Nägu võib varjata, kuritegusid mitte: Niels Högeli hingel lasub vähemalt 100 tema hoolde antud inimese surmFoto: AFP/Scanpix
Toimetas Greete Kõrvits 30. oktoober 2018 16:12
41aastane Niels Högel on sõjajärgse Saksamaa üks jubedamaid sarimõrvareid. Mees tunnistas kohtus, et tappis oma patsiente selleks, et kolleegidele muljet avaldada.

Põhja-Saksamaal medvennana töötanud Högel kannab juba eluaegset karistust kuue inimese tapmise eest. BBC vahendab, et nüüd tunnistas mees kohtus üles, et tappis aastail 1999-2005 kokku sada patsienti. Oldenburgi linnas suri tema süül 36 inimest, Delmenhorstis 64.

Kohtus jäi mees oma ülestunnistuses pisut ebamääraseks. Kui kohtunik küsis, kas mees tunnistab kõigi saja patsiendi surmamise üles, vastas too, et enam-vähem.

Uurijad on praeguse seisuga üles kaevanud 130 Högeli endise patsiendi surnukehad, et nende surma võimalikku põhjust uurida. Tõenäoliselt on mehe hingel kõvasti rohkem kui 100 kinnitatud ohvri surmad, kuid kremeeritud surnutelt enam tõendeid koguda ei saa.

Högel tappis oma ohvrid manustades neile lubatust palju suurema annuse ravimeid või rohtusid, mida neile polnud üldse määratud. Ta soovis kolleegidele oma elustamisoskustega muljet avaldada, lootes, et toob äramürgitatud patsiendi elule tagasi. Kui mitmel korral tal jõle trikk üldse õnnestus, pole teada. Högel tunnistas, et tema teod olid üsna spontaansed, otsus mõni patsient mürgitada tuli hetkeemotsiooni ajel.

Högel tabati alles 2005. aastal, pärast kuut aastat tema n-ö elustamiskatsetusi. Ohvrite lähedased süüdistavad Saksa tervishoiusüsteemi aeglust, et mehe tegusid varem tähele ei pandud. Oldenburgi haiglas oli näiteks must-valgel dokumenteeritud, kuidas Högeli vahetuste ajal suri ning vajas elustamist tavapärasest rohkem kui kaks korda enam patsiente.

Samal teemal

Kommentaarid  (24)

rob 31. oktoober 2018 10:23
kui haiglas oli elektrikatkestus, siis surmade arv langes järsult
??? 31. oktoober 2018 09:48
Vasturääkiv pealkiri. kes ta siis lõpuks ikkagi oli? Kas nii öelda tänavat tööle võetud ja kohapeal kiirkursuse läbinud sanitar või ikkagi medvend (analoogia medõele, Kelleks saamiseks tuleb kaasajal aga vaat et 4-6 aastat koolis õppida)
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS