Ajal, mil Randjärv pürgis EK etteotsa, kuulus sihtasutusse kolm ministeeriumi töötajat: Tea Varrak haridus- ja teadusministeeriumist, Marika Tuusis rahandusministeeriumist ja Madli-Liis Parts kultuuriministeeriumist.
Samal teemal
Haridus- ja teadusminister Mailis Reps kinnitas Õhtulehele Eesti Ekspressis ilmunud väiteid. „Kas Laine Randjärv on rääkinud minuga sellest Eesti Kontserti teemast? Loomulikult,“ ütles Reps. Ministri hinnangul oli Randjärv oma tegemistes väga aktiivne. „Ma ei liialda, kui arvan, et Randjärv on EK teemadel rääkinud saja inimesega. Ta oli väga aktiivne, väga tubli lobistina.“
Repsi hinnangul ei olnud Randjärv oma sõnumitega kuidagi pealekäiv, vaid jagas omapoolseid selgitusi tekkinud olukorra kohta. Küsides Repsilt, kas Randjärv soovis, et minister tema selgitused omakorda tema alluvale Tea Varrakule peegeldaks, jäi haridusminister oma vastuses napiks: „Ütlen nii, et edasi ma ei kommenteeri.“
Samuti tunnistas peaminister Jüri Ratas Vikerraadio saates „Stuudios on peaminister“, et Randjärv helistas talle seoses Eesti Kontserdi juhi koha ümber puhkenud segadusega. Ratase kinnitusel tema ametnikest nõukogu liikmeid mõjutada ei püüdnud.
„Tegu oli kahe inimese telefonikõnega,“ selgitas Ratas, kes ei soostunud kõne detaile avama. „Aga ma saan kinnitada, et mingit mõjutamist minu poolt pole olnud. Tema [Randjärve] poolt oli soov selgitada, mis seis on tema valimise osas ja loomulikult ma kuulasin selle ära.“
70 KOMMENTAARI