Juhtkiri

Juhtkiri | Kõige müstilisem juhikonkurss (11)

Ohtuleht.ee, 26. oktoober 2018 09:51
Foto: Andres Varustin
Laine Randjärve ja Eesti Kontserdi uue juhi valimise saagas on vaid üks asi enam kui kindel – lugu on piinlik nii Randjärvele, nõukogule, riigikogule kui ka kultuuriministeeriumile. Pole midagi halba selles, kui riigikogu liige oma ellu muid väljakutseid otsib ja julgeb Toompeale kandideerimisest loobuda. Piisavalt on nahutatud elukaugeiks arvatud poliitbroilereid, kelle võimes päriselus toime tulla kaheldakse. 

Randjärv on end tõestanud aga nii Tartu linnapea kui ka ministri ja riigikogulasena, tal on nendest ametitest saadud kogemus ja muusikaharidus ehk kõik eeldused uude ametisse sobimiseks. Meil ja tõenäoliselt kellelgi teisel pole ühtegi etteheidet Randjärve valimise kohta, kuid edasi muutub olukord segaseks, sest osapooled on teineteist mõistnud valesti, siis õigesti, siis jälle valesti ja siis veel rohkem valesti, mille lõppakordiks oli konkursi tühistamine, mis omakorda tundub täiesti arusaamatu otsusena.

Samal teemal

Nagu ikka, käivitas protsessid raha, kõnealusel juhul 21 000 eurot, mis oleks seadusega igati kooskõlastatult Randjärvele makstud, kui ta asunuks juhipositsioonile hiljem, kui konkursis ettenähtud aeg. Siingi on sõnumid liikunud täiesti suvalistes suundades.

Seetõttu pole ime, et kultuuriminister tahab kogu asja kohta seletust saada Eesti Kontserdi nõukogult, kelle ülesanne ongi vältida jamasid juba eos ja tagada asutuse sujuv töö. Pole ju loogiline, et nõukogu oli algul ühel häälel Randjärve poolt ning seejärel sama kindlalt tema vastu. Mis muutus, kui Randjärv väidab, et oli lõpuks kõigi tingimustega nõus ja valmis kohe tööle asuma? Lisaks pole korrektne viidata uute asjaolude selgumisele, sest kõnealuste asjade kohta tulnuks nõukogul küsimused esitada juba enne esimese otsuse langetamist. Ehk on hädade üks põhjus selleski, et nõukogu tundub tegutsevat otsekui juhita. Olukorra lahendamiseks oleks mõistlik lasta Randjärve asemele uus juht otsida uuel nõukogu koosseisul, sest nagu öeldud – supp on kokku keedetud ikkagi üheskoos.

Arvestades et mitmed parlamendierakonnad ja saadikud tegutsevad juba mõnda aega pehme maandumise kindlustamisega riigikogust väljalangemise puhuks, ei saa täielikult välistada ka poliitilist motiivi. Kui Reformierakonnale antakse sel moel reljeefselt mõista, et nad pole enam võimul, kahjustab selline käitumine kogu meie poliitilise süsteemi mainet.

Samal teemal

26.10.2018
Seisukoht | Randjärv, rahvas on rääkinud
25.10.2018
Randjärv palkas Eesti Kontserdi segaduses end esindama vandeadvokaadi
25.10.2018
Randjärv ajas hüvitise kohta pada
25.10.2018
Nördinud kultuuriminister Randjärve saagast: Eesti Kontsert peab andma ülevaate oma rollist segaduse tekkimisel