Krimi

VÕITLUS ELUKS HÄDAVAJALIKU EEST: kohus arutas tuhandeid eurosid maksvate käekellade ja kasukate saatust (4)

Arno Põder, 25. oktoober 2018 12:15
HEAD AJAD: Oktoberfesti tähistamine õllerestoranis Beer House 2011. aastal. Majaperenaine Jelena Lipendina (keskel) poseerib koos peakoka ja õllemeistriga.Foto: Beerhouse.ee

Väidetavalt kuritegeliku grupeeringu loonud ärimeeste Hubert Hirve (60) ja Pavel Gammeri (54) lähedane kaastööline Jelena Lipendina (58) võitleb kohtus oma vara eest: enne talvekülmade saabumist lootis ta politsei laost kätte saada hinnalise karusnahkse kasuka ja vesti. 

Keskkriminaalpolitsei kahtlustab Tallinna hotelli- ja toitlustusäris mõjukaid ettevõtjaid kuritegeliku ühenduse juhtimises, mis tegeles suurejoonelise maksupettusega, aga ka väljapressimise, soodustuskelmuse ja altkäemaksu andmisega. Gammeri ja Hirve tuntumate äride hulka kuuluvad Tallinna vanalinnas asuvad restoranid Beer House, Korsaar ja Farm ning Vana Wiru hotell – uurimine puudutab muu hulgas ümbrikupalkade maksmist neis asutustes. 

Lipendina on aidanud Hirve ja Gammerit äriasjade ajamisel juba veerand sajandit ning kuulus ka nende firmade juhtkonda – sisuliselt oli ta restoranide perenaine. Lipendinat võis linna peal näha maasturi BMW X6 roolis, mis oli tema ametiauto. Kui Hirv ja Gammer veebruaris koos väidetavate kaasosalistega kinni peeti ja vahi alla võeti, siis sattus arestimajja ka Lipendina. Erinevalt oma endistest ülemustest pääses ta aga hiljuti vabadusse. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

15.10.2018
MAFFIASAAGA KOHTUS: heksagrammiga kullast mansetinööbid ja lipsunõel jäävad aresti alla
03.10.2018
Vahi all viibiv ärimees Hubert Hirv kukkus rikaste edetabelis 34 kohta
15.03.2018
TÄIENDATUD: Gammeri ja Hirve „parem käsi” pakkus vabaduse eest kopsakat kautsjonit
16.02.2018
VIDEO | Vaata, kui pahaaimamatult tegutses täna läbiotsitud Beer House veel eile

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee