Seisukoht

Seisukoht | Vabandust, et teid segan, kallis perearst

Dannar Leitmaa, päevauudiste ja veebikeskkondade juht, 1. november 2018 08:58

19 KOMMENTAARI

k
kelly/ 2. november 2018 15:59
Mul mitu nädalat olnud nohu ja kui juba kõrv lukku tõmbas helistasin perearstile kurtsin mure ära ja tema sellepeale,et kas ma käin tööl? Vastasin ei ja sellepeale üttles et sinist lehte vaja pole mida sa siis nagu tahad 😁 kui üttlesin,et mingit rohtu kuna juba kõike proovind siis vastas ma ise mõttlesin ka rohtu 😁
e
E/ 2. november 2018 14:20
Minul on muidu hea perearst aga kui siin eelmisel talvel raskes gripis olin ja helistasin siis käskis kohale minna. Ütlesin siis, et vabandust mul on 30 kilomeetrit sinna ja saan ainult bussiga tulla, aga see kindlasti pole hea mõte. Siis ütles et ravimeid me küll nii kirjutada ei saa kui kohale ei tule. Mingis mõttes on see ju õige kah, et suvaliselt neid ei kirjutata. Aga neljakümnese palavikuga ma ei suutnud isegi külge keerata. Nii ma põdesingi oma gripi vaikselt kodus üksinda läbi.
p
paberita arst/ 2. november 2018 13:32
Kui ei ole surmatõbi,siis saab ikka viinast abi!
m
Maire/ 2. november 2018 11:46
Kui inimene on pool aastat valudes kord selg,siis lööb edasi kanni ja sealt jalga ei ole võimeline tööl sedasi käima,siis perearst kirjutab pihude täie tablette jooksutab linna igasugu analüüse andma,mis kõik korras,kiirabi tuleb teeb süsti riidleb,et nii tühise asja pärast välja kutsutud ja perearst peab tegelema,kordi ka EMO s käidud rõnken midagi ei näita,aga valud on jubedad,kas inimene kes on kuid valudes on terve? Tekib küsimus kust veel abi saada?
m
Mai/ 2. november 2018 09:54
Minu peres on sama probleem. Ema ei näe oma perearsti ühegi haiguse puhul, alati saadetakse õe juurde, kes midagi teha ei oska/saa/tohi. Vanaema, kes Tallinnas ei ela, käib arsti juures, kes ei tee vahet isegi sellel, mis osa kehast, kus täpsemalt asub. Saadab köhaga kopsust pilti tegema, aga saatelehele paneb kirja pahkluu. Terviseandmete järgi on ta ka ülekaalus suitsetaja, kuigi tegelikult ta ei suitseta ja ülekaalust on 100 kilo puudu. Arstilt aru pärides, arst väidab, et kogemata vale inimese andmed sisestanud, aga ära ka neid ei kustuta. Kas see nii peabki olema?
t
Tea/ 2. november 2018 09:48
Kui palusin oma perearstil analüüse teha , siis sain vastuseks , et minge tehke synlabis. Ning neerudega ei saa probleeme olla kuna pole piisavalt kõhn. Ajuvaba mis vahet kui palju kaalun. Kaal on 65kg ja vanus 40. Perearste peab kontrollima hakkama mingi asutus. See on ebanormaalne kuidas käitutakse.
m
Mannikeõunapuuall/ 2. november 2018 06:28
Olen kuulnud ka taolisi lugusid perearstide suhtumisest. Kas põhjuseks võiks olla Tallinnas perearstide koormatus. Õnneks on minul perearstiga vedanud. Põhjalik ja hooliv. Ainus “häda” on, et pensioniiga paistmas. Ja kui tema läheb, kes siia maale siis tulla tahaks?
s
Status Quo/ 2. november 2018 03:25
Perearstindus on läbi kukkunud. Elagu perearstindus.

p
2. november 2018 03:16
Perearst on igati kompetentne. Võibolla oleneb inimesest,sest igaüks ei sobi oma erialale.
p
patsient/ 2. november 2018 01:38
Minu perearst on igati tasemel, aga järjekord tema juurde ikka ca 2 nädalat. Kui aga tõsisem probleem, siis saab 2-3 päevaga ikka vastuvõtule. Vahel ka järgmisel päeval.
m
merike / 1. november 2018 23:54
ei oska mujal kommenteerida aga mul oli väga hea perearst,Sakus,Sirje Peterson.Aga nyyd olen kuulnud kyll,et ega neist suuremat abi pole.olen juba päris kaua ära aru ma ei saa ja siis nutavad etEMOSon pikad järjekorrad.perearstid on ylekoormatud.
r
Riks Laaneots/ 1. november 2018 23:47
Mina juba ravin ennast ise, kui välispidine häda, siis joodiga, kui seespidine siis aspiriiniga. Rastidele ärge lootke. Laibatohtrid.
p
perearstiga rahul/ 1. november 2018 23:43
Olen oma perearstiga väga rahul. Vastuvõtt meeldiv, analüüsid, saatekirjad, retseptid, vajadusel koduvisiit. Väga tark ja armas inimene. Patsiente on igasuguseid ja arstidki on erinevad. Kui ei sobi, siis saab vahetada. Olen märganud seda, et mida rahulikum ja rõõmsam meel, seda lahkemad on ka arstid. Eesti meditsiin on väga kõrgel tasemel ja ma mõtlen siin kõiki meditsiini valdkonnas töötavaid inimesi. Tervist kõigile!
h
hästi kirjutatud/ 1. november 2018 23:27
k
Kätlin/ 1. november 2018 23:08
Ûli hea ütlus "No shit ,Sherlock" Olen alati arvamusel et perearstid panevad diagnoosi arvutist ja ravi laest Mul kunagi ka arst ütleks ühele tuttavale et oii kehakaal suur,ja kui tuttav käratas kas ma tulin siia oma kaalu arutama või abi saama Arstil suu kinni ja palus veel et see jutt jääks nende vahele vaid😂😂😂 Inimene on teate tänaseks üle 60kg kergem aga need vaevused on jätkuvalt samad Niiet vahet pole oled sa 120 v6i 50kg..tervise hädad jäävad ikkagi
o
onu einu maalt, Vändra metsa tagant/ 1. november 2018 22:55
Huvitav - minul küll perearstiga probleeme ei ole. Nii abivalmit, tähelepanelikku ja toetavat arsti... krt, ma tahtsin kirjutada, et annab otsida aga mida sa otsid, kui ma tegelikult mõtlesin, et kõik perearstid on niisugused

s
sama nimi veel/ 1. november 2018 18:19
Nad on endale 2000+ kuupalga välja võidelnud, ärge segage neid oma probleemidega, laske neil elu nautida.
v
viisakas/ 1. november 2018 17:35
...ei maksa tõesti perearste segada, kasu ei saa sellest patsient ega arst.
p
perearsti sõber/ 1. november 2018 16:37
Miks võib perearst patsienti mõnitada? Näiteks soovitab võtta kepp ja hakata surnuaia poole astuma, teil pole midagi muud teha kui haigusi välja mõelda jne.
u
uss/ 1. november 2018 13:16
Minu ukrainlasest perearst leidis veelgi parema lahenduse tülikast patsiendist vabanemiseks. Kui läksin halva enesetunde tõttu perearsti juurde, arstil oli vastuvõtu aeg ning ta istus tol hetkel täiesti üksinda kabinetis, siis kutsus perearst politsei väites, et ma ründan teda. Kui politsei tuli kohale, siis väitis arst politseile, et mul on psüühilised probleemid ning mind tuleb psühhiaatriakliinikusse viia. Mulle ei ole mitte ükski psühhiaater diagnoosi pannud ning perearsti pädevusse ei kuulu taoliste diagnooside panemine.
p
1. november 2018 11:24
Proovi sa perearstile number saada?
l
lihtsurelik/ 1. november 2018 11:21
Selline tunne, et segad teda, ei teki mitte vaid perearsti, vaid kõiki arste külastades - lihtinime' vaid segab teda!!!