Eesti uudised

Lisatud metsakaitsja kommentaar

„Käpiknukk“ Janek Mäggi elu kohutavaim koosolek: raevunud metsakaitsja šokeeris nii ministrit kui kogenud riigiametnikke (119)

LISA KOMMENTAAR

Indrek Vainu seinalt 4. november 2018 05:35
Kuna Eesti Ekspressi artikkel on tasuline, siis jutustan ümber, millest 18.10 toimunud kohtumisel rääkisime. Janek Mäggi kinnitab kohtumise alguses, kuidas Tartu ja Viljandimaad puudutav eriplaneering lõpetatakse. Seadusest tulenevalt on kõigile osapooltele andnud võimalus argumente esitada ja Estfor Invest on esitanud taotluse ajapikenduseks. Õiguskantsleriga konsulteerides tugineti heale haldusmenetluse tavale ja anti Estforile ajapikendust argumentide esitamiseks kuni 3. novembrini. Ma küsin: "Kas rahvas on huvitatud osapool? Või on antud juhul huvitatud osapool ainult valitsus ja Estfor
ma 1. november 2018 21:53
saan aru, et meil juhivad riiki ministrite nõunikud keda pole väha? Tainapeast ministrid saavad lihtsalt peksukotiks olemise eest palka?
käpiknukk 31. oktoober 2018 16:46
on kõige ehtsam pugeja.
Kuulake 31. oktoober 2018 15:54
Kallid Riigiametnikud ja ministrid, kes juhib tegelikult Eesti Riiki ega mitte ometi teised Rahvused,Riigid jnei? Kas tahate juhtida ise oma tulevikku nii et sellest oleks kasu teile endile ja tulevale põlvkonnale?Teinekord on inimesed kaotanud usu iseendasse ja oma võimetesse,nii ei mõelda kaugemale ja tegeletakse ainult tavapäraste ,argipäevaste asjadega, mõeldakse ainult raha ja mateeria peale. Kallid Valitsuse töötajad, kas olete kunagi mõelnud, miks on paljudel inimestel hallid juuksekarvakesed peas,pundunud kõht ees,miks paljud prille kannavad,miks on paljudel tervise hädad ja kortsu, vanaks tõmbumine? Vastus on lihtne, sest kogu süsteem on seatud üles mürgitus programmile ja hävitamisele kuid valgustunud inimesed saavad sellest aru ja tegutsevad kõige taastamise,paremaks muutumisega ja soovivad igapäev, et kõik läheks üldkokku võttes hästi ja toimuks valgustumine kõigi ajurakkudes. Kui on vähegi valguse killukest oma olemuses, siis saadakse aru, et kui on maha võetud metsad, hävitatud loodus, maad, olulised maaresursid laiaks löödud, on ainult tühermaa ja tühjus, siis lendab see tühjus kõigi sisse ja igal ühel on oma vastutus vaimse, universaalse poole pealt. See on universaal seadus, aeg on hakata uskuma kõrgemasse, mitte seda karta ega ise enda olemust. Mõelge kui on iga koha pealt tühjus, siis jääb kõigil ka kõht tühjaks!On üldse Valitsus tegelased mõelnud, mida nad teevad rahaga kui ühel hetkel enam pole midagi selle rahaga teha ja kõhtu ka täis ei saa, sest kõik on ära hävitatud ja mürgitatud? Milline on siis praeguste valitsejate eesmärk, kas elada tervelt ja austada universaal,loodusseadusi või vananeda kiirelt ja ühel hetkel lihtsalt põletada raha sooja andmiseks,sest kõik loodusresursid on hävitatud? Kõigil on raskeid aegu,kuid Riik peaks üheskoos seisma Rahva huvide eest, Riik ongi ju tegelikult Rahvas, kuid Rahval tekkib siiski küsimus, mis asi see Riik või valitsus, siis on õigu poolest kui ei seista üli tähtsate huvide eest ja Rahva tahete eest? Nii tekkib mõtte, kas kogu mängu juhivad need isikud, keda huvitab ainult äri ja raha? Aga need kes töötavad nende all peaksid mõtlema, mida nad ühel hetkel, siis vastu saavad? Praegu ma näen, et on vastu saadud paisutud kõhtu,prille, stressi,koormat,haigusi,hallipäisust,vananemist,kas selline on raha väärtus, kas raha väärtus peab olema sellise konseptiga? Keskkonda hävitavatelt ja loodusresursse priiskavatelt olendidelt võetakse ära kõik vahendid, selline on ennustajate, ennustus! Kuldsesse ajastusse pääsevad ainult väljavalitud!
31. oktoober 2018 14:46
Oma arust jube asjalik käpinukk, kohati piinlik vaadata, kuulata! Ebasümpaatne tegelane!
Indrek Vainu 31. oktoober 2018 14:33
tegi minu tuju tõeliselt heaks.Ehk pole veel kõik kadunud kui leidub inimesi, kes julgevad oma tõekspidamiste eest nii julgelt seista.
lugejale 31. oktoober 2018 14:59
kisavad mitte metsade vastu vaid metsade (elukeskkonna säilimise) poolt. Kui selliseid "kisajaid" ei oleks oleks meie Eesti ammugi üles kaevatud, tühjaks ammutatud, maha saetud, täiega!
vanakonn 31. oktoober 2018 14:05
Alljärgnev on kopeeritud ja kleebitud siit samast, "Õhtulehes"t:
Marvel Riik, 22. juuni 2018, 00:14
VALITSUS OTSUSTAS: asume tselluloositehase eriplaneeringut lõpetama.
Kas pool aastat hiljem käib ikka veel "arutelu" - KUIDAS lõpetada? Käpiknukud jätkavad tsirkust ja lollitamist.
jollerile 31. oktoober 2018 15:02
tsaar1918 31. oktoober 2018 13:27
Vaino sõnades on tõtt.

Kas 31. oktoober 2018 13:25
mõnele tuli see üllatusena,etMäggi polegi mingi minister.Hädapärast lihtsalt pakia pandud.
31. oktoober 2018 14:06
Ministriks oleks pidanud panema vist nõuniku, kes suuvoodriks kaasas ja oskab imeliste lausetega imelisi nõuandeid jagada ning temalt ei pea keegi küsima "Mis ma nüüd vastama pean?"
Indrek Vainule 12 points 31. oktoober 2018 13:24
Nii peabki tegutsema oma riiki armastav aktiivne kodanik.
Tõeleid 31. oktoober 2018 13:46
Lihtsad ja mõistlikud arutelud ei kanna ju mitmeid aastaid enam vilja. Nii tulebki oma seisukohti jõulisemalt väljendada.
d3w3 31. oktoober 2018 12:41
kogenud riigiametnikud ei teagi mis toimub väljaspool superministeeriumi
MÕTLE 31. oktoober 2018 12:35
ega siiani on palgal´´kahtlane PADAORU ÕNNETUSE KUTT SAMUTI +++KUNAGINE ´´TEGIJA
RAINAR NEID TULEKS KÜLL METSAST MITMEID SADU KM EEMAL H-O-I-D-A oleks KASUKS
minu 31. oktoober 2018 12:31
suur austus ja lugupidamine Indrek Vainule.Mitte Männiku ja Sisaski suguste leelotajatega ei peaks EKRE läbirääkimisi pidama vaid Indrek Vainuga.
k 31. oktoober 2018 12:57
EKRE ei paista kuskilt otsast olema rohelise maailmavaatega. Õnn tuleb meie õuele ikkagi tarbimise ja autostumise suurendamisest ning igasuguste keskkonnakaitseliste piirangute kukele saatmisest.
Selline agressiivne puukallistaja leiaks EKRE võimu tingimustes ennast kiiresti vanglast.
random 31. oktoober 2018 12:16
Mul on ka haugi mälu aga Mäggy eriti tarka ei räägi. Sõnad on tühised ja nõunikud panevad sõnu suhu.
31. oktoober 2018 11:56
Kas siis metsakaitsjad Mäggist üldsegi kohe aru ei saa, et mida vähem metsa ja rohkem kartulivagusid või metsaveokite vagusid, seda rohkem tuleb lapsi, on ruumi, kus sünnitada.
elanik 31. oktoober 2018 11:39
Härra minister suure lugupidamisega teie suhtes pean nentima, et tavalise maasoolased metsamehed ongi meie riigis ägedad, kes kaitsevad oma maad , rahvast, perekonda ja ütlevad välja seda, mida mõtlevad. Kahju et minister on tavalisest inimesest nii kauge ja sõnad, mis pähe õpitud ei lahenda mitte kuidagi probleeme. Küll ei poolda solvanguid, selge see.
Ew 31. oktoober 2018 12:24
Eesti Metsa Abiks inimesed on tavalised maasoolased metsamehed?? Mingi nali vä?

31. oktoober 2018 11:37
Lugeja. 31. oktoober 2018 11:36
On au ka tunda mõnda metsakaitsjat,imelikul kombel on tegemist vallaliste naisterahvastega ja vigisevad nad apsoluutselt igal teemal mitte ainult metsa teemal.Ilmselt on see kibestumus.Ja kui juhtud nendega veel mingil teemal arutlema siis umbes 3 lause ajal lähevad üldjuhul endast välja ja hakkavad karjuma ja selgeks sulle tegema,et ainult nendel on õigus.Ei soovita ühelegi mehele sellist naist.
No aga... 31. oktoober 2018 15:26
...kui ära võtad,rahuneb maha.
Tegelikult 31. oktoober 2018 11:24
Enamus eestlasi on vihased et metsaga lapitakse raha puudujääke aga üks mees julgeb seda välja näidata!
häbiväärne 31. oktoober 2018 11:23
ekspressmeedia kustutab hoolega metsamaffia vastaseid komme ja mõnitab eestimaa loodusest hoolijaid
kurb 31. oktoober 2018 11:34
Kunagi kavatses NSVL panna Siberi jõed vastupidi voolama, nüüd on tekkinud kavatsus:
"Kas laevatee Tartust Viljandisse on utoopiline unistus või ellu viidav idee"? Raha tundub riigieelarves juba nõnna palju olema et hakatakse lausa maa sisse tampima.
e. 31. oktoober 2018 11:20
Metsakaitsija raev on täiesti asjakohane. Toon lihtsa näite elust. 1980-dal ostsime suvila, kuhu kohalejõudmiseks kulus 20 minutit autosõitu. Teeäärde jäi üks ristmik, mille servas ca 4 hektaril meetrikõrgused männid tihedalt reas. Tänaseks on need männid juba üle 10 m kõrged ja tüved meenutavad peenemaid palke. Mõelgem siia kõrvale, kui palju analoogseid noorendikke oleme näinud tänapäeva Eestis võrsumas? Ei meenu ühtegi, vähemalt mitte oma kodukandis (ka mujal Eestis sõites pole noorendikku märgata). Seevastu Marsi maastikke meenutavaid lageraideid on piisavalt. Kui seal üldse midagi kasvama kipub, siis hall võpsik. Lisaks võib tuleviku seeneline iga 10 m takka 'kaitsekraavi' komistades jalaluu murda. Ei imesta, kui hävitustöö teadvustanu tõesti tahab lambasilmsetele s--akeerajatele kõrri karata.
ärge 31. oktoober 2018 10:49
laastage ja hävitage eestimaad,,,,häbi peaks olema ministritel ja nõunikel
31. oktoober 2018 10:28
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
kas 31. oktoober 2018 10:54
teie, mann, käite sageli metsas? On teie kodu ümbruses metsa? Kas käite näiteks nädalas mõned korrad metsas jooksmas, jalutamas, lihtsalt aega veetmas? Kui ei, siis ärge sõna võtke. Mina näiteks käin pea igapäev metsas ja väga sageli tabab mind shokk, nagu minister mäggit. Ainult, et kui tema on 1 shoki saanud, siis mina saan pea iga kord, sest taas on mõni metsatee läbitamatuks muudetud v eilne mets, suured langid, kindlasti suuremad kui 6 ha, kadunud. See, mis toimub metsades, on nähtav praegu veel vaid neile, kes ei ela linnas. linnainimestele jõuab teadmine metsade kadumisest juba liiga hilja. Seega võib vaielda, kas metsakaitsjal on õigus v mitte ministrit shokeerida.
jänes 31. oktoober 2018 11:00
see on su oma õrnahingelisuse süü kui sind shokeerib midagi mis sinu asigi pole
mann 31. oktoober 2018 11:16
Kuidas see on seotud mainitud isikute ebaadekvaatse käitumisega? Aga jah, erinevalt kalamajakatest ja pilvelhõljujatest olen ma väga hästi kursis, mis metsas toimub ja kuidas metsa hooldada ning käin pidevalt metsas.
to kas 31. oktoober 2018 11:22
ja kas kõik need igasugused aktivistid käivad metsas ja teavad, millest räägivad? Kas enda arvamuse avaldamiseks peab agressiivseks muutuma, paljud sellised kallistajad-kummardajad-kõige vastu võitlejad teevad seda vaid sellepärast, etsee on praegu moes ju. vaja kõige vastu võidelda.
to to kas 31. oktoober 2018 11:53
eks ükskord saab mõõt täis. Ise poleks vist niimoodi julgend ministrit shokeerida. Aga vb et teisiti ei olegi võimalik probleemidele enam tähelepanu tõmmata. Nüüd on vähemalt metsateema taas arutuse all. Oleks metsakaitjad hullult viisakad, oleks minister nad viisakalt pikalt saatnud ja teema poleks päevakorda tõusnudki. Miks inimesed muutuvad kurjaks ja agressiivseks? Sest viisakat ja tagasihoidlikku juttu EI KUULA KEEGI!
Jaak 31. oktoober 2018 13:14
Mina Manni kohta ei tea aga ise käin ma väga tihti metsas ja mingit ketastroofi ei tasu sealt otsida. Vene ajaga võrreldes on ikka väga ok. Ja liigun ma metsades üle kogu Eesti ning tihti sellistes kohtades kus inimasustus jääb ikka väga kaugele. Lihtsalt meeldib metsas kuigi amet ei ole kuidagi metsaga seotud. Ministri asemel oleks need tolgused lihtsalt välja visata tulnud ja kõik. Inimene kes kuskil karjumas käib ei ole midagi väärt lihtsalt.
to jaak 31. oktoober 2018 15:04
aga sa käi mujal kah kui ainult maastikukaitse alal v looduspargis laudteel. Ja kui sinu kandis on veel mets alles, siis on sul seal hästi läinud. Varsti ilmselt enam pole.

kahtlustan marutaudi 31. oktoober 2018 10:25
Sellel nn metsakaitsjal võib olla marutaud. Miks kohe vet arsti ei kutsutud.
Truth 31. oktoober 2018 13:23
Ah-zoo, et kohe taud!?
Seapõleti osteti juba aegsasti valmis, justkui oleks ette arvatud, et seakatk tekib.
Hävitati sead. Hävitatud enamus piimakarjast. Piimapulbrit saate poest!?
Nüüd siis mets (loodus) hambus. Mets on eestlasi alati kaitsenud. Suurte linnade kõrgete süngete hallide kivikolosside vahel kisub kõva tuul. Metsades ja põõsaste vahel on mõnus miljöö. üüd tahetakse need vähesed looduskaitsjad kah liistule tõmmata.
Tahan elada normaalses EEstis, kus elavad normaalse ellusuhtumisega inimesed!
31. oktoober 2018 10:25
31. oktoober 2018 10:18
Ega minister ja asjapulgad järsku pükse täis ei teinud ka siis?
madrus 31. oktoober 2018 10:17
köik panevad järjest ämbreid ja keegi ei julge valitsust vahetada ,sürr
Metsamees 31. oktoober 2018 09:59
Huvitav, miks see agresiivne metsakaitsja arvab, et ta esindab rahvast. Mina küll seda idot pole volitanud ennast esindama.
Metsamees -le 31. oktoober 2018 10:09
Sind,metsamees, huvitav ainult raha. Eesti loodus mitte.
e 31. oktoober 2018 10:18
Sina istud selles paadis milles raha saab metsalagastamise eest,
katmandu 31. oktoober 2018 11:01
minu arust teie nn. metsakaitsjad kerjate raha päevast päeva.
anasti 31. oktoober 2018 10:58
nimetas end metsameheks inimene, kelle jaoks mets oli eelkõige elukeskkond ja seejärel ka sissetuleku allikas. tänapäeval nimetavad end metsameesteks sageli need, kes metsa hindavad vaid selle põhjal kui kiiresti ja odavalt selle maha saab võtta ja palju lõpuks arvele pappi laekub. Nimi "metsamees" peab justkui pühitsema selle sigaduse, mis metsamees metsale korraldab.
Tõsi ta on. 31. oktoober 2018 09:53
Pole Eestis enam õiget presidenti vaid mingi naljanumber,ministritest rääkimata.Võta üks ja viska teist.
valge 31. oktoober 2018 11:02
see on vist ainuke asi millega nii metsatöösturid kui ka nn. metsakaitsjad ühel meelel on.
Marika 31. oktoober 2018 09:42
Eestlane läks rasketel aegadel metsa ja sai sealt endale eluks vajaliku.Kui nüüd sõda peaks puhkema ,siis kuhu meil minna oleks,oludes,kus metsa jääb järjest vähemaks ja olemas olev on niigi hõre???Sellepeale,Toompea puupead ei mõtle,aga peaks enne ,kui hilja...
Refi agent 31. oktoober 2018 10:14
Aerofotode põhjal on meil metsaga kaetud ala rohkem kui 1940. aastal
Mõelda vaid! 31. oktoober 2018 10:29
See on müüt! Eesti ala oli metsastunud väga kauges minevikus. Koos põllumajanduse arenguga vähenes mets peaaegu pidevalt - kui välja arvata teatud võsastumisperioodid pikemalt kestnud suurte sõdade ja katkust laastatuse tulemina. Päris- ja teoorjuse ajal oli peaaegu pidevalt päevakorral "metsaküsimus" ("saksad" kaebasid, näiteks tooduna, et reheahjudesse läheb peale võsa ka palju noort metsa. Eesti metsastus (ja võsastus) peamiselt Nõukogude perioodil. Minu esivanemate talu, pealt viiekümne hektari, jagunes põllu-, karja- ja heinamaaks, metsa ei olnud hektaridki. Samades piirides tagastatud talu koosneb pealt kahekümne hektarist põllumaast, ülejäänu on mets ja paar hektarit võsastikku. Vanast karja- ja heinamaast sai metsamaa.
Kunagi oli majanduspoliitikas üheks sihiks ka puidukasutuse vähendamine plastiku ja muu sarnase arvel - täna propageeritakse poliitikat plasti asendamiseks puiduga, põlevkivi põletamine asendada puidupõletamisega, et olla taastuv ressurss ja ökoloogiline. - ? Taastuv küll - kui vaid majanduse intensiivistamine taastumiseks aega annaks. Maailma vaates ei ole seni andnud. metsad vähenevad "ahvikiirusel"
Täienduseks. 31. oktoober 2018 10:44
Vaja vist lisada, et endises talus oli põldu vaid kümmekond ha. Nõukajal lisandus maaparandusega.
! 31. oktoober 2018 09:20
Ministriks sobiva vanuse ja elukogemuse ja laia silmaringi peaks tõesti põhiseadusesse kirja panema.
Ei imesta 31. oktoober 2018 09:38
sest see härra teatas eelmises Postimehes, et riigiametnikke rohkem enam koondada ei saavat. Riigireformi komisjon, kes koosneb peamiselt ettevõtjatest, aja on sootuks teisel arvamusel ja komisjoni ettepanekud; vähendada riigi ametnikkonda poole võrra, kajastavad suures ulatuses ju rahva ootusi, sest sellist ülikallist riiki ei jõuta enam ülal pidada:
"Kindlasti kohtab selliste plaanide elluviimine ametkondadelt väga tugevat vastupanu ning eeldab valitsusliidu suurt üksmeelt ja otsustavust, mis võiks olla võrreldav ehk 1992. aasta esimese põhiseadusliku valitsuse omaga". Siin siis ongi üks TÄNASE VALITSUSLIIDU esindaja ,kes hakkab selle plaani vastu võitlema.
to ! 31. oktoober 2018 10:33
Mäggi vanus hakkab 50-le lähenema, kas sa tahaks mingeid seniilseid 70+ vanuses ätte riike juhtima või? Silmaringi (ja ka IQ) osas arvan, et Mäggi teeks nii sulle kui ka 99%-le kommentaatoritest silmad ette.
Juku 31. oktoober 2018 11:25
Seda küll, aga tegusid tegema veidi nõrgakene. Paistab, et IQ ja silmaring siin ainult ei aita. Silmaring hea asi, aga oleks ka teod taga, siis oleks kõik ok.
Seda enam 31. oktoober 2018 13:24
kui 50 lähedal inimene ,väidetavalt laia silmaringiga ja IQ-ga ,on tegude ja jutuga teini ealise tasemel ,on midagi väga valesti. Igal juhul see tutvuste kaudu ministriks panek oli väga vale.
mulle 31. oktoober 2018 11:03
ei meenu ühtki keskkonnaministrit (mäggi muidugi pole keskkonnaminister), kes oleks olnud valmis metsa kaitsma. Keskkonda -- soid, rabasid kaitsma. Vaadake mida tehakse rabadega. Jutt on ühtmoodi -- rabad, sood, meie puhtavee reservid, aga teod hoopis teised. Turba kaevandamiseks antud load aastakümneid pikad, paljudel juhtudel kaevandajad välismaalased. Eestlased jäävad ilma nii rabadest kui rahast.
xxx 31. oktoober 2018 11:49
Villu oli metsanduses vägagi pädev ja tema otsused olid vägagi metsa kaitsvad. See ju jälle ei sobinud.
Truth 31. oktoober 2018 13:28
Raba on tegelikult puhta vee reservuaar.
Loodus toimib alati omasoodu,
aga ahned inimolevused seda ju ei adu.
Mis jobud teevad, kui puhast vett, metsa, ega üleüldsegi loodust enam pole?
õige küll 31. oktoober 2018 15:06
villu ei tulnud enam meeldegi.
! 31. oktoober 2018 11:47
Kõrgetel ametikohtade istunud 45-aastasel Mäggil puudub tõesti metsaprobleemi lahendamiseks sobiv elukogemus ja haridus.

hästi läks 31. oktoober 2018 09:17
ei suutnud ministri väelased ega minister arvude , tühja mula ja mingite visioonide taha peituda
Refi agent 31. oktoober 2018 09:14
Igat sorti äärmuslased külvavad kaost ja hiljem selliste külvajate tekitatud kahjude likvideerimine on väga kallis lõbu. Kui metsakaitsja tunnistab ainult füüsilist jõudu, siis tavaliselt lõpeb asi rootsi kardinate taga.
mõtlik 31. oktoober 2018 09:39
Aga mida siis teha kui miski muu selliseid härrasid enam maa peale tagasi ei too ?
just 31. oktoober 2018 10:07
kui muidu aru ei saa, et metsa läheb meil endil vaja, kõike ei saa rahaks teha ja siis välismaalt kõiksugu prahti siia vedada mis on mõttetud kaubad, juba uuena ei tööta
Refi agent 31. oktoober 2018 10:17
Enne lased ja siis mõtled? Sellise mentaliteediga jõuad vennatapusõjani!
kuri 31. oktoober 2018 10:29
ja pole mulle sellised ka vennad.
to refiagent 31. oktoober 2018 11:04
kust sa välja lugesid, et ministri kallal füüsilist vägivalda tarvitati?
Eksole 31. oktoober 2018 09:13
Hea jutt. Mul on selline tunne, et ta tahtis mu maha lasta. Mul on koguaeg selliseid tundeid, mis me siis teeme? Hakkame kôiki siin ritta panema. Hull lugu küll. Saa hakkama!
Arvo 31. oktoober 2018 09:11
Eestil ei ole ju presidenti. Vaadake muid riike kui president midagi ütleb ja nii ongi ja peab olema. Eestile ei olegi presidenti tarvis, maha kaljulaid.
irw 31. oktoober 2018 09:36
A kui helme oleks, siis ka nii kilkaksid?
üks teine vastaja 31. oktoober 2018 10:10
Vaat ei tea, Helmet pole seal.
Ühiskonnateadus 31. oktoober 2018 11:15
Niipalju haridust võiks ühel eestlasel siiski olla, et teada - Eesti ei ole presidentaalne riik! Loe lähemalt Wikipediast vms.
Tõepoolest, rahvas! 31. oktoober 2018 08:53
Me peame ju lõpuks tõsiselt vastu hakkama! Sest kui juba poisikesed vilistavad meie isaisade sadu aastaid metsi ja loodust hoidnuid. No kisub rusikad rulli küll.
ae 31. oktoober 2018 09:15
Sellised meie riigile hukku ja kaose toovad.Mägi ei oska ega taha meie metsa kaitsta.Raha ahnus on nii suur.Kõik müügiks.Mets on veel ainus mis rahvale on jäänud.Kuigi see on ka juba nii hõre,et kui peaks sõda tulema,siis polegi kusagile varjuda nagu vanasti.Mets on vaese mehe kasukas.
31. oktoober 2018 09:15
Ära sina räägi, nii kõva poiss kohe...
... 31. oktoober 2018 08:44
Selge, et see Mägi on sobimatu kuju ministriametis.
metsamehe naine 31. oktoober 2018 08:37
Esiteks,kas need n.n. metsakaitsjad on metsas käinud ja jagavad üldse seda teemat.
Teiseks,esi metsakaitsja suu on täis topitud ja istub soojal kohal,ei kuule enam seda hala.
Miks pab metsa minema??? 31. oktoober 2018 09:15
Tänapäeval on tuhandeid filme, pilte ja artikleid netis loodusest ja päris metsast. Mesilastest, lilledst ja metsavaimudest. Miks peab ise minema kingi määrima?
*** 31. oktoober 2018 09:58
Mitmeid konkreetseid inimesi lähemalt tundes ja teades olen veendunud, et enamik metsakaitsjaid on metsas käinud küll. (Mis ei välista erandeid.) Ja mitte ainult käinud, n.-ö. jalutamas, vaid ka teavad, millest räägivad, nii hariduse kui ka kogemuse põhjal.
mitte ainult metsakaitsjad 31. oktoober 2018 11:10
Viimastel aastatel on ette võetud meiekandi metsad. ilusad võimsad metsad. Mitte puupõllud, millest võiks arvata, et kunagi lageraie alale istutatud monokultuurid. See mis toimub on masendav. Ilmselt on mingi uus seadus, mis võimaldab siis, kui jätta kasvama paarikümnest puust koosnev tukake teha lageraiet veelgi suuremal alal kui 6 ha. Lihtsalt seda ei nimetata ilmselt "lageraielangiks" vaid millekski muuks. Sisuliselt on tegu ikkagi lageraiega. Ja need teed, mis enne olid metsateed. Selline tunne on, et oled sattunud sõjatandrile, nagu kõnniks surnuaias v paigas, kus toimunud õudne tapatöö. Selliselt varemalt metsa ei tehtud.

No 31. oktoober 2018 08:22
Nagu koerad külale, nii küla koertele.
hm 31. oktoober 2018 08:40
vastupidi ikka see vanasõna...
Ahastama paneb 31. oktoober 2018 08:14
Ütle, et metsa raiutakse palju, tuleb vastus, et mida rohkem raiume, seda rohkem juurde kasvab. see ja taoline viisakas aga läbinisti muinasjutuliselt rumal jutt on koht, kus tahaks seda meest raputada, et võta aru pähe, või viige hullarisse ja tehte elektrišok. Kulla ministeeriumi tippajakirjanikud, valed kirjutate ja seda enam ei usuta. Seda, et jutt teile näkku karjutakse ei nimetata hüsteeriaks vaid ahastuseks.
ehh 31. oktoober 2018 11:26
Keegi pole nii öelnud. Öeldi, et kasvab kiiremini (kui on piisavalt valgust) ja seob seega rohkem süsinikku. Targemad inimesed võivad ju kirjutada, aga kui lugejad aru ei saa, nagu siinse ahastaja näitel võib lugeda, mida siis teha?
imelik 31. oktoober 2018 15:10
küll. Kuidas alati see väike enamus on "targad" aga tavakodanikud puha rumalad? Inimesed ometi ei lähe kambas hulluks ja ei hakka millelegi vastu. ju siis on probleem põletav ja häiriv.
ehhe-le 31. oktoober 2018 16:05
Mina räägin metsast aga sina süsinikust ja hakkemassist. Segi aetakse mets ja võsa, mis tõesti intensiivselt võib kasvada. Kunstlikult metsa raiekõlblikkust alandades saame imekspandavaid kasvunumbreid aga mets pole puidumass, vaid hilisemat väärtust andev puit ja need kaks on ikka väga erinevad asjad. Mul metsavahtidest suguvõsa taga, kellest lahti saades oli metsavargus korraga legaalne.
Lasteaed 31. oktoober 2018 08:12
Keegi ei oska ennast kehtestada, korrale-turvameest-politseid kutsuda ... Ja need od tippametnikud?
Siku 31. oktoober 2018 08:22
Olen nõus. Kui kliendid restoranis niimoodi omavahel suhtlevad, oleks pidanud keegi personalist tõesti politsei kutsuma.
ehh 31. oktoober 2018 09:53
tänapäeval saab ju selliseid "tõsiseid jutuajamisi" kokkuleppeliselt nii filmida kui lindistada. pärast lihtsam vaielda.
seda ütleks, 31. oktoober 2018 08:08
et valitsus on rahva maha mänginud. varsti märatsetakse igal pool. miks? a seks, et valitsus ei kuula rahvast.
pole 31. oktoober 2018 11:13
ühegi poliitseltskonna suust kuulnud, et kui meie saaksime võimule teeksime lõpu metsade röövmajandamisele (märksõnad ülim efektiivsus, raha ja kohe) ja vaataksime ka selle üle, kas rabade ennaktempos turbatootmiseks muutmine on riigile kasulik ja jätkusuutlik.
31. oktoober 2018 08:04
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
Poisikesi 31. oktoober 2018 08:50
31. oktoober 2018 09:17
jah, õige mees röögib kui loom üle laua...
*** 31. oktoober 2018 10:00
Olid juures või? Siin on ju sõna sõna vastu... odav.
*** 31. oktoober 2018 10:44
Tõe huvides lisan, et vastavat lindistust ise kuulmata ei tea ma otsustada - äkki eelkõneleja tõepoolest "oli juures".
jänes 31. oktoober 2018 08:02
märsilohistajad olid kesikud vai ?
31. oktoober 2018 07:58
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
katmandu 31. oktoober 2018 08:12
märsilohistajad ei jaksa nii kaugele kõndidagi.
ab 31. oktoober 2018 07:55
ei tea, kas hüpiknukul trussaarikud jäid ikka kuivaks?

Teame 31. oktoober 2018 07:54
Teame kui palju igasugu ametnikud arvestavad tavainimeste ettepanekute/arvamustega - tehakse nägu nagu kuulatakse ja siis otsustatakse ikka nii nagu tagatubades otsustatud. Mäggi oma kaebamisega näitab, et temale ei või keegi midagi vastu öelda, sest kriitika talumine on tal ümmargune null. Võiks omale otsida jõukohase töö, aga hüved mis hetkel saab on liiga magusad, et ametist loobuda.
metsavana 31. oktoober 2018 07:50
Mägi oli ilvese ideoloogianõunik ja vastavalt vajadusele astub keskerakonnas või vanakuradi saabastes...
mis kõigeks hea,see ei kõlba millekski.
Mis siis valesti oli? 31. oktoober 2018 07:43
Kui me tahame loodust ja metsi kaitsta, ei aita muu kui rünnata vastast tema enda relvadega. Mingid arendajad, koos valitsusega sõidavad ju rahvast üle teerulli meetoditega. Enam ei aita leebed kummardused. Kui tahame, et meie loodus säiliks, peamegi vastu hakkama raharullide pooldajatele! Janek! Ära jahu mingist "kui oleks...". Selliste sõnade ilustamisega sa ei võida rahva poolehoidu!
kõik oli valesti 31. oktoober 2018 07:57
mingi raevunud märsilohistaja ei tule määrama kuidas riik toimib.
riik? 31. oktoober 2018 14:44
Kes või mis on sinu, "mille-iganes-lohistaja" arvates, riik?
Mjah 31. oktoober 2018 08:00
Janek, hoia tervist ja närve, peatselt kaob su ametikoht ära ja pead tootvale tööle minema, sest teid sooja õhu võngutajaid on ülearu palju tekkinud ning tööandjad/ettevõtjad otsivad kadunud tööealisi taga. Sissetoodud tumedanahalised tahavad ka söötmist ja kasimist saada.
katmandu 31. oktoober 2018 11:07
samamoodi on nende elukunstnikest ja luuletajatest märsilohistajatega, niikaua kuniks teid veel kuulata jaksab keegi teil on lööki, hiljem peate ikka tööle minema või abirahadest edasi elama. metsas oleks tööd küll...
hoidke kokku 31. oktoober 2018 07:42
Loodussöbrad,metsakaitsjad,tselluloositehase,G5 ja AB vastased,mesinikud,mahetalunikud jne.Siht on ju köigil üks ja seesama, veel rohkem agressiivsust!
jänes 31. oktoober 2018 07:57
õige! ootame tehast.
just 31. oktoober 2018 08:23
Minul on selline tunne 31. oktoober 2018 07:37
et Mäggi tuli leheveergudele kaebama.Minu soovitus:Tee oma tööd hästi ja ausalt,et inimesed ei peaks Sinu pooliku töö pärast endast väljas olema.Sees on loomulikum.
Hurraa Eesti 31. oktoober 2018 07:37
hakakem nüüd metsakaitsjaid ja puukallistajaid maatasa tampima. Nagu seda tehakse nendega, kes soosivad alternatiivtervistamist. Tegelikult meie valitsejaid ei huvita kellegi jutt ja viiakse ellu tont teab kelle või mille suuremat huvi ja poliitikat !
kura 31. oktoober 2018 07:59
nad on endal ise juba margi täis teinud. normaalne inimene kes loodusest hoolib ei hakka kunagi mingite segastega ühte.
to kura 31. oktoober 2018 11:16
"normaalne" hoiab ikka ärikate poole ja ootab soodsat pakkumist oma mõneha suuruse "metsa" müügiks?
Para Noia 31. oktoober 2018 08:09
Tegu on väga selge PR püüdlusega, metsakaitsjatele väitluses selgelt alla jäänud minsitrihakatise poolt. Ehk siis näitame vastaspoolt "raevunute" ähvardavate ja tigedatena ning jätame vaesele hädas ministrile sellega õiguse mite osata vastata küsimusele - kas ta riiki esindades kaitseb kahe riiulifirma omaniku või talle oma maksudest palka maksva rahva huve...
31. oktoober 2018 07:31
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
loomasõber 31. oktoober 2018 08:00
selliste märsilohistajate vastu tõesti muu ei aita. kiitsukese ministri peale on üks asi räusata, metsas metsamehe peale oleks märsilohistaja seis ilmseld oluliselt dramaatilisem.
"...et kui tal oleks olnud relv, oleks ta mu maha lasknud" 31. oktoober 2018 11:03
"...et kui tal oleks olnud relv, oleks ta mu maha lasknud" / 09:40, 31. okt 2018
Kahju, et tal relva ei olnud.
Selliste mäggide vastu tõepoolest miski muu enam ei aita.
+24 -5 • Vasta • Teata ebasobivast kommentaarist
31. oktoober 2018 07:18
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
jänes 31. oktoober 2018 08:15