinikumi töötajaid on nakatunud, on hetkel välja selgitamisel. 

Tartu ülikooli kliinikum palub kõikidel, kes on alates septembrist kuni tänaseni külastanud kliinikumi, kaebuste ilmnemisel pöörduda perearstile.

 

Mis on sügelised?

Sügeliselestad levivad inimeselt inimesele tiheda kontakti kaudu parasiitide poolt kahjustatud nahaga, sealhulgas seksuaalse kontakti ajal. Lestad kanduvad nahalt nahale küllaltki kiiresti. Levik voodipesu ja aluspesu kaudu toimub lühikese aja jooksul pärast nendega kokkupuudet.

Klassikaliste sügeliste korral tekib nahale iseloomulik sügelev lööve, mis on eriti märgatav sõrmede vahel, randme ja küünarnuki siseküljel, kaenla ja vöö piirkonnas, suguelunditel, istmikul, naistel ka rinnal/nibul; imikutel võib hõlmata ka pead ja kaela, peopesi ja jalataldu. Sügelemine on intensiivne, eriti öösel.

Esmakordselt nakatunud isikul on lõimetusaja pikkuseks kaks kuni kuus nädalat enne sügelemise teket. Eelnevalt sügelisi põdenud isikul tekivad pärast korduvat ekspositsiooni sümptomid ühe kuni nelja  päeva pärast.

Nakatamisohtlik periood kestab seni, kuni ravi on hävitanud lestad ja munad - tavaliselt pärast ühte või kahte ravikuuri. Ravikuuride vahe on üks nädal. 

Allikas: terviseamet

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee