Seisukoht

Seisukoht | Pangaämber ehk Üheksa korda mõõda (4)

Vidrik Võsoberg, Mehele.ee vastutav toimetaja, 30. oktoober 2018 18:02
Ei tea, millise firma soss-sepad Räpina vallamaja külge kurikuulsa Swedbanki automaadi paigaldasid, aga pole kahtlust, et panga mainekujundajad kitkuvad nende pärast juba mitmendat nädalat juukseid. Kohalik multitalent Aapo Ilves kujundas ka lustaka meemi, mis internetis kulutulena levib ja kus logol ilutseb kaunis kiri „Swedpang“. Pank astus korralikult ämbrisse.

Tartu linnapea lüheldane ajalooõpetaja Olly Kodusaar andis kuuldavasti omal ajal ka kehalise kasvatuse tunde ja on 87aastasena piisavalt krapsakas, et korvpalluritele mõeldud automaadist raha väljavõtmiseks pange peale ronida. Aga kõigil Räpina ja ümbruskonna eakatel neil nädalatel nii lihtne polnud.

Keskmist kasvu nooremapoolse mehe ja teise panga kliendina võiksin isiklikult pihku itsitada – vajadusel saan Räpinas sularaha vastasmaja küljes asuvast (normaalkõrgusel) automaadist. Kuid mul on tõesti kahju neist inimestest, kes kellegi rumaluse, saamatuse või läbimõtlematuse pärast kannatama on pidanud.

Loodetavasti oli Räpina pangaautomaadiga juhtunu õppetund kõigi jaoks, kellest sõltuvad avalikud teenused ja seeläbi inimeste heaolu. Üheksa korda mõõda, üks kord lõika. Ning: usalda, aga kontrolli.

Samal teemal

31.09.2018
FOTOUUDIS | Räpina kuulus pangaautomaat sai uue kodu

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee