Maailm

„PIDUPÄEV“ – Venemaal valmib kõmuline komöödiafilm eliidi luksuslikust elust blokaadiaegses Leningradis (57)

Allan Espenberg, 31. oktoober 2018, 08:01
OHVRID: Laibad blokaadiaegse Leningradi tänaval.Foto: Scanpix

Vaid veidi aega tagasi käis Venemaal äge vihakampaania mängufilmi „Matilda“ ja selle tegijate vastu. Nüüd on leitud uus ohver. Venelastele ei meeldi parteieliidi elu blokaadiaegses Leningradis kajastav komöödiafilm „Pidupäev“, kuigi keegi pole seda näinud ja film pole isegi veel valmis.

Kui avalikkuseni jõudis info, et režissöör Aleksei Krassovski kavandab komöödiafilmi sõja- ja blokaadiaegsest Leningradist, hakkasid tema aadressile saabuma nii kriitikanooled kui ka otsesed ähvardused tuntud, aga ka tundmatutelt inimestelt. Kuigi filmi tegevus toimub blokaadi ajal, pole film blokaadist, vaid perekonnast, kel olid kasutada eripajuk ja muud soodustused. Film räägib parteieliidi elust blokaadirõngas. Sõda ja nälg on jäänud selle perekonna ukse taha ning toimub pidu katku ajal.

Filmi „Pidupäev“ („Праздник“) tegevus toimub uusaastaööl, 31. detsembril 1941. aastal, kui privilegeeritud ehk „eripositsioonil“ Voskressenskite neljaliikmeline perekond hakkab oma linnalähedases maamajas vana aastat ära saatma. Perepea Georgi töötab teadlasena kõrgel ametikohal ja täidab valitsuse tähtsat ülesannet, luues massihävitusrelva. Kuna nad on aga ilma jäänud isiklikust kokast, siis pole kedagi, kes kanarooga valmistaks, kuigi kana on olemas. Pealekauba toovad lapsed üllatuslikult koju võhivõõraid inimesi: pojal on kaasas nälginud tüdruk Maša, aga tütar saabub tundmatu mehega, keda ta nimetab oma peigmeheks.

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee