Maailm

Mikser Venemaa huvidest Süürias: „Putini jaoks on emotsionaalselt raske taluda, kui mõni totalitaarne liider võimu kaotab.“

Greete Kõrvits, 25. oktoober 2018 10:30

42 KOMMENTAARI

k
kas/ 26. oktoober 2018 08:20
sekser on registreerinud oma tegevuse selgeltnägijana , või töötab mustalt
e
Eestis on endiselt 132 tuhat töötut/ 25. oktoober 2018 19:04
Jah nagu Sadam Hussein ja Mubarak, ning Muḩammad Mursī! Mis nüüd seal on Töötud nälg ja terroristide treeninglaagrid!
t
Truu sõber/ 25. oktoober 2018 18:37
Just seda tiitlit peaks kanda Putin. Kes ei jäta oma kolleege-diktaatoreid hätta ning aitab alati.Kes on ustav. Kes oma sõpru mingi hinna eest ei reeda.
a
25. oktoober 2018 15:38
assad jääb kohe päris kindlasti vöimule edasi ja segisti targutamine ei maksa midagi,tavaline sotsi mää-mää ainult.
r
riigistkahmaja/ 25. oktoober 2018 15:32
Aga miks ma ei leia kuskilt Mikseri seisukohta ajakirjaniku ja laibatükeldaja kohta, kes juhtumisi Mikseri parima sõbra parim sõber ja liitlane on?
ä
25. oktoober 2018 17:33
Ära esita nii raskeid küsimusi. Mikser ei saaks küsimusest aru ju. Ratas hakkaks ümmargust ajama.
t
Teatud vendluse nimel/ 25. oktoober 2018 15:25
USA tunneb ka Eesti suhtes lihtsalt teatud vendlust, USA-l on emotsionaalselt raske taluda kui mõni pinges režiim kokku kukub.
a
ain/ 25. oktoober 2018 14:06
mikser ja veel mitmed asjamehed müüsid eestimaa ameeriklastele-nüüd oleme jälle orjad..
a
arvamus/ 25. oktoober 2018 13:48
Kas Mikseri meelest on elu Liibüas nüüd parem, kui Gadafi ajal?

a
ab/ 25. oktoober 2018 13:35
Vovka on oma ütlesmistes väga julgeks läinud, vist mitmete tulnukatega leping sõlmitud.
s
syyriasse ei saabu enne rahu kui syyruiasöjaväelased on köikusasiadmahalöönud/ 25. oktoober 2018 13:31
n
no jah/ 25. oktoober 2018 12:31
Mikseri ülesanne on jälgida,mida suured onud teevad ja neid toetada ja järgi teha.Meie suures poliitikas ei otsusta midagi.
m
Muigega/ 25. oktoober 2018 16:29
Ehk tegutseda nagu tuulelipp.
t
T.Mets/ 25. oktoober 2018 11:42
paljud kommijad süüdistavad Mikserit selles, et tal ei olevat omaenda arusaama ühes või teises küsimuses. See ei vasta tõele, sest Mikser kord köögis ütles naisele, et supis oleks soola võinud rohkem olla
t
to T.Mets/ 25. oktoober 2018 12:48
küll teie ärra mets olete üks naljamees.
niii naljakas,nii vaimukas
Tehke veel palun
a
Arvamus./ 25. oktoober 2018 11:36
Pidasin ka Mikserit targemaks,aga nüüd paistab küll,et ainult asjatu mulaga hoiab ennast vee peal,Mõttetu mees.
v
vastu tuult/ 25. oktoober 2018 12:09
ei sülitata ehk esiistmelt ei visata põlevat koni välja
m
Marko/ 25. oktoober 2018 09:54
Mikser on rumal mees. Ajab sellist möla mine aja oma lastele sellist pläma.
a
Ats/ 25. oktoober 2018 09:07
Nii lolli juttu võib sinult eesti poliitik ajada
s
See/ 25. oktoober 2018 09:07
Putin on tõeline seltsimees. Kolleegidega solidaarne ja toetav. Ei jäta ametiveńdi hätta, ei reeda oma sõpru.

r
rR/ 25. oktoober 2018 09:05
Igale normaalsele inimesele on emotsionaalselt raske kui igati heal järjel riigid demokraatiatoojate käe läbi hävitatakse ja aastakümneteks kaosesse viiakse.
a
Andrei/ 25. oktoober 2018 10:01
Mis ajast see Süüria on heal järjel olnud? Tavaline kolmanda järgu arengumaa. Enne seda, kui kremli KGB poolt korraldati 1963-ndal aastal verine sõjaväeline riigipööre, siis enne seda oli jah normaalne demokraatia. Kui Assadi klann pääses võimule, siis nii õelda 3% vähemus hoidis vene relvade abil oma klanni võimul ja oligi kogu teema
r
Ränne rändeks/ 25. oktoober 2018 09:04
Aga vaat et sama kaua on juba ees olijad oma eluala ning territooriumi kaitsnud. Oma jahi-, ima karja ja põllumaid. Oma kodu, oma riiki. Võõraid sissetungijaid tagasi tõrjunud. Selleks ka suuri kulusid kandnud. Nagu Hiina müür, Limes Romanum, Magniot liin, Mannerheimi liin j.n.e. Ajalugu teab enamasti võidukaid sissetungijaid. Juutide sissetung Palestiinasse 3300 aasta eest. Hunnide liikumine lääne, Samuti Hasaaride, avaaride, gootide, germaanlase ja sakside ränded. Mongolite sõjaretked. Araabia kalifaat, türklasd j.n.e. Keegi ei võtnud vallutajaid soola-leivaga vastu Püüti ikka vastu panna ja end kaitsta. Nagu näites Aetiuse juhitud roomlaed Katalaunia väljadel hunnide vastu. Või Karl Martell Poitiersi all võitis araablai ning maure. Ega valikut ei olnudki, sest paljas ning paljas julmad sissetungijad ei halatanud. Ikka saagi peal väljas. Ja vahel ka lausa genotsiid. Eks lugege Piibli vana testamenti, kuidas juudi väepealik Joosua vallutatud maad kohalikest puhastas..
m
moskva vürstid võtsid/ 25. oktoober 2018 09:35
mongolid soola-leivaga vastu ja hakkasid koos mongolitega teisi venelasi alistama.
j
Jah/ 25. oktoober 2018 10:04
Aga alles pärast seda, kui olid Siti jõe lahingus mongolitlt k0slepi saanud. Siis tõttas Vladimiri suurvürst koos oma alaealiste poegadega (üks neist oli tulevane kuulsus Aleksandr Neski) Batu khaani juurde alistuma, lepingut sõlmima ning tema sõltlaseks hakkama. ja selle kinnituseks khaani saabast suudlema. (kõige esimene kokkupõrge mongoli ratasväega oli vene vürstidel juba tosin aastat varem stepijõe Kalka ääres, kus Sübedei bahaturi, Džebe noioni ning Tohhutšar noioni ratasalgad nii vürstide väe kui ka nende liitlase, polovtside khaani Kotljari ühendväed purustasid)
Mõned linnad panid ka pärast vladimirlaste alistumist siiski vastu ka vastu. Nagu näiteks uhke ja eneseteadev ja hästikindlustatud Kiiev, mis võeti tormijooksuga) Mongolitele mitte pearaha maksta üritasid ka novgorodlased, kuid nemad ".kutsus karmilt korrale" siis juba Batu khaani sõbraks saanud Aleksandr Nevki ise. Oma tugeva družiinaga. Siis lendasid novgorodlastel pead, Nevski oli karm mees. Muusas, khaangi ei jäänud talle võlgu. Teatavasti osalesid 1242.a. jäälahingus ka mõned tema liitlasüksused, mõned tatari ratsasalgad. Seega sõprusidüll missugune!
k
25. oktoober 2018 16:33
Kas mongoli-tatari iket ikka oli Venemaal, sest kust võttis mingi Mongoolia nii palju ratsumehi nagu meile ajalootundides räägiti, et vallutada osa Hiinast ja Venemaast?
a
Ajaloo huviline/ 25. oktoober 2018 18:33
Eks vene vürstid lõidkaasa. Näiteks hakkas Aleksandr Nevski vend Andrei, Vladimiri suurvürst, äkki mongolite vastu mässama, tapsid khaani suguklase, tatari maksukoguja ja tema väesalga. Uus sõda lahti! Ja mida tegi lahingutes krastunud Nevski, kas läks vennale appi? Vastupidi, ta kihutas kiirkorras Kudhordi järjekordset khaani saabast suudlema, oma ustavust kinnitama. Ja tänutäheks sal Nevski ise venna senise Vladimiri suurvürstitrooni omasenisele vürstkonnale lisaks. Ühtlasii sai talle osaks eriline soosing, talle anti khaan jarlõkk, mis määras ta kogu Põhja Venemaa ülem-maksukogujaks, ülembaskaagiks! Mis andis võimu ning hea rikastumisvõimaluse.
Järgmisel, XIV saj hakul valitses Moskvat tema üks lapselaps Ivan Kalita. Naabervürstiriiki Tveri aga teine lapselaps, kes oli aga ise pärinud vanaisa ülembaskaagi kasuliku ameti. Aga Tveris toimus elanikkonna stiihiline mäss mongólite vastu. Ja Ivan Kalita? Tema kihutas esimesena Kuldhordi naabri peale kaebama ning mässajate karistamiseks sõjalist abi pakkuma. Mille khaan tänulikult vastu võttis ning Kalitale tatari ratsasalku appi saatis. Kes koos vürsti omaenese družiinaga Tveri maatasa tegid ning ära rüüstasid. Mis Kalita kaugast täiendas. Lisaks sai ta boonusena ka seni Tverile kuulunud ülembaskaagi ameti. Mida Kalita kasudega enda kasuks tarvitada oskas. Just sealtmaalt saigi alguse Moskva tõus tugevaimaks vürstiriigiks ning ka suurvürsti tiitel. Millest kasvas lõpuks välja tsaaririik.
t
tuletame meelde/ 25. oktoober 2018 08:21
mis sai Iraagist ja Liibüast
m
Mis/ 25. oktoober 2018 09:16
sai Iraagist? Kui pikalt olete infosulus, siis võtke teadmiseks, et praegu on Iraagis majanduskasv mitmendat ja mitmendat aastat järjest. Iraagi SKP on kaks korda suurem, kui Saddami ajal.
j
Jaak/ 25. oktoober 2018 09:18
Lisaks suudab Iraak maksta Kuveidile ka reparatsioone, mis kokku olid pea 700 miljardit USD, millest üle poole on makstud. Praeguseks on Iraagis üks võimekamaid sõjavägesid. Iraagi parlamendis on 87 kohta naistele ette nähtud. Iraagi parlamendis on esindatud šiiidid, sunniidid ja ka kurdid. Viimati korraldati avalik konkurss 11-le ministrikohale. Lugege ikka Iraagi meediat kah. Mis puutub Liibüasse, siis seal käib kõva nafta eksport edasi, ainult erinevad klannid jagavad territooriume, lugege lähemalt tuareegidest ja muudest etnostest seal Liibüas. Kulub marjaks ära.
s
Samuti meenuta mis sai / 25. oktoober 2018 09:27
Omaaegsest Novgorodi demokratlikust kaubandusvabariigist, Leedu suurvürstiriigist, Krimmi khaaniriigist, mitmetest Türgi aladest, Astrahani, Kaasani ning Siberi khaaniriikidest. Buhhaara emiraadist, Samarkandi ja teistest Kesk-Aasia riikidest, Gruusia kuningriigist, Armeenia kuningriigist, Rootsi kuningriigist, Poola kuningriigist, Kolmest Balti riigist, Soomest j.n.e. Venemaa alusetut kallaletungi said maitsta ka 1941.a. Iraani šahhiriik, mille pealinna Teherani Stalin okupeeris ning 1945.a. 8 augustil ka Jaapani keisririik (millel oli rahu ja mittekallaletungileping 1941.a-st NSV-Liiduga, millest jaapanlased olid ausalt kinni pidanud), millelt võeti ära ja liideti Venemaaga Lõuna-Sahhalin ning Kuriili saared.
mina näen USA-ga olulist vahet. USA küll sekkub, korraldab riigipöördeid ja ka sõjalise aktsioone. Kuid seejärel lahkub. Venelane aga jääb ja hoiab vallutatutviimase võimaluseni kümne küünega kinni.
p
Pime oled vä!/ 25. oktoober 2018 09:41
Jäta nüid, ma küll ei näe "ameeriklasi" (inglasi, hispaanlasi, prantslasi jne) Ameerika mandrilt lahkumas. - ?
K
"nägijale"/ 25. oktoober 2018 10:14
Küll lahkusid ameeriklased näiteks pärast 1945 Euroopas, Jaapanist, Lõuna- nng Kesk-Ameerika riikidest, Aasiat ja mujalt pärast seda, kui olid seal omad poliitilised eesmärgid saavutanud. Ja sobivad režiimid võimule aidanud. Aga millal on venelased kord juba vallutatud alad kellelegi tagasi andnud? Ikka on need oma riigiga liidetud. Kus on täna Siberi, Kaasani, krimmi ning Astrahani khaaniriigid? Amuuri-äärse väikeriigid. Kuriili saared. Soome väljapääs Põhja jäämerele ning Karjala? Rootslastelt võetud Ingerimaa? Meie endise Narva tagune ja Petserimaa? J.n.e. Loetelu oleks pikk. Tead vanasõna, et mis on kord hunndi suus, see on ka hundikõhus! Ja P#s!
t
taat/ 25. oktoober 2018 13:51
siber on varsti lännu,seal tegutsevad juba hiinlased,
m
Muigega/ 25. oktoober 2018 16:36
Sa näikse olevat eriliselt hea huumorisoonega "ajaloolane" olevat kui väidad, et ameeriklased on Euroopast läinud. Kes meil Tapal siis ka on? Johnit ja Miked on kohalikud eestlased? Ma ei räägi sõjaväebaasidest, mis nato sildi all on.
t
to nägijale/ 26. oktoober 2018 09:24
Huvitav uudis, ameeriklased olevat Euroopast ja Jaapanist lahkunud. Mis see Venemaa siis kisab, et USA baasid tema piiridele toodud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee