Indrek Saar.Foto: Martin Ahven
Marvel Riik 25. oktoober 2018 13:50
Eesti Kontserdi nõukogu peab kultuuriminister Indrek Saare sõnul andma ülevaate, kuidas nõukogu oma uue juhi konkursiprotsessi kavandas ja milline oli nõukogu roll selles, et konkursi võitja Laine Randjärv oma koha kaotas.

Valitsuse pressikonverentsil avaldas Saar nördimust Eesti Kontserdi (EK) ja Laine Randjärve vahel tekkinud segaduse üle. „Samas pean meelde tuletama, et sihtasutuste juhivalik on nõukogu otsustuspädevus ja nõukogu on nendes otsustes sõltumatu,“ rõhutas Saar, viidates Randjärve spekulatsioonile, et ta kaotas juhikoha poliitiliste mängu tulemusena.

Saar lisas, et kultuuriministeeriumil plaanib kindlasti uurida, kas nõukogu oleks saanud tekkinud olukorda mingil viis vältida. „Ma olen palunud, et mulle tehakse ülevaade sellest, kuidas nõukogu oma protsessi kavandas ja milline oli nõukogu roll sellise segaduse tekitamisel.“

Esmaspäeva hommikul kogunenud EK nõukogu otsustas, et septembri keskpaigas EK uueks juhiks valitud riigikogulane Randjärv sellele ametikohale siiski ei sobi. Kohtumise järel põhjendas nõukogu liige ja kultuuriministeeriumi muusikanõunik Madli-Liis Parts otsust väitega, et nii konkursi ajal kui ka selle järgnevalt on olnud väga palju eksitavat infot ning lisas, et sellistes tingimustes pole võimalik töölepingut sõlmida.

Randjärv ise arvab, et ameti võis talle maksta poliitiline otsus, kuid nendib, et tal puuduvad selle kohta kindlad tõendid. Nõukogu esmaspäevased põhjendused tegi Randjärve aga nõutuks. „Kõik see tema (Partsi - toim) ütlemine oli väga segane. Kord ta ütles, et eksitav on tööletulemise aeg, kord veel midagi.“