Eesti uudised

UPS: lennukilt heidetud sõjaväemaastur maandus puu otsas (1)

Toimetas Vidrik Võsoberg, 29. oktoober 2018 19:55
Kolmetonnist Humveed on raske kujutada ette puu otsas, eelmisel nädalal aga said mõned ameeriklased sellist vaatepilti näha. Foto: Pixabay
USAs Põhja-Carolina osariigis asuva Fort Braggi sõjaväebaasi lähedal elavad inimesed on üsnagi harjunud taevas lendavate reaktiivhävitajatega ja sellega, et teel poodi kohtutakse sõjaväeautode kolonniga. Ilmselt ei oska neist siiski aga keegi oodata, et tagahoovi pillatakse sõjaväemaastur Humvee, kirjutab Popularmechanics.

Eelmisel reedel aga just nii juhtuski. C-17 transpordilennuk katsetas uut varustuse langevarjuga maandamise süsteemi ja Humvee visati ligi 500 meetri kõrguselt alla pooleteist kilomeetri kaugusel soovitud maandumispaigast. Ligi kolmetonnine sõiduk maandus puu otsas. Õnneks peale puuokste keegi ega miski kannatada ei saanud. 

Humvee maandus kiviviske kaugusele tsiviilkodanike majast ja jäi kinni umbes kümne meetri kõrgusele puu otsa. Sõjaväelastel tuli selle kättesaamisega omajagu vaeva näha.

Enamasti lähevad varustuse langevarjusüsteemidega maandamised probleemideta, aga see polnud esimene kord, kui just sõjaväe Humvee lennukist allapoetamisel räsida sai. 2016. aastal lõikas üks seersant läbi kolme sõjaväemaasturi langevarjude kinnitusnöörid ja kolm Humveed rammis vabalangemisel maapinda.

Sõjaväe kõneisiku teatel katsetati reedel raskevarustuse langevarjusüsteeme ja tegelikult läks kõik plaanipäraselt – kõik peale selle, et laadung vabanes liiga varakult.

Konkreetset puu otsas lösutavat Humveed saab vaadata SIIT.

Kuidas 2016. aastal pahatahtliku ohvitseri tõttu kolmest kallist Humveest vanarauda tehti, vaata allolevast videost.