Eesti uudised

Lisatud metsakaitsja kommentaar

„Käpiknukk“ Janek Mäggi elu kohutavaim koosolek: raevunud metsakaitsja šokeeris nii ministrit kui kogenud riigiametnikke (119)

Eesti Ekspress, Ohtuleht.ee, 31. oktoober 2018 09:36
Janek MäggiFoto: Alar Truu
18. oktoobril leidis superministeeriumis aset riigihalduse ministri Janek Mäggi ning kodanikuliikumise Eesti Metsa Abiks (EMA) kohtumine, mis kujunes Mäggi ning koos temaga kohtumisel olnud nõunike jaoks täielikuks õudusunenäoks. EMA aktivistid Linda-Mari Väli ja Indrek Vainu ei lasknud ministril peaaegu sõnagi rääkida ning lisaks ehmatasid ta korralikult ära, kirjutab Eesti Ekspress.

Mäggi kirjelduse järgi kummardas agressiivse suhtlusstiiliga Vainu üle laua tema poole ning nõudis kähiseva hääle karjudes, mitu last ministril on, kelle käpiknukk ta on ja kas ta Eesti looduse peale üldse ei mõtle.

Samal teemal

„Sellist kohtumist pole mul enne olnud. Mul oli selline tunne, et kui tal oleks olnud relv, oleks ta mu maha lasknud," tõdes Mäggi.

Loe refereeritud artikli täisteksti Eesti Ekspressist.

Indrek Vainu edastab Facebooki grupis Eesti Metsa Abiks kohtumisest oma nägemuse. Vainu kirjeldab, et küsis Mäggilt korduvalt, kuidas saab rahvas tselluloositehas asjas huvitatud osapoolena valitsusele oma soove esitada. Minister olevat selle peale vaid vaikinud, ohanud ning enda nõunikelt küsinud "mis ma nüüd tegema peaks" või "mis ma peaks nüüd vastama". Paar nõunikku proovisid Mäggi asemel ise Vainule vastata, kuid sellega mees ei rahuldunud ning nõudis vastust ministrilt.

Indrek Vainu Soomaalt Foto: Aldo Luud

Lõpuks vastas Mäggi Vainule et, "meil on esindusdemokraatia, kohalikud omavalitsused ja valimised ja omavalitsused on valitud rahva poolt" kuid ka see vastus ei rahuldanud Vainut.

Kokkuvõttes nendib Vainu, et vastus tema küsimusele, kuidas saab rahvas eriplaneeringu huvitatud osapoolena esitada oma soove valitsusele nii, et neid kuulda võetakse, jäigi saamata.

Vainu lisas, et Mäggi võiks ka enda kirjeldust kohtumisest täpsustada ning Vainu juttu õigesti edasi anda. Vainu sõnul küsis ta Mäggilt nii:

"Mitu last teil on? Kas sellist tulevikku me pakume oma lastele? Et kõik metsad oleks tehtud võsaks ja kõik looduskaitse alad oleks kaevandatud Rail Baltica jaoks üles? Kas see on see maailm, mida me loome? Siis te ametnikud ütlete, et see kõik on seaduslik? Ütlete, et "Me teeme kõike seaduse järgi, täpselt seaduse järgi.""

Lisaks jätab minister Vainu sõnul mainimata, et tegelikult oli Mäggi see, kes küsis, kelle huvides metsakaitsjad töötavad (Ekspressi artiklis väideti, et Vainu küsis Mäggilt, kelle heaks ta töötab toim.) ja kui Vainu vastas, et töötatakse looduse jaoks, seadis Mäggi selle kahtluse alla ja rääkis "graanulivendadest". 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee