Poliitika

Randjärv ajas hüvitise kohta pada (164)

Kadi Raal, 25. oktoober 2018 16:23
Laine RandjärvFoto: Alar Truu
Laine Randjärv väitis, et oleks Eesti Kontserdi juhi kohale asudes igal juhul hüvitisest ilma jäänud, kuid Riigikogu kantselei sõnul ei vasta see tõele. 

Eile ütles Randjärv, et sõltumata sellest, kas ta oleks Eesti Kontserdi juhina tööd alustanud veebruaris või aprillis, poleks talle parlamendist lahkumise eest hüvitist makstud, sest lepingu allkirjastamise hetkel oleks ta riigikogu volitused veel kehtinud, kirjutas Delfi

Samal teemal

Ent riigikogu kantselei lükkas selle väite ümber. "Volituste lõppemise seisukohalt ei ole lepingu sõlmimise kuupäev määrav, vaid teise riigiametisse asumise aeg," öeldi riigikogu pressiteenistusest Õhtulehele. 

Ametist lahkuvale riigikogu liikmele hüvitise maksmise seisukohalt on oluline, mille alusel saadiku volitused lõpevad, selgitas pressiesindaja Epp-Mare Kukemelk. "Randjärve juhtumi puhul võib öelda, et määrav oleks olnud teise riigiametisse asumine, mille puhul hüvitist ei maksta," lisas ta. 

Kui Randjärv oleks Eesti Kontserdi juhina tööle hakanud enne oma mandaadi lõppu, ei oleks ta hüvitist saanud. Oleks ta aga riigikogus olnud oma volituste lõpuni ja alles pärast seda uuele kohale asunud, oleks Randjärvele makstud hüvitisena 20 888,40 eurot. 

Kellele ja kui palju hüvitist makstakse?

  • Kui riigikogu liikme volitused lõpevad riigikogu koosseisu volituste lõppemisega, saab ta ühekordset hüvitist, mille suurus sõltub liikmeks oldud ajast. Kui isik oli riigikogu liige vähemalt ühe aasta, makstakse talle hüvitisena kuue kuu ametipalk* ehk 20 888,40 eurot.
  • Kui riigikogu liige astub tagasi, makstakse talle hüvitist üksnes sellisel juhul, kui ta oli parlamendi liige vähemalt ühe aasta. Sellisel juhul on hüvitise suurus võrdne kolme kuu palgaga ehk 10 444,20 eurot.
  • Kui riigikogu liikme volitused lõpevad seetõttu, et ta asub teise riigiametisse, siis talle hüvitist ei maksta. Sarnaselt lõppesid näiteks Jõhvi vallavanemaks asunud Martin Repinski volitused ning talle lahkumishüvitist ei makstud.

* Riigikogu liikme ametipalga all peetakse silmas riigikogu n-ö lihtliikme palka (3481.40 eurot).

Samal teemal

07.10.2018
Laine Randjärv loobub riigiga kohut käimast ja jääb poliitikasse
27.09.2018
Laine Randjärv: olen sellega harjunud, et kogu aeg peksa saan
26.09.2018
Seisukoht | Randjärv, rahvas on rääkinud
25.09.2018
Randjärv palkas Eesti Kontserdi segaduses end esindama vandeadvokaadi