Eesti uudised

Euroraha jaotuse muutus annab valusaima löögi väikevaldadele (2)

Ärileht, 29. oktoober 2018, 07:38
Tulevikus võib väiksematel valdadel raha nappidaFoto: Alar Truu
Kuigi omavalitsused on teadvustanud, et peavad edaspidi europrojektidele rohkem oma raha kulutama, sooviksid nad siiski sujuvamat üleminekut.

Rae vallavanema Mart Võrklaeva sõnul on asja ka linnade ja valdade liidus arutatud, kirjutab Ärileht. Eesti ühe rikkama omavalitsusena saaks Rae vald suurema omarahastusega hakkama – nad on oma jõukuse tõttu mitu korda ka EL-i rahastusest ilma jäänud. Küll aga annab selline järsk kasv valusa löögi väiksematele omavalitsusele, kel tulubaas väike ja juba praegu omafinantseeringuga raskusi.

„See tähendab, et valla- ja linnajuhtidel seisavad ees karmimad valikud ja keerulisemad otsused – mida on võimalik ja otstarbekas teha ning mida mitte,” sõnas Võrklaev.

Refereeritud artikli täistekst Ärilehes.

Samal teemal

14. mai 2018, 18:25
Heido Vitsur | Me ei suuda kunagi nii palju säästa, et asendada eurotoetusi
10. mai 2018, 16:31
Eurotoetused: Eesti on saanud Euroopa Liidu eelarvest kokku ligi 12 miljardit eurot

2 KOMMENTAARI

n
näh! 29. oktoober 2018, 12:55
No jah! Riik annab eurorahadega tellitud riigihankega rohkem raha ringlusse. Loodame, et seoses sellega ei teki meile juurde rohkem lepalehti, mille t...
(loe edasi)
i
inva-pensionär 29. oktoober 2018, 09:46
Väikevaldadele? Kus need siis meil enam on? Äsjane sundliitmine muutis senised mõnetuhandelisd vallad enam kui viietuhandelisteks. Ja abi ise vajava l...
(loe edasi)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee