Eesti uudised

Koolijuhtide sõnul on riik õpetajaid alt vedanud

Absurd haridussüsteemis: sajad õpetajad ei tohiks seaduse järgi lapsi õpetada (33)

Asso Ladva, 30. oktoober 2018, 22:15
127 AASTAT PEDAGOOGILIST STAAŽI: Just nii palju koolikogemust on Keila kooli direktoril Mati Tõitojal (pildil vasakul) ja koos temaga pildile jäänud õpetajatel kokku, kel seaduse silmis puudub õpetajana töötamiseks vajalik kvalifikatsioon.Foto: Keila kool

„Meie koolis on üle kolmekümne õpetaja, kes peavad hakkama uuesti kutset taotlema, mina olen üks nendest. Ma ei andnud 2013. aasta sügisel tunde, sest olin korraga kahe kooli direktor, ja seepärast ei ole mul praegu õpetaja kvalifikatsiooni,“ tutvustab Keila kooli direktor Mait Tõitoja 200 õpetajaga koolis tekkinud segadust.

Põhjuseks on õpetajate kvalifikatsiooninõuded kehtestav haridusministri määrus, kus määrava tähtsusega on kindel kuupäev – esimene september 2013. Enne seda pidevalt koolis õpetajana töötanutel pole probleemi – kui nad vastasid enne nimetatud päeva kvalifikatsiooninõuetele, siis vastavad sellele endist viisi. Pärast seda kuupäeva õpetajana tööle asunud peavad esitama kutsetunnistuse, kel seda ei ole, peavad seda taotlema. See kehtib ka nende õpetajate kohta, kes on varem õpetajana töötanud, kuid teinud vahepeal muud tööd ja naasnud koolitöö juurde hiljem kui esimesel septembril 2013.

Mait Tõitoja lisab, et kutset peavad taotlema ka näiteks õppealajuhatajad, kes enne tundi ei andnud, aga kui nüüd on koolil vajadus neid ka õpetajana rakendada, siis seda teha ei saa. Tema sõnul on riik õpetajaid alt vedanud. Nad on soovinud saada õpetajaks, lõpetanud ülikooli ja ennast täiendanud, kuid on oma kvalifikatsiooni riigi silmis kaotanud ainult seepärast, et ühel konkreetsel kuupäeval ei olnud nende töölepingus sõna „õpetaja“.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

2. november 2018, 21:30
Koolijuhi hämmeldus: seadus suhtub õpetaja ja sotsiaalpedagoogi ametisse erinevalt
26. oktoober 2018, 19:50
Klassiekskursioon: tahaks soojale maale, aga enamasti käiakse mööda Maarjamaad
24. oktoober 2018, 07:21
Koolidirektor tahtis õpetajalt seksi. Keeldumise peale lasi ta õpetaja lahti
23. oktoober 2018, 20:50
Gümnasist koolikoormusest: lihtsalt ei jõua, tundides ei saa midagi aru, suudan õhtuks vaevu silmi lahti hoida – hobidest pole juttugi!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee