Eesti uudised

Suur valguspidu Tartu kesklinnas  

Linnaleht, 25. oktoober 2018 17:12
Toomkirik 2016. aasta festivali ajal. Pildistatud taevakaameraga Foto: TAVA
Arhitektuurse valgustuse ja valguskunsti festivali „Tartu valgus“ raames on võimalik pühapäevani läbida Valgusrada.

Rada saab alguse Keskpargist, kaasates Emajõe äärt ja Atlantise maja, liigub läbi linnavalitsuse hoovi, Raekoja platsi ja Pirogovi platsi Tartu ajaloolise haridus- ja teadusministeeriumi hoone juurde. Sealt kulgeb see mööda Munga ja Rüütli tänavat 13. sajandist pärit ja paarisaja terrakotafiguuriga Jaani kiriku kõrvalt Lutsu tänavale ning Tartu mänguasjamuuseumini, mille ehitised kuuluvad Tartu vanimate säilinud puitehitiste hulka. Edasi liigub see mööda Toomemäe ja Kassitoome nõlvu Kassitoome auguni.

Rada saab läbida eesti- ja ingliskeelsetel giidituuridel. Tuurid toimuvad neljapäeval ja reedel algusega kell 20.45 eesti keeles ja kell 20.30 inglise keeles ning laupäeval ja pühapäeval kell 18.45 ja 20.45 eesti keeles ning kell 18.30 ja 20.30 inglise keeles. Huvilistel palutakse koguneda Atlantise maja kõrvale Valgusmetsa.

Festivali sisenäituste programmi raames on pühapäevani iga päev kella 22-ni avatud kunstinäitus „Vaakum kui mõtteviis“, mis toimub samaaegselt kahes galeriis – Tartu Kunstimajas (Vanemuise 26) ja Nooruse galeriis (Riia 11). Kogo galeriis on saab aga veel hilisõhtulgi vaadata näitust „Salajane vilin metsas“.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee