Maailm

Uuendatud kell 11.55 ja 14.30

POMMUUDIS: Angela Merkel lubas ameti maha panna (122)

Toimetas Aadu Hiietamm, 29. oktoober 2018, 11:45
Angela Merkel teel CDU presiidiumi istungile.Foto: EPA/Scanpix
Saksamaa Kristlik-Demokraatliku Liidu (CDU) juht Angela Merkel teatas esmaspäeval esmalt Berliinis toimunud parteipresiidiumi istungil ja seejärel ka pressikonverentsil, et  ta ei kandideeri detsembris Hamburgis toimuval  parteikongressil parteijuhiks, vahendavad Saksa meediaväljaanded. 

Angela Merkel on juhtinud CDUd alates 2000. aasta aprillist. Saksamaa valitsust juhib ta liidukantslerina 2005. aastast.

18 AASTAT TAGASI: Angela Merkel valiti CDU juhiks 2000. aasta aprillis. Foto: Reuters/Scanpix

Varem on Merkel korduvalt toonitanud, et liidukantsler peab olema ka parteijuht. Tõsi, täna avaldas ta soovi pärast parteijuhi kohalt lahkumist liidukantsleri ametis siiski jätkata. Samas ei ole teada, kas praegune kristlikest demokraatidest ja sotsiaaldemokraatidest koosnev suur koalitsioon üldse suudab koos püsida. 

Merkel täpsustas, et järgmistel korralistel parlamendivalimistel 2021. aastal ei kavatse ta kandideerida ning samuti ei ole ta huvitatud ametist Euroopa Liidu struktuurides.

Merkel teatas oma otsusest päev pärast Hesseni liidumaal toimunud valimisi, kus CDU kaotas võrreldes eelmiste valimistega üle 11% häältest.

Ajalehe Bild andmetel on CDU uueks juhiks valmis kandideerima aastatel 2000-2002 Bundestagis kristlike demokraatide fraktsiooni juhtinud Friedrich Merz.  Kandideerimisele mõtlevad veel CDU peasekretär Annegreth Kramp-Karrenbauer ja tervishoiuminister Jens Spahn. 

Opositsioonilise Vaba Demokraatliku Partei (FDP) esimees Christian Lindner soovitas Merkelil maha panna ka kantsleriameti. "Proua Merkel loobub valest ametist. Valitsus ei muutu sellest stabiilsemaks," rõhutas ta.     

Samal teemal

15. oktoober 2018, 22:00
KATASTROOF BAIERIS: mis saab proua Merkelist?
13. oktoober 2018, 09:32
Angela Merkeli liitlased Baieri liidumaal on suures hädas
2. juuli 2018, 18:07
Karikatuur | Merkeli tool kõigub
2. juuli 2018, 18:06
Katrin Laur | Jumalate hukk Angela Merkeli näitel

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee