Eesti uudised

JÄRGMINE EDUSAMM: Karmen Jolleri abil muutus MMSi ostmine Eestis veelgi tülikamaks (55)

Ohtuleht.ee, 30. oktoober 2018 19:53
Karmen JollerFoto: Robin Roots
Perearst Karmen Jolleri abil muutus mürgise "imeravimi" MMSi ostmine Eestis veelgi tülikamaks: ettevõtte jaoks on nüüd suletud ka PayPali teenused.

Joller kirjutab Facebooki grupis "MMS tapab tervist", et ta on alati alternatiivseid ravivõtteid toetanud, aga teatud piirini: kuni need inimestele kahju ei tee.

Samal teemal

"Mul on südamest hea meel, et terviseametil õnnestus kinni panna MMSi Facebooki grupp. Minu suur kummardus AS Maksekeskusele ja Eesti pankadele, kes keeldusid tegemast koostööd ettevõttega, kes kuritahtlikult meie inimeste tervist kurnab. Jäi veel PayPal," sõnas Joller.

Joller kirjutas PayPalile, kasutades sõnumi jõu suurendamiseks esimest korda teadlikult ära talle antud aasta arsti tiitlit.

"Suure kergendustundega avastasin, et nüüd on MMSi ostmine veelgi tülikam, sest kuritahtliku ettevõtte jaoks on suletud ka PayPali teenused. Silmakirjalikult sarjab ettevõte oma kodulehel Eesti pankasid, kuid ei julge tunnistada, et isegi suur, ülemaailmne kontsern nagu PayPal ei soovi oma mainega riskida ja nendega koostööd teha," märkis Joller.

MMSiga kaupleva OÜ Living Minerals veebipoes on võimalik maksta ainult pangalingi kaudu.

"Põhjus? Absurdiooper Eesti moodi ehk elu konnatiigis, kus konnakuningas valitseb tiigielanikke käskides, puues ja lastes. Olukord on absurdne, sest kõik meie veebipoes müüdavad tooted on nõuetekohaselt registreeritud ning juhiste järgi kasutades ohutud. Ettevõte ei ole rikkunud ühtki seadust ega teinud midagi ebaeetilist," teatab veebileht, kui ostja soovib maksma hakata.

Terviseamet: MMS on kloordioksiidil põhinev tervisele kahjulik lahus

MMS nime all propageeritav naatriumklorit on tugev oksüdeerija, mis muundatakse happelistes tingimustes kloordioksiidiks. Ainet kasutatakse enamjaolt tööstusliku pleegitus- või desinfitseerimisvahendina ning selle tarvitamine võib põhjustada pöördumatuid tervisekahjustusi.

„Aine võtmisega kaasneda võivad kõhuvalu ja oksendamine pole mitte märk alanud puhastusprotsessist, vaid tegemist on esmaste mürgistusnähtudega,“ ütles Mare Oder, kelle sõnul ei ole kloordioksiidi tervendavat mõju ühegi uuringuga tõestatud.

Mürgistusteabekeskus on alates 2009. aastast saanud mitmeid telefonikõnesid mürgistustest, mille põhjuseks on MMSi tarbimine - näiteks oli vanaema mures lapselaste pärast, kellel tänu MMSi manustamisele olid katki suunurgad ning kes kannatasid oksendamise ja kõhulahtisuse all. Üks täiskasvanu kurtis aga peale viie tilga MMSi tarbimist kõhulahtisuse, uimasuse, iivelduse ja kurguvalu üle.

Näonahale MM-i määrinud 34aastane naisterahvas avastas hommikul nahalt pruunikad laigud, 31aastast meest hakkas peale paarinädalast MMSi tarbimist vaevama iiveldus ja kõhuvalu. Paar kuud kloordioksiidi võtnud 39aastane naine pöördus mürgistusteabekeskuse poole, kaevates pidevat oksendamist ja kõhulahtisust, samuti tegi naise murelikuks pidevalt tekkiv külm higi. 75aastane naine sattus aga MMSi võtmise tagajärjel haigla erakorralise meditsiini osakonda.

„Meie hinnangul on tegemist mürgiga, mille tarbimine pole ühegi tervisehäda korral põhjendatud. Terviseküsimustes tuleb kindlasti pidada nõu oma perearsti ja –õega, mitte otsida infot internetifoorumitest või kahtlase väärtusega preparaatidest,“ ütles Oder, kelle sõnul ei tohi mitte mingil juhul lahust anda tarbimiseks lastele. „Lapse organism on väga õrn ja haavatav. Seetõttu peetaksegi lapsele teadliku ja tahtliku tervisekahjustuste tekitamist lapse väärkohtlemiseks, mille eest on võimalik võtta vanemad või lapse hooldajad vastutusele.“

Mürgistuste kahtluse või mürgistuste korral on võimalik infot ja nõu küsida terviseameti mürgistuse infoliinilt 16662, kuhu helistamine on anonüümne, kõnedele vastatakse ööpäevaringselt kõikidel nädalapäevadel.

Kloordioksiidi tarvitamine sai alguse Ameerika Ühendriikidest, kus Louis Daniel Smith tõi 2007. aastal turule MMSi ehk Mirace Mineral Supplement-nimelise preparaadi. Smith mõisteti USA-s 2015. aastal süüdi vandenõus, smugeldamises, valesti sildistatud kemikaali ravimina müümises ja kelmuses.

Samal teemal

20.02.2019
PALJASTATUD: hirmkallis imeline tervendaja osutus tavaliseks surnud veeks!
01.02.2019
VIDEO | Perearst: inimesel pole organismi puhastamiseks vaja ühtegi preparaati
05.01.2019
Karmen Joller: „Kõige parem ravim on see, mida ei pea üldse võtma.“
05.11.2018
„IMEARST“ TOHTERDAS RINNAVÄHKI SÖÖGISOODAGA: ohver maksis petisele kopsakaid summasid