Saare sadam sai kahjustada, kuid ükski inimene viga ei saanudFoto: Reuters/Scanpix
Toimetas Greete Kõrvits 26. oktoober 2018 19:54
Kreeka Zakynthose saarekest raputas ööl vastu reedet tugev, 6.4magnituudine maavärin. Ükski inimene teadaolevalt viga ei saanud, küll aga sai kõvasti raputada 13. sajandil ehitatud mungaklooster, vahendab BBC.

Zakynthos (tuntud ka kui Zante) on populaarne Kreekat külastavate turistide seas. Ehkki saar sai maavärinat kõige tugevamalt tunda, mõjutas see kogu Lääne-Kreeka rannikut. Järelvärinaid oli tunda mitu tundi.

Sajad saare elanikud rääkisid, et olid suurema osa reede ööst üleval ja majadest väljas. „Kohe näha oli, et kõik rappus üles-alla,“ kirjeldab üks saarel viibinud turist. „Laud, riidekapp ja voodid, kõik hüplesid.“

Selleks korraks möödas: saarerahvas koristab maavärinast tekkinud segadust Foto: EPA/Scanpix

Tõsiselt said kannatada saare sadam ning saarel asuv 13. sajandil ehitatud klooster. Esialgseid teated, et maavärin hävitas kloostri täielikult, siiski tõele ei vastanud. Kuna 1953. aastal raputas Zakynthost 7.3magnituudine maavärin, mis hävitas pea kõik saare elumajad, on sestsaadik saarel lubatud ehitada vaid vastupidavaid, spetsiaalselt maavärinate vastu kindlustatud maju. Kergemad värinad on saare piirkonnas tavalised.

Foto: EPA/Scanpix