Seisukoht

Seisukoht | Randjärv, rahvas on rääkinud (25)

Greete Kõrvits, veebitoimetaja, 26. oktoober 2018 09:41
Foto: Martin Ahven
Kui lihtinimestel on raske mõista, miks ja mille eest saavad poliitikud maksumaksja rahast meie mõistes hiigelpalka, näib igati õiglane, et Laine Randjärvest ei saanud Eesti Kontserdi juhti.

Tegelikult on sellest Eesti kultuurielu seisukohast väga kahju. Randjärv oli kunagi Vanemuise direktor ja tegi seal head tööd. Just sellise töö peale ta sobib – ütleks, et rohkem kui riigikogu pinki kulutama või ministriks.

Sama meelt oli ka Eesti Kontserdi nõukogu, kes hääletas ta häältetulemusega 5:0 konkursi võitjaks. Randjärve tagantjärele jutt sellest, et niivõrd üksmeelse heakskiidu saanud kandidaadiga hakati järsku mingisugust poliitilist mängu mängima, ei kõla usutavalt. Eesti Kontsert sai lihtsalt aru, et rahva meelsus loeb ja kandidaat on ebapopulaarne. Lisaks veel Randjärve vassimine sellest, et ta polekski üüratut hüvitist saanud. Väide, mille riigikogu kantselei ümber lükkas.

Milleks oli endaga vaja nii teha? Me pole ju lollid. Jube kahju, et muidu selleks tööks suurepäraselt sobiv kandidaat ise omal asja kihva keeras.

Samal teemal

07.11.2018
Laine Randjärv loobub riigiga kohut käimast ja jääb poliitikasse
30.10.2018
ÕL VIDEO | Indrek Laul: leian siiani, et Laine Randjärv oleks olnud võimekas juht Eesti Kontserdile
27.10.2018
Laine Randjärv: olen sellega harjunud, et kogu aeg peksa saan
26.10.2018
Juhtkiri | Kõige müstilisem juhikonkurss

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee