Poliitika

Valitsuse hinnangul ei tuleks vähendada ministrite arvu (29)

Marvel Riik, 25. oktoober 2018 15:49
Neljapäevasel valitsuse istungil otsustati mitte toetada Vabaerakonna algatust, millega sooviti vähendada valitsusliikmete ülempiiri kolme võrra ehk 12 liikmele. „Seda ei peaks ilma kaalukate põhjendusteta kitsendama,“ ütles kultuuriminister Indrek Saar valitsuse pressikonverentsil.

Saar, kes Jüri Ratase puudumisel täitis valituse istungil peaministri kohustusi, märkis, et ministrite arvu kõrval on tähtsamal kohal valitsuse töövõime. „Põhiseadus annab peaministri(kandidaadi)le pädevuse komplekteerida valitsuskabinet vastav sellele, millised väljakutsed riigil sellel hetkel on. Oluline on see, et valitsus oleks töövõimeline ja suudaks tegelikult valdkonnad ära katta.“

Justiitsministeeriumi arvamuse järgi on Vabaerakonna ettepanek formaalse iseloomuga ja ei kaalu üles sisuliselt töövõimelise valitsuse moodustamise vajadust.

Maaeluminister Tarmo Tamm juhtis ühtlasi tähelepanu sellele, et nimede asemel tuleks senisest rohkem panna rõhku ministeeriumide tööpõldudele. „Eesti on üks väheseid riike, kus on olemas maaeluministeerium, aga maaga seotud tehingud ja maaregistreid omab keskkonnaministeerium. Euroopa Liidus pole vist ühtegi riiki, kus maa ja mets ei oleks ühe ministeeriumi all,“ ütles Tamm, kelle hinnangul on tehtud kulukaid ümberkorraldusi, aga on jäetud suurema tähelepanuta inimeste ja ettevõtete võimalused asju lihtsamalt ajada.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee