Maailm

Kreeta pääses võlakriisist kergemalt ja loodab paremale tulevikule (1)

Vambola Paavo, reisiajakirjanik, 31. oktoober 2018, 18:00
KESKUS: Heraklion (eestipäraselt Iraklion)  on põnevalt põimunud ajalugudega sadamalinn ja Kreeta saare pealinn. Jahisadama juures asuvas vanas arsenalis ehitati ja parandati veneetslaste saarel võimutsemise ajal laevu. Vambola Paavo
Kui Kreeka mandriosa ägab siiani võlakriisi tagajärgede all ja on sunnitud kulusid kokku hoidma, siis riigi suurim Vahemere saar Kreeta pääses kergemalt. Võiks öelda, et vähese valuga. Saare põhisissetulek on turism ja oliivikasvatus. Need andsid elanikele rasketel aegadel tööd ja leiba.

Jõukad sakslased, skandinaavlased ja venelased leidsid ikka raha, et päikest nautida. Kreeta hotellid olid ka võlakriisi ajal täis. Raha tuli ja turismiettevõtted tellisid juurde uusi laevu ning busse. Turism on Kreetal majandusharu number üks. Paraku on see hooajaline. Oktoobri teises pooled hakkavad hotellid uksi sulgema ja hooaeg lõpeb. Reisibusside juhid sätivad endid mandrile ja jätkavad tööd rekajuhtidena. Maikuus, kui algab taas turismihooaeg, vahetatakse raskeveoki rool jällegi valge triiksärgi ja mugava reisibussi vastu.

Kõigi Õhtulehe paberlehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee