Arno Põder 30. oktoober 2018 18:05
Naabrinaise pidevatest kaebustest tüdinud ehitusmees viskas kättemaksuks maja pihta kaks süütepudelit – üks neist lendas läbi akna peretütre tuppa.

Naabrinaise pidevatest kaebustest tüdinud ehitusmees viskas kättemaksuks maja pihta kaks süütepudelit – üks neist lendas läbi akna peretütre tuppa.

Paar päeva pärast viimaseid jõulupühi ärkas Nõmmel elav 37aastane üksikema Tiina* keset ööd tütre karjumise ja suitsuanduri sireeni peale ning ruttas olukorda uurima. Tema tollal 16aastane tütar Gerli seisis voodi peal ja näitas näpuga kardina taga lõõmavat leeki. Neiu nuttis ja karjus: “Näe, põleb!”

Tiina arvas kõigepealt, et tulekahju võis alguse saada elektrilisest jõuluküünlast, kuid tütre kinnitusel lülitas ta selle ööseks välja. Ema jooksis kööki ja tõi sealt tuleteki ning asus leeke summutama. Alles siis märkas ta laual lebavat õllepudelit – Gerli kinnitas emale, et see pole tema oma. Järgmisel hetkel veeres pudel põrandale ja leek lahvatas laeni. Teisel pool tuld, toaukse juures seisnud tütre pidžaamapüksid süttisid ning ta pistis läbi maja jooksu, karjudes: "Ma põlen! Ma põlen!"

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (23)

Paanika! 31. oktoober 2018 09:36
Paanika ning pime instinkt põgeneda! Riiete süttimisel on ei tea kuhu jooksmkine nüüd küll kõige nomedam, mis üldse teha saab - põlemine saab veelgi hoogu. Vastavat situatsioonist võib näiteks valada endale peale veepange, kui see juhtub juures olema. Heita endalt süttinud üleriie, Või kõige tüüpilisem, viskuda maha ja püüda end maas veeretades tuld summutada, või lämmatada leek näiteks tekiga katmise teel.
Seda kõike õpetati omal ajal nii nõukogude ajal tsiviiilkaitses. aga samuti hiljem, ohutustehnika väljaõppe ajal, kui ma keemiakombinaati tööle asusin. Ning velgi hiljem kui ma autokoolis õppisin.
vtk 31. oktoober 2018 10:13
hirmus "kasulik" kriitika tüdrukule, kes süütepudeli plahvatuse peale üles ärkas.
!!! 31. oktoober 2018 01:51
Las jalutab! Kaasaja kriminaalpoliitika on selline, et eeluurimise ajal vahi all pidamisele kuuluvad vaid ńeed, kellel on jultumust end ründe korral isikliku, seaduslikult registreeritud tulirelvaga kaitsta. Süütajad ning muud las taolised aga jalutavad.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS