Eesti uudised

ÕL VIDEO | Indrek Laul: leian siiani, et Laine Randjärv oleks olnud võimekas juht Eesti Kontserdile (27)

Ohtuleht.ee | Video: Robin Roots, 30. oktoober 2018 19:23
Eesti Kontserdi nõukogu esimehe Indrek LaulFoto: Robin Roots
Täna kultuuriministeeriumis toimunud kohtumisel SA Eesti Kontsert nõukogu liikmetega teatas kultuuriminister Indrek Saar, et kutsub kogu nõukogu täies koosseisus tagasi. Mis saab edasi?

Eesti Kontserdi nõukogu esimees Indrek Laul oli toimunu osas kommentaare jagades küllaltki napp. "Juhikonkursi osas olin kirjutanud juba varasemalt kokkuvõtte. Selline soov tuli neljapäeval ja esmaspäeval ma esitasin selle, kuid siis sain teate, et toimub siin kogunemine ja meid kutsuti kella neljaks kõiki siia kokku," kommenteeris Laul.

Samal teemal

"Ja see on ministri otsus kogu nõukogu tagasi kutsuda. Mina olen rõhutanud ja saanud ka juristidelt ülevaate, et olen juriidiliselt viinud läbi konkreetselt uue juhi valimisi. Seaduspäraselt ja korrektselt." 

Ometigi, mis võis vahepeal juhtuda, kui algselt viis nõukogu liiget olid Laine Randjärve poolt, kuid järsku muutsid kolm neist meelt ning andsid vastuhääle?

"Mis vahepeal juhtus, selle kohta peavad endised nõukogu liikmed ise arvamust avaldama. Mina hääletasin selle poolt, et nõukogu esimehele andaks volitusi. Volitus oleks tähendanud siis lepingu sõlmimist," selgitas Laul. "Samas see, et hääletusenamusega ei antud volitust - ma arvan, selle hääletusenamuse liikmed saavad ise oma seisukohti selgelt väljendada."

Kuid võib siin otsus olla poliitiliselt mõjutatud? "Mind pole poliitiliselt mõjutatud! Mina toetasin Randjärve ja ma leian siiani, et Laine Randjärv oleks olnud võimekas juht Eesti Kontserdile," ütleb ta. 

Mis saab aga edasi? "Kuna praegu minister kutsub täies koosseisus nõukogu tagasi, siis meie neljapäevane nõukogu koosolek ei toimu. Edasi läheb auditi komitee, kuniks määratake uus nõukogu, kes omakorda määrab auditi komitee. Nii ma olen asjadest aru saanud."

Lisaks Indrek Laulule kuulusid nõukogusse Margus Pärtlas, Tea Varrak, Marika Tuusis ja Madli-Liis Parts.

Eesti Kontserdi nõukogu esimehe Indrek Laul Foto: Robin Roots

Samal teemal

01.04.2019
KAS LÕPP PAISTAB? Laine Randjärv räägib, kui kaugel on doktoritöö, mille varju ta puges Eesti Kontserdi juhi skandaalis
16.01.2019
Eesti Kontserdi töötajad peavad uue juhi Kertu Orro juhtimisstiili vastuvõetamatuks
14.01.2019
Eesti Kontsert leidis uue juhi
21.11.2018
Indrek Saar kinnitas Eesti Kontserdi nõukogu uue koosseisu