Nädala TOP

TOP 5 | Randjärv väärib hüvitist (48)

Elis Kusma, toimetaja, 26. oktoober 2018 16:36
Foto: Alar Truu
Millest oli tingitud Eesti Kontserdi nõukogu meelemuutus Laine Randjärve sobivusest EKi direktori kohale, selles lähevad osapoolte arvamused lahku. Mis ühele paistab tööleasumisega venitamisena ja hämamisena, et kasseerida riigikogult kopsakas lahkumishüvitis, on teise jaoks poliitiliste konkurentide orkestreeritud mäng. Teisalt tuleb tõdeda, et kui juhtunu kahjustas Randjärve võimalusi saada riigikokku tagasivalituks või leida mõni muu töökoht, siis läheb palju kõneainet tekitanud hüvitis asja ette.

Postkontoritele ajapikendust

Kohe, kui ilmes, et Eesti Post on konkurentsiametilt saanud loa iga neljanda postkontori sulgemiseks, ruttasid asjaosalised kinnitama, et sellist plaani siiski ei ole. Kindluse mõttes tõmbas ettevõtlusminister Rene Tammist mõned päevad hiljem väidetavalt olematule plaanile siiski jõuliselt pidurit. Näis, kas poliitikute kirglik võitlus ääremaastumise vastu jätkub samamoodi ka pärast valimisi.

Sotsid lükkavad hoogu

Sotside juhi Jevgeni Ossinovski üleskutse EKRE valitsuse moodustamisel kõrvale jätta jäi loodetud vastuseta. Ootuspäraselt andsid nii Keskerakond kui ka oravad mõista, et võimu nimel ollakse valmis koalitsiooni moodustamiseks ükskõik kellega. Nii paistab, et sotside vastandumiskatsed aitavad hoopis EKRE-le teed valitsusliitu sillutada.

Kuhu kaob pension?

OECD raport kinnitas, mida kõik juba aimasid: Eesti pensionifondide tootlus jääb inflatsioonile alla. Tusased fondihaldurid lubavad tulemust parandada, ent kas needki sõnad on rohkem väärt kunagistest reklaamlausetest, mis lõid väära ettekujutuse palmi all veedetavast vanaduspõlvest? Teise samba peenhäälestamisest ei pruugi enam piisata.

Tehkem lipule ruumi!

Olgugi et Tallinna linnavolikogu saalis riigilipu paigutamise üle otsustama määratud töörühm on jõudnud järeldusele, et tavasuuruses Eesti lipp saali ei mahu, ei tähenda see veel, et pikale veninud liputüli saaks lõppenuks lugeda. Nüüd on päevakorras küsimus, millal ehitatakse saal ümber selliseks, et sinna mahuks ka sinimustvalge.