Poliitika

Randjärv: see oli poliitiline otsus, aga mul pole tõendeid (59)

Kadi Raal, 25. oktoober 2018 12:00
Laine Randjärv. Foto: Tiina Kõrtsini
Eesti Kontserdi juhi kohast ilma jäänud Laine Randjärv arvab, et ameti võis talle maksta poliitiline otsus, kuid nendib, et tal puuduvad selle kohta kindlad tõendid. 

Eile hommikul kogunenud Eesti Kontserdi (EK) nõukogu otsustas, et septembri keskpaigas EK uueks juhiks valitud riigikogulane Randjärv sellele ametikohale siiski ei sobi. 

Samal teemal

Kohtumise järel põhjendas nõukogu liige ja kultuuriministeeriumi muusikanõunik Madli-Liis Parts otsust väitega, et nii konkursi ajal kui selle järgnevalt on olnud väga palju eksitavat infot ning lisas, et sellistes tingimustes pole võimalik töölepingut sõlmida.

Õhtulehel ei õnnestunud eile väga pikalt poliitikut kommentaarideks tabada. "Mul on olnud täna selline hullumaja, et ma ainult jooksin ühest asutusest teise," vabandas Randjärv hilisõhtul. "Ema on mulle helistanud mitu korda ja lapsed ka," sõnas ta ning lisas, et pole nendega veel juhtunust rääkida saanudki. 

Nõukogu avalduse järel viitas Randjärv sotsiaalmeedias, et otsuse taga on poliitilised põhjused. "Vaatamata konkursi võidule 13. septembril peale vestlusvooru häältega 5:0, on kahjuks kogu järgnev protsess olnud ilmselgelt poliitiliselt suunatud, et nurjata ausa konkursi tulemused," kirjutas ta oma Facebooki seinale.  

Palvele esitatud väidet selgitada, vastas Randjärv, et ta ei ole väitnud nagu oleks tegemist poliitilise otsusega. "Minu käest kusagil küsiti, kas see võib olla poliitiliselt kallutatud," ütles ta. "Ma ei saa seda täna väita, sest ametnikud, kes minu vastu hääletasid, ei ole ju poliitikud. Kuid nad on ministeeriumite töötajad ja nad on määratud poliitilise isiku poolt sinna nõukokku. Samal ajal muusikud hääletasid minu poolt," rääkis Randjärv. "Ma ei saa seda väita, sest mul pole tõendeid. Ma võin midagi aimata."

Nõukogu tegi nõutuks

Nõukogu põhjendused tegi Randjärve nõutuks. "Kõik see tema (Partsi - toim) ütlemine oli väga segane. Kord ta ütles, et eksitav on tööletulemise aeg, kord veel midagi."

Tööintervjuul oli Randjärve sõnul jutuks muusika ning millised plaanid ja visioon oleks tal uue juhina Eesti Kontserdile. Läbirääkimised üksikasjade paikaseadmiseks algasid alles 5. oktoobril. Enne seda polnud EK nõukogu Randjärve sõnul heaks kiitnud tingimusi, mille alusel nõukogu esimees Inderk Laul temaga läbirääkimisi üldse alustada saaks. "Enne seda 5. oktoobrit on kõik üks suur fantaasia - kes mida arvas, pakkus, tahtis või ei tahtnud. See ei lähe arvesse," ütles Randjärv.

Läbirääkimiste protsessile heidab Randjärv ette selle liigset spontaansust. "Tegelikult ei olnud kokku lepitud ka vestluse ajal, milline see läbirääkimiste protsess edasi hakkab olema. See tuli kõik kuidagi väga spontaanselt ja minu väga suurel pealekäimisel," rääkis poliitik.

Millised on poliitiku järgmised sammud, ta öelda ei osanud. "Mul ei ole plaani B," tunnistas Randjärv ja ütles, et peab mõtlemiseks aja maha võtma. 

Samal teemal

25.09.2018
Muusikaakadeemia juht taunib Randjärve suhtes tehtud otsust
24.09.2018
ÕL VIDEO | Laine Randjärv jäi Eesti Kontserdi juhi kohast ilma
23.09.2018
Laine Randjärv võib tulusast ametist ilma jääda: kas Eesti Kontserdi nõukogu näitab talle ust?
16.09.2018
Kas Laine Randjärv ikkagi asub tööle ihaldatud kõrgepalgalisel kohal? Eesti Kontserdis ollakse rahulolematud