Maailm

VASTASTIKUNE TÕMME: Trump ja Putin soovivad kohtuda nii Washingtonis kui ka Moskvas (7)

Toimetas Aadu Hiietamm, 26. oktoober 2018 07:50
Valge Maja suveniiripoes meenutab Trumpi ja Putini suvist kohtumist Helsingis 100 dollarit maksev mälestusmünt.Foto: whitehousegiftshop.com
Venemaa president Vladimir Putin avaldas teisipäeval Moskvas toimunud kohtumisel USA presidendi julgeolekunõuniku John Boltoniga soovi kohtuda Donald Trumpiga 11. novembril Pariisis, kus tähistatakse saja aasta möödumist esimese maailmasõja lõpust. 

Donald Trump ütles seejärel 24. oktoobril Washingtonis Valges Majas antud pressikonverentsil: „Ma arvan, et tõenäoliselt me kohtume (Putiniga Pariisis). Kohtumine on veel organiseerimata, kuid tõenäoliselt toimub.“

Samal teemal

Venemaa presidendi abi Juri Ušakov täpsustas, et Kreml on huvitatud täisväärtuslikust kohtumisest, millel peale presidentide osalevad ka mõlema poole võtmeametnikud.

Viimati kohtusid Putin ja Trump tänavu 16. juulil Helsingis. Enne seda oli kokku saadud kaks korda: 7. juulil 2017 G20 tippkohtumise raames Saksamaal Hamburgis ning sama aasta novembris põgusalt Vietnamis Da Nangis toimunud Aasia ja Vaikse ookeani majanduskoostöö foorumi 25. tippkohtumisel.

John Bolton ütles enne Moskvast lahkumist agentuurile Interfax, et endiselt on ka jõus Trumpi kutse Putinile külastada Washingtoni. Boltoni sõnul on võimalik, et tuleval aastal teeb Putin visiidi Washingtoni ning seejärel külastab Trump Moskvat.

Valge Maja suveniiripoes meenutab Trumpi ja Putini suvist kohtumist Helsingis 100 dollarit maksev mälestusmünt.Foto: whitehousegiftshop.com

Soome päevaleht Helsingin Sanomat spekuleeris hiljuti, et Trump ja Putin võivad kohtuda tuleva aasta esimesel poolel ka Helsingis ning seda kavandatava Arktika nõukogu tippkohtumise raames. 1996. aastal asutatud nõukogusse kuuluvad Island, Norra, Taani, Rootsi, Kanada, USA, Venemaa ja Soome. Organisatsiooni tööd juhib eesistujana praegu Soome. Ta sai selleks 2017. aasta mais ning volitused lõpevad tuleval aastal samas kuus.         

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee