Eesti uudised

Kultuuriministeeriumile tuli NO99 sulgemine ootamatult (8)

Maarit Stepanov, 31. oktoober 2018 15:50
Kultuuriministeerium. Foto on illustratiivne.Foto: Mati Hiis
Teade teater NO99 otsusest sulgeda uksed jätab mitmete küsimuste ette ka kultuuriministeeriumi. Esiti pole teada seegi, kas teatrisaal jääb riigile alles.

Kultuuriministeeriumi kommunikatsiooniosakonna juhataja Meelis Kompus selgitas, et riigi osalusega sihtasutus, nagu NO99 seda on, likvideeritakse valitsuse otsusega. "Seda, kas NO99 puhul on seda vaja teha, me veel tea," sõnas ta.

"Kultuuriministeeriumis ei ole veel toimunud arutelu, mis saab edasi. Sihtasutus seniajani eksisteerib, kehand on alles ja kõik variandid on võimalikud," lisas Kompus. Lisaks tulevikuplaanidele, pole Kompuse sõnul ministeeriumis tegelikult NO99 sulgemise üle ühtki arutelu olnud.

"Ministeeriumile oli loomingulise meeskonna soov teatritegemine sellisel kujul lõpetada ootamatu, kuid mõistetav, lisas ta, et NO99 on algusest peale rääkinud, et nende tegevusel on algus ja kunagi ka lõpp.

Kompuse sõnul tuleb arutluse alla võtta seegi, mis saab edaspidi teatrisaalist.

Mis puudutab teatri majandustegevust, on see Kompuse sõnul korras. "Kindlasti ei jää maha miinust ja kõik arved mis on laekunud või veel laekumas saavad makstud," kinnitas ta.

Samal teemal

19.12.2018
NO99 näitas viimast etendust otseülekandena
06.12.2018
Võidujooks NO99 ruumide nimel juba käib
01.11.2018
Kultuuriministeerium murrab pead NO99 hoone saatuse üle
01.11.2018
NO99 SULGEB EESRIIDE: samamoodi edasi minna me ei saa, teistmoodi ei taha!