Maailm

Uuendatud 30. oktoobril kell 8.05

SAKSLASED ŠOKIS: kuni 15 meest vägistasid 18aastase neiu (164)

Aadu Hiietamm, 30. oktoober 2018, 08:05
POLITSEI: Freiburgi politseinikud tööd tegemas. Pilt on illustratiivne.Foto: AFP/Scanpix
Saksamaal ootavad eeluurimisvanglas oma saatust seitse süürlast ja sakslane, keda süüdistatakse 18aastase tudengineiu grupivägistamises Freiburgis. Juhtumit uurib 13 liikmest koosnev erikomisjon Club. Uurijad ei välista, et vägistajaid võis olla koguni 15.  

Sakslasi sügavalt šokeerinud kuritegu toimus ööl vastu 14. oktoobrit. 18aastane tudengineiu läks sõbrannaga Freiburgis diskoõhtule. Seal tutvusid nad 21aastase süürlase Majd Hajiga. Noormees müüs hilisemale ohvrile ecstasy-tableti ning tegi talle ka joogi välja. Kesköö paiku lahkusid nad koos klubist.

Samal teemal

Tõenäoliselt oli Majd Haji tüdrukule pakutud joogi sisse pannud midagi uimastavat ning viimane osutus kergeks saagiks. Süürlane vedas ta klubi lähistel asuvasse põõsastikku. Pärast vägistamist jättis ta neiu sinna abitult lamama, pöördus tagasi klubisse ning kutsus sealt sõbrad kaasa. 

Senistel andmetel vägistati ohvrit neli tundi. Neiu pöördus järgmisel päeval politseisse. Ta rääkis, et ei suutnud vägistamise ajal end liigutada ega appi karjuda. Viis päeva hiljem vahistati esimene kahtlusalune, kelle DNA jäljed leiti ohvrilt. Nüüdseks on vahi alla võetud kaheksa kahtlusalust. Neist seitse on süürlased vanuses 19–29 aastat ning üks on 25aastane sakslane. Kõik nad on politseile varasemast tuttavad. Uurimine aga jätkub ning juba räägitakse, et vägistajaid võis olla koguni 15. 

Saksa meedia andmetel on kõik vahistatud süürlased saabunud Saksamaale põgenikena. Vägistamise eestvedaja Majd Haji oli ühe teise kuriteo eest tagaotsitavaks kuulutatud ning pidanuks juba vanglas istuma.

Majd Haji tuli Saksamaale 2014. aastal Põhja-Süüriast Qamishli linnast. Ajaleht Bild otsis üles tema samuti Freiburgis elava isa, kes rääkis, et poeg muutus pärast Saksamaale põgenemist järjest agressiivsemaks. Agressiivsuse põhjuseks peab isa üle elatud sõjakoledusi. 

VÄGISTAMISE EESTVEDAJA: Majd Haji oma Facebooki kontol relvaga poseerimas.Foto: Facebook

Kohtus süüdimõistmisel ootab Majd Hajit kuni kümneaastane vanglakaristus. Tema kaaslased pääsevad tõenäoliselt mõnevõrra kergemalt.

Esmaspäeva õhtul toimus Freiburgis kaks suurt meeleavaldust. Neist ühel protesteerisid parempopulistliku AfD liikmed ja toetajad migratsiooni vastu. Teisel protesteeriti aga AfD vastu.

Maria mõrvar mõisteti eluks ajaks vangi

Freiburgi politsei vahistas Maria mõrvari 2. detsembril 2016. Otsustavaks asitõendiks sai kuriteokohalt põõsastikust leitud 18,5 sentimeetri pikkune süsimust osaliselt blondeeritud juuksekarv. Sellise soenguga noormees jäi 16. oktoobri esimesel tunnil Freiburgis trammiliinil S1 valvekaamera salvestisele. Afganistanist pärit Hussein Khavari väitis, et on 17aastane ja saabus 2015. aasta novembris üksi illegaalselt Saksamaale. Kuriteo sooritamise ajal elas ta Saksa riigi kulul Freiburgis hooldusperekonnas. 

Freiburgi maakohus mõistis Hussein Khavari tänavu märtsis eluks ajaks vangi. Foto: Vida Press

Eksperdid hakkasid kahtlustama, et mõrvar on vanem, kui tema esitatud isikut tõendaval dokumendil kirjas oli. Hussein Khavari eitas valeandmete esitamist, kuid tunnistas kohtuprotsessi avapäeval mullu 5. septembril ootamatult, et on tõepoolest kaks aastat vanem ja saab sügisel 20aastaseks. Eksperdid seevastu usuvad, et ta on veel vähemalt paar aastat vanem. 

Freiburgi maakohus mõistis Hussein Khavari tänavu märtsis eluks ajaks vangi. 

164 KOMMENTAARI

a
AMET AMETIKS 16. november 2018, 09:19
See massimõrvar tuleb TAPPPPPA !!!! JA JÕHKRALT!
m
Mis nad IoIIpead enam šokis on? 30. oktoober 2018, 20:56
Kui aastate viisi mergIie i d e suguse s itta pea, poolt hääletasid siis polnud šokis ühti.
Loe kõiki (164)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee