Kultuuriministeerium. Foto on illustratiivne.Foto: Mati Hiis
Maarit Stepanov 31. oktoober 2018 15:50
Teade teater NO99 otsusest sulgeda uksed jätab mitmete küsimuste ette ka kultuuriministeeriumi. Esiti pole teada seegi, kas teatrisaal jääb riigile alles.

Kultuuriministeeriumi kommunikatsiooniosakonna juhataja Meelis Kompus selgitas, et riigi osalusega sihtasutus, nagu NO99 seda on, likvideeritakse valitsuse otsusega. "Seda, kas NO99 puhul on seda vaja teha, me veel tea," sõnas ta.

"Kultuuriministeeriumis ei ole veel toimunud arutelu, mis saab edasi. Sihtasutus seniajani eksisteerib, kehand on alles ja kõik variandid on võimalikud," lisas Kompus. Lisaks tulevikuplaanidele, pole Kompuse sõnul ministeeriumis tegelikult NO99 sulgemise üle ühtki arutelu olnud.

"Ministeeriumile oli loomingulise meeskonna soov teatritegemine sellisel kujul lõpetada ootamatu, kuid mõistetav, lisas ta, et NO99 on algusest peale rääkinud, et nende tegevusel on algus ja kunagi ka lõpp.

Kompuse sõnul tuleb arutluse alla võtta seegi, mis saab edaspidi teatrisaalist.

Mis puudutab teatri majandustegevust, on see Kompuse sõnul korras. "Kindlasti ei jää maha miinust ja kõik arved mis on laekunud või veel laekumas saavad makstud," kinnitas ta.