Eesti uudised

Tehnilise Järelvalve Amet rongiõnnetuses rikkumisi ei leidnud    

Siim Randla, 29. oktoober 2018, 06:49
Foto: Ilmar Saabas /Ekspress Meedia)
Tehnilise Järelevalve Amet ei leidnud  raudteeveeremikäitamise ja raudteeinfrastruktuuri osas rikkumisi uurimises, mis käsitles veebruaris Harjumaal Kulna raudteeületuskohal Elroni elektrirongi ja turvast vedanud Scania veoauto kokkupõrget. 

Materjal õnnetusjuhtumi haldusmenetluse osas on TJA-l kogutud ja esialgne kokkuvõte tehtud. Esialgse kokkuvõtte ja haldusmenetluse materjalide põhjal raudteeliikluse korraldamise, raudteeveeremikäitamise ja raudteeinfrastruktuuri osas rikkumisi ei tuvastatud, ütles  TJA avalike suhete peaspetsialist Anu Võlma.  Ka majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi alluvuses töötav ohutusjuurdluse keskus tõmbas joone alla uurimisele, mis pidi andma muu hulgas vastuse küsimusele, miks põrkasid elektrirong ja Scania veoauto kokku –  õnnetuse põhjustas roolijoodikust veokijuhi inimlik eksitus.

Õnnetuses sai  tõsisemaid kehavigastusi luumurdude ja muljumiste näol rongile sisse sõitnud veoki juht. Kergemate vigastustega pääsesid rongijuht ja üks klienditeenindaja. Kriimustusi ja põrutusi sai kuus reisijat.

Raudteeinfrastruktuuri kahjustused ilmnesid hiljem, pärast kokkupõrkes osalenud elektrirongi sündmuskohalt äraviimist. AS Eesti Raudtee kahjud küündisid kokku üle 40 000 euro. Elroni elektrirong Stadler Flirt sai õnnetuses tõsiseid kahjutusi. Tootja tegi rongile ekspertiisi, milleks tuli rong toimetada Stadleri Valgevenes Minskis asuvasse ettevõttesse. Elronile tekitatud kahjud hinnati kokku 2,844 miljonile eurole.

Veoauto Scania mootor, kabiin ning käigukast purunesid kokkupõrke tagajärjel, raam murdus. Auto ja selle haagis olid muutunud kasutuskõlbmatuks. Juhi suhtes alustati väärteomenetlust, kuid otsus kaevati edasi kohtusse.  Sellest tulenevalt ei ole võimalik menetluse sisu, seetõttu ka otsust kommenteerida, selgitas politsei-ja piirivalveameti pressiesindaja Barbara Lichtfeldt.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee