Eesti uudised

Koolijuhtide sõnul on riik õpetajaid alt vedanud

Absurd haridussüsteemis: sajad õpetajad ei tohiks seaduse järgi lapsi õpetada (33)

Asso Ladva, 30. oktoober 2018 22:15
127 AASTAT PEDAGOOGILIST STAAŽI: Just nii palju koolikogemust on Keila kooli direktoril Mati Tõitojal (pildil vasakul) ja koos temaga pildile jäänud õpetajatel kokku, kel seaduse silmis puudub õpetajana töötamiseks vajalik kvalifikatsioon.Foto: Keila kool
„Meie koolis on üle kolmekümne õpetaja, kes peavad hakkama uuesti kutset taotlema, mina olen üks nendest. Ma ei andnud 2013. aasta sügisel tunde, sest olin korraga kahe kooli direktor, ja seepärast ei ole mul praegu õpetaja kvalifikatsiooni,“ tutvustab Keila kooli direktor Mait Tõitoja 200 õpetajaga koolis tekkinud segadust.

Põhjuseks on õpetajate kvalifikatsiooninõuded kehtestav haridusministri määrus, kus määrava tähtsusega on kindel kuupäev – esimene september 2013. Enne seda pidevalt koolis õpetajana töötanutel pole probleemi – kui nad vastasid enne nimetatud päeva kvalifikatsiooninõuetele, siis vastavad sellele endist viisi. Pärast seda kuupäeva õpetajana tööle asunud peavad esitama kutsetunnistuse, kel seda ei ole, peavad seda taotlema. See kehtib ka nende õpetajate kohta, kes on varem õpetajana töötanud, kuid teinud vahepeal muud tööd ja naasnud koolitöö juurde hiljem kui esimesel septembril 2013.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

02.10.2018
Koolijuhi hämmeldus: seadus suhtub õpetaja ja sotsiaalpedagoogi ametisse erinevalt
26.09.2018
Klassiekskursioon: tahaks soojale maale, aga enamasti käiakse mööda Maarjamaad
24.09.2018
Koolidirektor tahtis õpetajalt seksi. Keeldumise peale lasi ta õpetaja lahti
23.09.2018
Gümnasist koolikoormusest: lihtsalt ei jõua, tundides ei saa midagi aru, suudan õhtuks vaevu silmi lahti hoida – hobidest pole juttugi!