Eesti uudised

Tööandjad: palku ei tohiks enam tõsta!

Toimetas Silja Ratt, 31. oktoober 2018 10:48

52 KOMMENTAARI

l
lõpetage demagoogia/ 22. november 2018 22:56
Ikka ja jälle räägitakse palkadest nagu kõik saaks samadel alustel palka, millal see jama lõpeb, kas ei saa normaalselt ja objektiivselt artikleid kirjutada, erafirmades on palgatase tihti 50% sama riigitöö eest.
t
to Rumal/ 22. november 2018 16:59
loe ajalugu, juba on olnud neid "käest võtjaid", enamik kärvas nälga pärast seda. Kogemuste omandamiseks võiksid teha reisi Venetsueelasse näiteks.
n
Neo/ 1. november 2018 21:39
Tööandjad, kes palku ei taha tõsta ja pühendunud töötajaid ei leiaja hoida ei oska, võiksid ise siis minna teise firma alluvusse tööle ja olla seal sellised, nagu nad ise ootavad oma alluvatelt- madalapalgalised, õigusteta, eraeluta ja kogu aeg tööl, olekski lahendatud.
a
AJ/ 1. november 2018 10:39
Olen mitu korda mõtelnud "tööandja" mõiste üle. Kes see ühiskonna "grupitegelane" on? On firma omanik, ta võib olla tõesti ka tööandja-juht või palgata "tööandja" - juhi. Juht saab maksta palka ainult ettevõtte tulust, kasumipõhiselt. Arutada - kas tohib või ei tohi - sõltub sellest, kas ettevõte on tulus - jätkusuutlik või mitte. Kui palka ei maksa, lähevad töötajad minema teise kohta. Probleem on aga see, et enamikes kohtades töötajad ei saa areneda, karjääri teha. Sellised tööandjad-juhid virisevadki, selle asemel et firmat arendada ja sissetulekuid kasvatada. Kuidas IT firmad saavad?
v
Vastuolu/ 31. oktoober 2018 20:47
No aga ise need ärimehed on ju need hinnad kõrgustesse tõstnud kusjuures igas valdkonnas (eluase, toit, küttepuud jne..) Mille eest see tööori siis neid asju tarbib?
e
Eedu/ 31. oktoober 2018 18:51
ei saa ju keelata seda mida ei ole tehtud viimased kümme aastat või isegi enam
m
Mees 23/ 31. oktoober 2018 18:33
Ja kelle võimuses on ülesanne kapitalimahukuse suurendamiseks ning selleks vahendite leidmine? Jutu mõte selles oligi, et see on juhi ülesanne. Allhange ongi palgalõks. Et ettevõte ja ka kapital suureneks leida mingi muu nišš, millega tagada vähemalt võrdsed tingimused konkurentsis püsimiseks. Hetkel on see ainult odav tööjõud, mille najal ettevõte elus püsib ja saamatu juht kirub neid samu odava töö tegijaid, vaatamata ise peeglisse, et asi on kinni juhis. Aga mis siin ikka targutada, juhtidel on tarkust rohkem kui küll, et kindlasti polegi vaja konsulteerida pädevamatega.
t
tomm/ 31. oktoober 2018 18:05
Haige maailm, kõik tuttavad - osaliselt spetsialistid, osaliselt väikeettevõtjad - räägivad nagu ühest suust, et kavas riigi palgale tööle minna.

t
tomm/ 31. oktoober 2018 18:01
Kui tahate, et Eestis elavad tulevikus ka eestlased, siis peab majandama jätkusuutlikult. 75000 tööealise lahkumine on tekitanud Eestis tööjõu defitsiidi, mis on tõstnud tööjõukulud anomaalselt kõrgeks ja millest on saanud meie arengupidur. Tööjõu tasu pole mõistlikus suhtes meie majanduse arengutasemega, sellest ka kõrged hinnad. Kõrge palgaga labidamees teebki kaevetööd kalliks.
a
arvamus/ 31. oktoober 2018 18:01
Vaesuse abil on rahvad aheldatud raske töö külge kindlamalt kui orjaajal. Orjusest võisid nad endid nii või teisiti vabastada, kuid viletsusest nad end lahti ei kisu. Meie kavandasime riikide põhiseadustesse sellised õigused, mis osutuvad massile näilisteks ja mitte tõelisteks õigusteks. Kõik need nn. "rahva õigused" võivad olemas olla ainult ideedes, mida on tegelikult võimatu teostada. Mis kasu on töölisel, keda raske töö looka painutab ja keda tema saatus rõhub, soetatud sõnaõigusest, ajakirjanikest lobamokkadele antud sõnaõigusest, mis väljendub õiguses kirjutada igasugu pahna, kui töötegi
t
tomm/ 31. oktoober 2018 17:57
Ettevõtjad ei tõsta aktsiise, seda teeb valitsus.
t
tomm/ 31. oktoober 2018 17:56
Kitsamalt võttes on Eestis ainult üks maks ja see on riigieelarve.
t
tomm/ 31. oktoober 2018 17:55
Tänapäeval iga muna käib kana õpetamas, kuidas muneda. Lääne ettevõtjal on 4x rohkem tootmiskapitali kui Eesti ettevõtjal. Sellest tuleneb väga suur konkurentsieelis. Kui palju maksaks tootmiskapitali 4-kordistamine, ah muna? Lisaks toodab lääne ettevõtja peamiselt lõpptooteid, eestlane aga teeb allhanget. Marginaalid on vastavad.
o
oss/ 31. oktoober 2018 17:29
alla 1500 poleks mõtet lasta
n
noh/ 31. oktoober 2018 16:40
kuulge teenindajad saavadki 600 miinus maksud ärge kindlasti palka tõstke saavad veel rikkaks
q
qwe/ 31. oktoober 2018 16:34
Aga millal palgad tõusid,küsige näiteks autojuhtidelt,bussijuhtidelt.

a
aux / 31. oktoober 2018 15:06
ega inimesed ei jäägi teile orjadeks et sentide eest teile tööd teevad.
m
Mari/ 31. oktoober 2018 14:45
Kaks aastat ei ole palka tõstetud ja palk napilt pool eesti keskmist. Kui riigikogus ja riigiametnikel tõstetakse, siis ei ole alust arvata, et seda kõigil tehakse. Kui saaks keskmist palkagi oleks väga väga hästi. Olen kõrgharidusega ja töötan pingelisel töökohal.
m
Mees 23/ 31. oktoober 2018 14:19
Kala hakkab endiselt mädanema peast. Ja endiselt ei saa tööandjad aru, sellest et asi on Teis endis, mitte töötajate palgasurves või konkurentsis eksportturgudel. Nõus, et riigi majanduskasv tuleneb ekspordist, mis toob riiki reaalselt raha. Kuivõrd Eesti tooted on eksportturgudel saanud siiamaani konkureerida tänu Eestis olevatele madalatele palgakuludele, siis kuidas saavad eksisteerida nendel turgudel samaliigilised konkurentide tooted, mis on pärit ka sealhulgas muudest heaoluriikidest, kus tööjõu palk on Eesti tööjõu palkadest oluliselt suurem? Vastus on lihtne, aga sellepärast, et heaoluriikide tootjatel on suuremad tootmismahud ja rohkem kliente, mis võimaldab odavamalt toota, saada odavamalt tooraineid ja seega ka odavamalt müüa. Eesti tooted suudavad konkureerida suurtootjate toodetega, ainult tänu odavale tööjõule. Ja kelle süü see on? Loomulikult Teie endi, head Eesti tööandjad. Arendage samuti oma tootmist, otsige võimalusi laienda, konsulteerige targematega, uurige toetusvõimalusi, varuge aega (edu ei tule paari aastaga) jne. Jah, Välisturgudel ei oota Teid keegi avasüli, kui Te just pole leidnud ja loonud uut turunišši või toodet mille järgi on karjuv vajadus. Välisturgudel on konkurents ja see konkurents on võrdväärne Teie kõigi vahel ehk siis juba turgudel olevate suurtootjatega (va. juhud, kus riik doteerib suurtootjat). Seega, saage ise hakkama nendes tingimustes, olge pädevad ja oma ametipositsiooni nime „juht“ väärilised, sest see ongi Teie töö, millepärast Teie palk on kõrgem Teie ettevõttes oleva reatöötajaga. Senikaua, kui Te aga ise pole välisettevõtetega konkureerimisel adekvaatsed, ega suuda leida lahendeid peale odava tööjõu, ei maksa süüdistada oma palgatöötajaid palgasurves, sest väliskonkurentide reatöötajatel on sama toodet tootes kindlasti kõrgemad palgad võrreldes eesti reatöötajate palkadega, kui just tegu pole Hiina või mõne kolmanda maa riigiga. Kui aga konkurents on raske ja tulemusi pole, siis tuleks aga leppida sellega, et Te ei suudagi välisturgudele sisse imbuda ning üleüldse kaaluda oma ärimudeli võimalikkust, nagu ei hakka ju ka Tšuktšidele külmkappide müümise äri tööle, sest mudel on vale. Ja endiselt, ära süüdista oma töötajaid palgasurves, sest tegu on Sinu enda kui otsustaja saamatuse ja ebapädevusega suures maailmas läbi lüüa, hea juht!
s
Selleks et mitte kasutada virisevat kogemusteta noortööjõudu/ 31. oktoober 2018 15:40
tõmbasime oma käivet koomale ,selle asemel et laieneda,võtame vähem tööjõudu ja teeme rohkem ise.
t
tänase maksukoormuse juures/ 31. oktoober 2018 14:18
jääb sulle kätte 34,7% sinu teenitust.Ja seda juba aastast 2012,kui maailmapanga uuring tunnistas eesti madala maksukoormuse jutu bluffiks,67,3% maksukoormuse juures.Mitte madalad palgad vaid väga kõrge maksukoormus ja ikka on riigil näpud põhjas. https://www.eesti.ca/eesti-madal-maksukoormus-on-maailmapanga-aruande-kohaselt-muut/article38074 Mida suuremad palgad seda rikkam riik...aga sina?
t
tasuta/ 31. oktoober 2018 14:11
orje, rohkem tasuta orjatööd
t
31. oktoober 2018 14:07
Tööandjad pidasid silmas töövõtjate palku. Endi palkasid nad ei vähendaks ka siis homme tuleks maailmalõpp.
a
AGA OLE EESKUJUKS testele tööandjatele/ 31. oktoober 2018 15:42
Tee oma firma ja maksa twitteris istujatele 3000 palka :)
k
konsa/ 31. oktoober 2018 14:06
Tööandjad: palku ei tohiks enam tõsta!
.-.-.-.-
eh, tööandja võiks EEST PANGAST järele uurida, kui palju on eesti pank ringlusse paisanud VALERAHA (katteta eurosid, mis ringlusse paisatuna läks VÄIKESE HUVIGRUPI kasutusse) ja ei leidnud kohta pensionifondides, palkades jne.
hullumeelse koguse valeraha ringlusse paiskamine ongi selle hinnaralli põhjuseks.
..
aga vaadake POLIITIKUTE käitumist, ma pean silmas pidevat, lõputut, drastilist, pea igakuuset MAKSU KOORMUSE tõusu, poliitikud võistlevad omavahel, kes suudab rohkem ja kiiremini makse tõsta,
see on juba inimeste ALATEADVUSESSE sisse salvestantud.
selle hullumeelse maksutõusu kompenseerimiseks nõuavad töötajad TÖÖANDJAILT
palga tõusu.
k
katteta/ 31. oktoober 2018 15:43
on raha alles siis, kui sellega pole midagi teha.
m
Misasja?/ 31. oktoober 2018 14:03
Osades kohtades pole palgad veelgi tõusnud.. Ja palgad ikka hea majandusega riikides peaksidki tõusma. Ohoh

m
Mises/ 31. oktoober 2018 13:45
Peaks äkki hoopis riigisektorit ja eelarvet lõikama?
j
Jälle pean küsima,/ 31. oktoober 2018 13:20
et kus palku näete? Kõigepealt tuleb sinnamaale maksta, et tasu palgaks nimetada. Siis kirege "palgarallist".Miks ärksamad lähvad väljamaale? Sest seal ongi palgad.
j
just/ 31. oktoober 2018 14:20
n
no/ 31. oktoober 2018 13:18
kuidas saab nii ebaloogiline olla. Kuidas siis riigikogulaste ja ministrite tarifitseeritud palgad saaksid tõusta? Siduge nende sissetulekud keskmisest lahti ja palgad ei suurene enam.
ü
31. oktoober 2018 13:05
üks tähelepanek on tüübil hea. rahvusvahelist äri on eestis tõepoolest pigem raske ajada.
ü
Üks asi on raske ajada,/ 31. oktoober 2018 13:21
teine asi on oskus ajada.
s
sass123/ 31. oktoober 2018 12:58
Mõtlesid ka enne kui ütlesid? Aktsiisid tõusevad ja elu kallineb. Mees mis juttu sa suust välja ajad? Sõida seenele (loe: käi p3rz3!)
v
31. oktoober 2018 12:47
Välja arvatud veneeestlased jäävad aga noor läheb kaugemale oma tase palka otsima
k
kui tahate,et eestis elavad ka eestlased/ 31. oktoober 2018 13:15
Kui tahate ,et eestis elavad tulevikus ka eestlased,siis peate palku tõstma.
r
Raine Landjärv/ 31. oktoober 2018 12:28
palku ei tohi tõstaaa,määä,võtame ikka idatöölised tööle ja hoiame palgataseme madala.Ja veel:mis te norite,et idast tulevad töölised?Ega nad ju ei tuleks kui meie firmad neid tööle ei võtaks...
j
Jan/ 31. oktoober 2018 12:23
Tuleb tõesti tunnistada, et 25 tööaasta jooksul pole eales elu nii lill olnud kui praegu :)
Aga eks ole ka palju aastaid higi ja verd valatud, nüüd ongi aeg vilju noppida!
o
ohjah/ 31. oktoober 2018 14:48
Huvitav, kui keegi tunnistab, et tal on hästi, siis laotakse miinuseid! Nägi higi ja vaeva ja nüüd nopib vilju! Kulak selline!
t
tema jutus/ 31. oktoober 2018 15:46
pole kuskil, et räägib ainult endas, pealegi keda ta huvitab.

r
random / 31. oktoober 2018 12:19
Hoidke siis Euribor ka madal ja minge aktsiiside vastu, tühi loba. Elu kallineb iga päevaga.
e
Et/ 31. oktoober 2018 12:09
Kas see on liiga kõrge palgaootus, et saaks oma 2 toalise korteri üüri makstud, söödud ja talveks uued saapad ?
p
peale Risto/ 31. oktoober 2018 12:02
ei tohi kellelgi palka tõsta, vaid alandada kuni 500 euroni kuus, aitab neile küll riigi siseseks keerutamiseks.
s
se-to/ 31. oktoober 2018 12:02
Need ongi meie lugupeetud tööandjad Tiidud ja Teedud !
j
jaan./ 31. oktoober 2018 11:51
täiesti soe jutt mehel.ise saab 25000eurot kuus ja lürbib 3 euroseid kohvisid.
r
Rumalad/ 31. oktoober 2018 11:48
ega nad ise oma palka ei puutu, see tuleb neil käest võtta. Kuidas inimesed nii rumalad on ja seda ei mõista. Kapitalistid ei muutu kunagi neid tuleb ainult hävitada.
o
31. oktoober 2018 12:42
Olgem ausad, palgarallit veab juba üle 10 aasta riiklik sektor.
r
Ratsa Rikkaks soovija fantaasialend/ 31. oktoober 2018 11:45
Muidugi ei tohi! Sest kui veel palku tõstaksime, kuidas siis MEIE ISE rikkaks saaksime? Kuidas me Lõunas puhkamas käiksime, luksautosid ostaksime, prouadele moedisaineritele kleite telliksime, uhkeid villasid ehitaksime ja oma lastele kalli hariduse ning muretu elu tagaksime?
Ah et tervemad ning nooremad inimesed lahkuvad ära Soome? Mõni mõis! Siis sunnime kõik kohalikud vanurid ning invaliidid sentide eest töötama - neid juba Soomes vastu ei võeta ega ei oodata, kuhu neil ikka minna? . Praegu riik vaid soovitab neil tööle minna. Aga kui vaja, küll tellime siis vajadusel ka sellise seaduse, mis lausa kohustab! Sinna tööle minema kuhu saadetakse, ilma mingi targutusteta. Kes ei lähe, see mitte mingit toetust ega abi ei saa! On ju lihtne? Tühi kõht panebki asjad paika.
j
31. oktoober 2018 11:43
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
t
To - just just/ 31. oktoober 2018 12:56
Noored lähevad minema ja mingu kui lumehelbeke taha kaks tuhat kätte saada aga nina pead tööandja pühkima - pole kahju mingu.

t
Tarts/ 31. oktoober 2018 11:36
Eks tõmba oma palk samale tasemele nagu tava kodanik ja siis tule seda iba ajama
k
kui/ 31. oktoober 2018 12:59
see tööandja minuga Selveri kassas suudab 50 eurose kassarve rääkida 30 euriseks,siis on ok,vastasel juhul peb ikka tõstma

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee