Eesti uudised

LAPSEVANEMAD: „Gümnasisti ühiselamukoha eest 180 eurot kuus välja käia on ikka väga ränk!“ (82)

Katrin Helend-Aaviku, 28. oktoober 2018 17:57
KÕRGED HINNAD: Alates sellest õppeaastast on peamiselt õpilasi majutava ühiselamu hinnad lakke tõusnud, mis on lapsevanematele vastuvõetamatu.Foto: Katrin Helend-Aaviku
„Tundub, et käimegi tööl vaid selleks, et laps saaks käia koolis,“ on keskusest kaugel elavate Rapla gümnaasiumis õppivate laste vanemad nördinud. Senised ühiselamu hinnad on kolmekordseks tõusnud. Rapla vallavalitsus põhjendab hinnatõusu muutustega koolivõrgus. Haridusministeerium ei pea seda piisavaks argumendiks, et teha hinnakirjas nii drastilisi muutusi, mida pealekauba gümnaasiumi juhtkonna ega lapsevanematega eelnevalt läbi ei arutatud.

Kooliaasta alguses kirjutas Rapla gümnaasiumis õppiva tütre ema Eda Rapla vallavanemale mureliku kirja, milles uuris, miks on gümnaasiumi ühiselamu hind tõusnud 300 protsenti. Just selline ehmatus tabas lapsevanemaid, kui selgus, et kevadised hinnad olid sügiseks õhupallina paisunud. Kui üheinimese tuba maksis enne 70 eurot, siis nüüd 200 eurot, koht kahekohalises toas on tõusnud 50 eurolt 180-le, kolmekohalises 45 eurolt 160-le ja neljakohalises 40 eurolt 120-le.

Edasi lugemiseks: