Eesti uudised

RIIGIKONTROLL: üle poole EMOsse pöörduvatest patsientidest ei vaja kiiret erakorralist sekkumist

Liina Hallik | Graafik: Margus Järv, 1. november 2018 00:01

44 KOMMENTAARI

t
to 12:55/ 2. november 2018 16:28
Nõukaajal oli praeguse perearsti asemel jaoskonnaarst. Ülejäänud olid erinevate erialade arstid ehk eriarstid, nt kardioloog, günekoloog jne. Registratuurist võis igaüks saada numbri millise tahes arsti juurde. Saatekirja polnud tarvis, haigest kassast rääkimata. Mitme kuu pikkustest järjekordadest ei nähtud tol ajal kurja undki.
t
Teile nõukaajal/ 2. november 2018 12:55
Nõukaajal ei olnudki eriarste. Läksid registratuuri seal öeldi millise arsti juurde soovid. Mehi ei lastud ainult günekoloogi juurde.
a
Arvu/ 2. november 2018 12:34
Minule perearst ei andnud suunamist Tartu Ülikooli Kliinikusse. Mitme kuu pärast läksin valudega EMO sse. Seal öeldi kus te elanud olete, põlveõndlas pole enam pulssigi. Viidi kohe kiirabiga Tartu Ülikooli Kliinikusse veresoonte kirurgiasse ning sealt tulid samad sõnad. Kõik oli nii hilja, et minul amputeeriti jalg. Tartust öeldi adge perearst kohtusse, kohus kohtuks aga ega ma enam jalga tagasi ei saa.
A
...isegi EMO leidis sooltevähi alles kolmandal korral?!/ 2. november 2018 09:34
Arstide kuritegelik lohakus on EW-s seadusega lubatud. Tean konkreetset juhtumit, kus perearst suunas haige juba neljandat korda gastroenteroloogi juurde. Pärast mitu kuud järjekorras ootamist saatis too haige ka seekord minema ilma piisavalt uurimata. Lõpuks diagnoositi lõppstaadiumis vähk EMO-s. On iseloomulik, et hiljuti otsustas EW arstide ravivead dekriminaliseerida!
p
panin/ 1. november 2018 18:47
ennast perearsti juurde kirja, järjekord 2 nädalat.
n
Nõukaajal/ 1. november 2018 18:21
Sai isegi eriarsti vastuvõtule enamasti samal päeval. Praegu paljud ei usugi, et selline asi üleüldse võimalik on. Ja keerulisematel juhtudel saadeti haiglasse, kus kõik vajalikud uuringud mõne päeva jooksul korraga ära tehti. Mitte nagu nüüd - haiget solgutatakse järjest mitme kuu pikkustes järjekordades, kuni jõud lõplikult otsa saab.
m
munk ( μοναχός )/ 1. november 2018 14:11
Õnneks käin ainult ühe arsti - hambaarsti - juures. Ja kui kunagi tuleb aeg - siis tuleb minna.
õ
õige/ 1. november 2018 13:28
lisaks teeb vaktsineerimispropat ja hindab kaugtöö teel inimeste töövõimet. Kogu see perearstisüsteem on jama.

t
tervishoid vajab restarti/ 1. november 2018 13:00
kui nüüd Riigikontroll näeks, kuspoolt need probleemid algavad. Esiteks, kui polikliinikute aegadel oli olemas õhtune valvearst, siis praeguse perearstisüsteemi juures seda enam ei ole. Nii et kõik inimesed on sunnitud pärastlõunasel ajal tekkinud probleemiga pöörduma EMOsse (seda enam, et reeglina perearsti juurde ootamatu probleemi korral ei pääse, lihtsalt töökorraldus on selline, et aegu samaks päevaks ei ole). Veel on absurdne olukord, et need inimesed, kes peavad nädalavahetuseti töötama - haigestumisel tuleb asi fikseerida EMOs. Kelle nõue? Haigekassa!? Kogu süsteem on vigane!
M
.../ 1. november 2018 12:31
Mina vana loll kuulasin perearsti,kes ütles et mõtlen haiguse välja.Saatis füsioterapeudi juurde aga see tegi asja veel hullemaks. Palusi perearsti et saadaks neuroloogi vastuvõtule aga tema et raha vähe ja pole sul häda midagi. 6kuud kannatasin siis läksin EMO-sse, pandi 2 nädalaks haigla ja siis tuli diagnoos... 4 kuu pärast ei saanud enam ilma toeta kõndida ja kuue kuu pärast olin ratastoolis. Neuroloogi sõnad mulle olid"Kus sa siis olid kui ilmnesid esimesed sümptomid." Nii et milleks üldse perearsti vaja, meie perearst pakub ainult haiguslehte ja mingeid uuringuid ei saa teha raha on vähe
a
Arstiabi parandamiseks on vaid üks võimalus/ 1. november 2018 12:03
Tuleb uuesti kehtestada nõukogude võim!!!
j
,,,,/ 1. november 2018 11:31
ja samas käib karjumine kui inimesed otsivad alternatiivseid võimalusi, ongi ka,hea abi SAB tunnusega on c ja mg kasutada, küüslaugu kangeid tablette,carotenoidilisi, valguslamp koju osta koos värvidega jne.... on päris palju abi neist et ise saaks toime tulla, mõned head toidulisandid ka liigestele pealinnas olemas, niiet soositakse ikka rohkem alternatiivile ja muudele võimalustele, sest muidu lihtsalt meditsiinis ootele jäädes lähevad asjad juba metsikuks.
l
lihtsurrelik/ 1. november 2018 11:15
Soovitaksin enne postitamist kontrollida õigekirja!!!
v
võitleja/ 1. november 2018 11:14
Kui perearst ütleb, et oodake veel küll läheb mööda. esimest korda nii tegingi aga ei kuulanud ning pöördusin EMOsse, hoolimata läks tervis aina halvemaks aga sellele perearst ei pööranud tähelepanu. Ei jää muud üle aga tänu Mustamäe toredatele arstidele on hing sees
e
Elukutseline Setu/ 1. november 2018 11:14
See on siis Riigikontrolli meelest see kõige põletavam teema mida kontrollida?! Samal ajal võib aga raisata sadu miljoneid ja teha kõikvõimalikke lollusi ja sigadusi ja .... Riigikontroll vaikib! Kas see on nii meelega või heameelega (selleks, et valitsevad erakonnad Holmi ikka teiseks ametiajaks ka valiksid) on huvitav küsimus?
m
...../ 1. november 2018 11:13
meditsiin oli vaid heal tasemel nõuka ajal, vastavalt selle aja teaduse ja taseme poolest kohe kättesaadav,kus ei loksutatud kedagi edasi tagasi pool aastat ja enam, kuni surmani paljudel juhtudel.See oli nii, lapsele tuldi kurge palavikuga koju, nüüd kui kõrge palavik ja kurk paistes, kästakse laps arsti juurde viia, koju ei tulda, on alles hullumaja.Nõuka ajal tehti kohe ka kurgiarstil näiteks kurguproov samal ajal kui arstil olin, et kohe teada saada mis kokiline see pikka põletiku põhjustab, saadeti kohe üle koridori uuringule kui perearstil olid jne....ei pidanud päevi ja kuid jamama.

q
qwer/ 1. november 2018 11:13
inimesed muretsevad oma tervise pàrast.
r
ravimatult haige/ 1. november 2018 11:10
Kui inimene haigestub ja tal on väga halb, mida siis teha? Perearsti järjekorras peab ootama vähemalt nädala. Aga kui ta EI JÕUA oodata ning SUREB???
l
Looduslik valik/ 1. november 2018 11:07
Kes on süüdi? Kui haige ei peaks 3-4 kuud eriarsti vastuvõttu ootama. Inimene pole ju arst,et ohtlikkuse ise määrata oskaks. Praegu on nii, et eriarsti oodates saa kas ise terveks või vastupidi, lahkud siit ilmast
o
oma info kogumiseks./ 1. november 2018 10:52
m
marit / 1. november 2018 10:46
Miks võetakse gripi sümptomitega haigeid tavahaigla emosse ja pannakse kõrvuti raskete neeru ja südamehaigetega, vahel vaid kardin.....samamoodi ka Mustamäe haiglas, kus kõik rasked kroonilised haiged ja gripihaiged ühes palatis.....-...mingi kardin pooleldi ees...Vanasti olid ikka infektsioonhaiged eraldi osakonnas, rääkimata palatitest...Kaua selline asi küll kestab?
t
Tasuta võib lugeda sellest, kuidas Laura Põldvere esines Liibanonis.../ 1. november 2018 10:44
Sellisel teemal artekkel loomulikult tasuline!
t
tyyp/ 1. november 2018 10:41
mind saatis perearst emaosse sest muidu ootaks kaks kuud eriarstile järjekorras!
r
rahvas/ 1. november 2018 10:41
nõuka ajal ei olnud mingeid EMOSID ja rahvas oli palju tervem

.
.../ 1. november 2018 10:39
v
Viljandist/ 1. november 2018 10:34
Minul perearsti õde sõimas näo täis, et kas EMO sse ei oska minna. Ütlen ausalt oli tasemel värk sest perearstilt ma abi ei oleks saanud. Oli üks ikkagi võib öelda vanem mees ja väga noored tohtrid. Tänan Teid südamest sest olete tasemel tegijad.
m
Margus/ 1. november 2018 10:14
Loll jutt suhu tagasi... Emosse lähevad enamasti sellised, kelle probleem on: "Köhin juba kaks kuud ja paremaks ei lähe"... Ja kui peavad emos istuma 3 tundi, siis kirjuvad ja neavad kogu süsteemi maapõhja! Vähe sellest, nad veel helistavad ja kirjutavad telesse ja lehte, et näe, avastati kopsuvähk, aga emo ei teinud sittagi... Kõik algab perearstist!
i
Inimesed on hädas/ 1. november 2018 10:07
Arstile ei saa.Isegi järjekorda mitte.Kui täna (1.novembril) helistad,öeldakse,et ajad tulevad jaanuariks ja nii see ringmäng jätkub juba pikemalt.Sots maks ära kaotada ja arstilkäik kõigile (va.lapsed) tasuliseks.Ja loomulikult sotsialism valitsusest prügikasti.
a
Ats/ 1. november 2018 10:04
Minul näiteks puudub meditsiiniline kõrgharidus ning ma tõesti ei oska diagnoosisa,kas ma tülitan lugupeetud tohtreid põhjusega või ilma...
k
Kati/ 1. november 2018 09:08
Kui EMO on üle koormatud patsientidega, kes ei vaja kiiret abi, siis miks audit ei uuri selle anomaalia põhjust? EMO on täna ainus pragu selles meditsiinimüüris, mille kaudu on üldse reaalne võimalus spetsialisti juurde pääseda.
j
Juhan/ 1. november 2018 08:48
Kas nüüd riigikontroll otsustab kas minu tervis vajab üldse abi, või tuleb surra.
o
oh/ 1. november 2018 08:46
Millistes saadetes kõiki perearste pidevalt näha ja kuulda saab?

j
..../ 1. november 2018 08:45
järelikult on ka emo bussakas, sest inimese maovähki ka ei suutnud avastada, sõidutati edasi tagasi emost-koju-perearst-koju-emo, ikka ei avastatud, viimaks nii hilja et 4 staadiumi viimane arst ikka avastas,on siis patsiendil tõesti ilmaaegu käigud, sest arstid pole suures osas üldse tasemel.
j
jaan/ 1. november 2018 08:39
No aga see tähendab, et poliikliinikute likvideerimine oli viga ja nad tuleb taastada, kasvõi üks iga linna peale. On ju imelik lehest lugeda, et perearstid ei taha inimesi enda nimekirja lisada ja inimesed on nagu eikeegi ja eimiski.
a
ab/ 1. november 2018 08:14
2-3 kuud on ikka väga hea aeg, ja kui ka õnnestub, siis ootad oppi paar aastad, seniks oled jah seal, kust võidakse sind otsida juba!
t
Tean/ 1. november 2018 08:12
See ei ole nii julm! Soomes pöörduti sellepärast et kõrva auk teha.
j
Joppen Puhh/ 1. november 2018 08:10
Kas Te statistikategijad aru ei saa, et ma ei oska ju ise hinnata, kas ma vean 2 kuud eriarstini välja või tuleks kohe haiglasse panna. Konkreetne näide enda kogemusest: olin pärast jalaoppi 39-se pikaajalise palavikuga rohelises laines ootes 5,75 h ja siis hakati sõimama, et kus te enne olite, nüüd on juba õhtu, teil on ilmselt sepsis ja kohe haiglasse sisse! No, kuidas peab haige nt reede õhtul oskama enne EMO-sse minekut hinnata, kas ootan esmaspäevase perearstini ja siis 2-3 kuud eriarstini?! Ma tahaks siiski uskuda, et EMO-sse pöördutakse valdavalt viimases hädas.
k
Kiki/ 1. november 2018 08:07
sellepärast ma kirikus enam ei käi, sest seal jube paljudel katus sõidab.
r
Reelika/ 1. november 2018 08:02
Pole imestada. Kui perearst võtab korra nädalas vastu ja muul ajal lehvib televisioonis ja raadios.
u
Urmas/ 1. november 2018 07:39
Kas Riigikontrolli kodulehel on olemas mingi haiguste nimekiri ja kuidas neid haigusi diagnoosida, et kontrolliks üle enne EMO poole tatsumist?

l
Lugeja / 1. november 2018 07:33
Aga mis siin imestada on kui perearst ütleb iga asja peale ja kui paremaks ei lähe mine EMOsse saad kiiremini vastava abi!!!
f
Fakt/ 1. november 2018 07:31
Kuidas selle helge näpuvibutamise taustal kommenteerida seda, et enamik inimesi, kes kodust kauemaks välja on jalutanud, leitakse peale pikka otsimist surnuna sellistest kohtadest, kus inimesed igapäevaselt liiguvad ( ja ei märka! ) ning järelduseks on, et väliste vägivallatundemärkideta! Edaspidist uurimist muidugi ei toimu!
f
fakt-siin/ 1. november 2018 07:15
minge vaktsineerima,läksin ainult,et keegi ei oskanud öelda kunas vaktsiin saabub.....idiootide vabariik,ja siis hädaldavad,et lähevad emo-sse
t
tore/ 1. november 2018 07:10
Miks emo - sest perearstile saab kahe nädala pärast kuid halb-terviserike toimub just praegu.