Eesti uudised

RIIGIKONTROLL: üle poole EMOsse pöörduvatest patsientidest ei vaja kiiret erakorralist sekkumist (44)

Liina Hallik | Graafik: Margus Järv, 1. november 2018 00:01
Pärnu haigla erakorralise meditsiini osakond Foto: Teet Malsroos
„EMOsse!“ kostus telefoni teisest otsast kolm päeva kõrges palavikus olnud Marile enne, kui toru hargile visati. Naisel ei jäänud muud üle, kui end kokku võtta ning 39-kraadise palavikuga läbi paarikümnekraadise pakase liinibussiga erakorralise meditsiini osakonda sõita. Riigikontrolli koostatud auditi andmetel pöördub pere- ja eriarstiabi hädade tõttu erakorralise abi osutamiseks mõeldud osakondadesse (EMO) järjest rohkem inimesi, kes tegelikult kiiret erakorralist abi ei vaja. 

„Sõitsin oma tuikuva olemisega läbi Tallinna linna ja suure tõenäosusega levitasin viirust ka edasi,“ kurvastab Mari. Erakorralise meditsiini osakonnas suhtuti temasse siiski väga viisakalt. „Kui ilmnes, et kurtsin perearstile tõesti vaid kehva enesetunnet ja kõrget palavikku, otsisid nad mu andmed ja kuulsin, kuidas perearstile asja täpsustamiseks helistati. Perearst väitis, et see on patsiendi enda valik, kuhu ta abi saamiseks pöördub,“ meenutab Mari (täisnimi toimetusele teada). Seepeale nentisid kiirabitöötajad, et ega siis midagi teha pole – tegid gripiproovi, tuvastasid B-gripi ja kirjutasid välja ravimid.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

22.11.2018
Riigikogu arutas ravijärjekordade lühendamist: tugevdada on vaja esmatasandit
05.11.2018
PEREARST KÜSIB: kas kõiges on süüdi perearstid?
04.11.2018
Karmen Joller: mul on kohutavalt kahju raskelt haigetest inimestest, kes peavad mugavusteenuse tarbijate tõttu tunde EMO-s ootama
02.11.2018
Perearstide selts: tervisemure korral helista kõigepealt perearstikeskusesse