kui sa midagi ei tea siis ei pea nokka lahti tegema. igal pool riikides on regulaarsed kvalifikatsioonieksamid. vastu vaidlemise asemel viita parem mõnele konkreetsele riigile kus kutsepädevuse ühekordne tõestamine annab eluaegse kvalifikatsiooni.
Miks see kvalifikatsiooni taotlemine nyyd siis nii raske on. Tehku siis ära, kui vaja. See hädaldamine kylle ei aita. Milleks nii suurt probleemi sellest teha. See on ju normaalne, et õpetaja võiks ka ennast täiendada, aga paraku on see ju vabatahtlik. Lapsed ei nõua ju rohkemat. Täiskasvanuna ikka ei läheks koolitaja juurde, kellel on ette näidata vaid diplom ülikooliajast.
Kas peab üldse reguleerima 30 a tagasi pedagoogika lõpetanute kutse pärast. Ehk pole ka neile seda määrust vaja. Vaevalt, et nüüd tekib neil inimestel tung kooli tööle minna kui nad seni pole läinud. Õpetajaid värvatakse nagunii konkursi korras. Kui töövestsusel selgub, et teadmised pole kaasaegsed, siis ei pea ju võtma
et Eestis peab igal erialal ka kõrgharidusega inimene end pidevalt tõestama. Tähendab, meie ülikoolid ei vasta "standarditele". Mujal küll erala omandanud inimene end tõestama ei pea. ta lihtsalt teeb oma tööd ja teda austatakse tema töö järgi.
Ka see käib normaalse mõistuse vastu kui sinu koduukse ees mõneks tunniks parkivale sinu autole tehakse parkimistrahv. Sul on vaja korteri remondiks materjale tuua või haige laps arstile viia või kodus lõunat süüa jne. See on Tallinna linna puhas raha küsimise koht.
Kas sellest õpetusest ka miskit kasu on? Kahtlen, sest näen paljusid noori, kes ei suuda kuidagi omale eriala leida kuna puudub haridus ja haritus, mida pole koolis õpetatud.
Sama nõude lollus toimub ka meditsiinis õdedega ja elektrilevis elektrikutega.Kõik kes need kohustuslikud kursused 1-2 aastat läbinud väidavad nagu ühest suust,et tegu oli aja ja raha raiskamisega.Saadi lihtsalt euroopast koolitusrahad ja siis ,et keegi koolitustel käiks tehti kursus kohustuslikuks."Õppejõud"seal kursustel kõik 60 + ja eriti oma valdkonda ei teoreetiliselt ega ammugi mitte praktiliselt ei jaga .Se on nö ametnike, bürokraatide pensionisammas.
Reaalses europooas on enamuses l.o.l..lid nõuded pikalt saadetud ja keegi ei aja neid taga ka, ainult meie ülalpeetavad kulbilööjad ajavad veel ridu näpuga taga!
Andke, lapsed, meile andeks,/ 31. oktoober 2018 08:06
et meie teid valesti õpetasime! Näiteks kella tundma. Millest sai alguse aja arvamine? Päikesest. Siis leiutas inimene kella. Ka seda oskasime vaadata. Kui aga algas n.n. "suve-" ja "talveaegade" periood, läks kõik sassi. Krutiti mingi tõestamise varjus kellasid enese õigustamiseks. Nüüd on peale kasvanud põlvkond, kellel on igaühel oma kellaaeg. Ja see kellaaeg on kõige õigem. Enam ei ole arusaamist, et päike ongi tegelikult aegade etalon. Oleks teil, lapsed, oidu, paneksite ajad vastavalt oma ajavööndile paika. Sealt aga edasi tööle-, koju, magamise ajad. Ei pea ju tööpäev algama nimelt kl. 8. Pregu aga tundub, et vaidlused ei lõpe kunagi. Mis on päikesel pistmist inimese kellaga? Inimene võiks tänapäevalgi päikest jälgida, mitte päike inimest. Miks nii kirjutasin? Vaadake Kadri Simsonit. Kas ta üldse on taeva poole vaadanud? Aga jutustada meeldib, mittemidagi ütlemata.
Probleem on ikkagi selles, et riiki juhtivad valitud ei oma oma valdkondades eelnevaid töökogemusi, ei oma vastavat haridust, hüppavad ühelt toolilt teisele ja hakkavad ametnike kohti paljundama. Ametnikukesed ju paljunevad pidevalt ja igaüks tahab näidata, et ta ka midagi oma toolil istudes "teeb". Nii ongi pidevalt otsing, millestb kinni hakata ja tõestada,, et vaja juurde moodustada uus ametnikukoht, sest miski on oikkagi veel üle reguleerimata. Kes täna juhib näiteks oma diplomiga transporti, on homme haridusminister ja jõuab nelja aasta jooksul pidada nelja ministriametit. Vaja on lihtsalt paljundada ametnikke ja välja anda diplomikesi.
sa ei ole ikka veel mõistnud, et inimeseks olemine lõpeb kümme aastat enna pensioni, on pime juhus, kui su nooruke kogemusteta ülemus oma tööpostil ikka veel vanaema-ealisi inimeseks peab.
Iga õpetaja käib igal aasta koolitustel. Mul on sel aastal kogunenud 73 tundi. Viie aasta tunde kokku ei hakka arvutama, sest selle aja sisse mahub ka teine magistrikraad. Kas artiklit ka lugesite? Küsimus ei ole koolitustel käimises, vaid selles, et kuidas suhtuksite sellesse, kui selgub, et kuna Te 1. septembril 2013 mingil põhjusel autojuhina tööl ei olnud, siis Teil ei olegi tegelikult õigust autojuhina töötada?
aga kas see on õige kui minu auto seisab. ma pole temaga sõitnud aga kindlustust ikka nõutakse. selles riigis tehakse seadusi mis käivad normaalse mõistuse vastu.
...et on jah lihtsam.Kui varem-nii nõukaajal kui ka taasiseseisvuse alguses olid õpetajatele kehtestatud ranged kvalifikatsiooninõuded, kõrgem ped.haridus jms, siis nüüd võib iga hariduseta klienditeenindaja saada õpetajaks ja mitte ainult saada, vaid lausa palutakse teda ninga antakse ka soodustusi.Just nii juhtus ühes Lääne-Virumaa põhikoolis Vinni vallas, kus algklassiõpetajaks paluti kutsekooliharidusega klienditeenindaja.Mis kvaliteeti siis lapsevanem võib nüüd koolist ja õpetajalt oodata?Aitäh, Mailis Reps jt!
Teie näide ei ole erandlik juhus ega ainus kool Eesti peal, kus selleks, et kedagigi klassi ette saata oleks, palgatakse vajaliku hariduseta inimene. Seadus ütleb endiselt, et iga koolis töötav õpetaja peab olema magistrikraadiga, aga õpetajaid, keda palgata lihtsalt ei ole. Kuid, artikkel räägib ju sellest, et uue seisukoha järgi ei vasta kutse ehk kvalifikatsiooni nõuetele ka magistrikraadiga ja eluaeg koolis töötanud õpetajad. Mis te arvate, kas töötav õpetaja, kellele tehakse selgeks, et ta tegelikult ei olegi õpetaja, asub suure entusiasmiga oma pädevust tõestama (u pool aastat digiprotfoolio koostamist + eksam komisjoni ees) või kaalub võimalust koolist lahkumiseks? Mis te arvate, mitu hariduseta inimest teie koolidirektor järgmisel aastal palkma peab? P.S Ma väga loodan, et te selle, hariduseta inimesega, olete lahke, sõbralik ja toetav lapsevanemana, siis on ehk lootust, et ta esimese aasta järel koolis ei lahku, vaid asub vajalikku magistrikraadi omandama.
teie loodate,et endine bensiinimüüja ei lähe koolist peagi ära.Aga öelge, kui te südamega õpetaja olete, mida selline praktika teeb õpetajaameti prestiiziga, mis on niigi allpool arvestust.Kui ennemalt öeldi, et nõukaaja alguses võis iga köögitüdruk olla juht, siis nüüd võib taoline indiviid olla õpetaja!Kuidas selline pehmelt öeldes intelligentsivaba ja kirjaoskamatu inimene kasvatab intelligentseid inimesi, kes peaksid koolist tulema?See on kurb, kui mitte katastroofiline.
"uue seisukoha järgi ei vasta kutse ehk kvalifikatsiooni nõuetele ka magistrikraadiga ja eluaeg koolis töötanud õpetajad" - analoogne olukord valitseb kahjuks ka teiste kutsekvalifikatsioonide osas. Ja keegi ei ole huvitatud selle korralageduse likvideerimisest, kuigi sellest on teada antud, kuhu vaja.
MIda oligi vaja tõestada, et Eestis pole mitte mingisugust õpetajate puudust. Hoopis tahetakse õpetajaid vähendada. Tasuks lõpetada see lõputu vale, et meil pole kuskilt õpetajaid võtta. Õpetajaid pole lihtsalt vaja ja see ongi siin ehtne näide, kus leitakse uus põhjus, miks ei tohiks õpetada.
milleks avaldada kommentaari?/ 30. oktoober 2018 22:58
Kahjuks seda kommentaari, mis natuke aitab selgitada, kuidas asjad tegelikult on, ei ole kasulik avaldada, kuna eesmärk on näidata riiki lollina ja võtab artiklist selle vähesegi tuuma.
ülereguleerimisest ja kui aus olla siis õpitud amet ei unune, eriti veel siis kui sellel ametil on juba töötatud aastaid. Mis puudutab aga kutsestandardit mida vaja hetkel iga natukese ajha tagant uuendada siuis see PUHAS RAHA KÜSIMISE KOHT. Kahjuks on seda näidanud ajalugu.
Absurd on hoopis see, et nii loll artikkel on kirjutatud. Tehke palun endale enne kirjutamist vahe selgeks, et kvalifikatsiooninõuetele vastamine ja töötamise õigus on kaks täiesti erinevat asja. Kvalifikatsiooninõuetele vastamiseks peab õpetajal olema magistrikraad ja õpetajakutse. Õpetajana töötamise õigus (tähtajalise töölepingu alusel) on igal keskharidusega isikul, kellel on tööandja (direktor) hinnanud piisavaks pedagoogilise kompetentsuse. Seega üldiselt palju kisa eimillestki.