Eesti uudised

JÄRJEKORDNE VINGUMÜRGITUS: Narvas gaasiboileriga korteris kaotas teadvuse 14-aastane poiss (16)

Toimetas Silja Ratt, 24. oktoober 2018 11:27
Gaasiboiler Foto: Robin Roots
Teisipäeva õhtupoolikul kaotas Narvas gaasiboileriga korteris teadvuse teismeline poiss. On põhjust oletada, et ta sai vingugaasimürgistuse.

23. oktoobril kell 18.46 teatati häirekeskusele, et Narva linnas Rüütli tänaval kortermaja korteris kaotas vannitoas teadvuse 14aastane poiss. Kohale saabudes tuulutasid päästjad ruume. Kiirabi viis kannatanu tervisekontrolliks haiglasse, mõne aja pärast lubati poiss juba tagasi koju.

Samal teemal

Vanemate sõnul lülitus välja vannitoa gaasiboiler ning asja kontrollides tuvastasid nad, et vannitoas olnud laps oli teadvuseta. Vanematel oli põhjust oletada, et poeg sai vingugaasi mürgituse, ema tõi poissi vannitoast välja ja osutas esmaabi. Päästjate saabudes olid korteri uks ja aknad lahti ja vingugaasi kontsentratsiooni õhus ei tuvastatud. Korteris puudus vingugaasiandur.

Info edastati Tehnilise Järelevalve Ametile (TJA), kes tegeleb õnnetuse asjaolude väljaselgitamisega ning gaasiseadmete tehnilise seisundi kontrollimisega.

Päästeamet tuletab meelde, et vingugaas ehk süsinikoksiid (CO) on oma omadustelt värvitu, lõhnatu ja maitsetu mürgine gaas, mis levib nii, et meil sellest aimugi pole.

Mürgituse sümptomid olenevad sissehingatava gaasi kogusest. Väikese koguse korral võib tekkida pulseerimine oimukohtades, uimasus, nõrkus, peavalu, tasakaaluhäire, kohin kõrvades, virvendus silmade ees, jalgade nõrkus, iiveldus, oksendamine, pisaratevoolus, köhatamisvajadus. Edasi võivad esineda nägemis- ja kuulmishallutsinatsioonid, pulsi kiirenemine ning vererõhu tõus, tekib loidus, unisus, teadvusekadu, hingamishäired. Raske mürgituse korral kaotab inimene teadvuse, ajutegevus lakkab, saabub surm.

Vingugaasi varajaseks avastamiseks on vajalik paigaldada vingugaasiandur!

Mida teha, kui vingugaasiandur hakkab tööle?

  • Esmasena tuleb kiiresti avada aknad, uksed ja ruum korralikult tuulutada.
  • Lülita välja kõik soojusseadmed ja/või ära kustuta tuli ahjus või pliidi all.
  • Kutsuge kohale kvalifitseeritud tehnik, kes aitab probleemi lahendada, enne ärge ise soojusseadmeid sisse lülitage.
  • Kui keegi põeb vingugaasi mürgituse sümptomeid: peavalu, pea käib ringi, süda paha, oksendamine, kutsuge kohale kiirabi ja viivitamatult toimetage kannatanud värske õhu kätte.

Samal teemal

05.11.2018
FOTOD SÜNDMUSPAIGAST | Tallinnas tuli järjekordse gaasilekke tõttu kolm inimest haiglasse viia
12.10.2018
GAASIÕNNETUSED EI LÕPE: jälle sai kaks inimest Ida-Virumaal vingugaasimürgistuse
09.10.2018
TAASKORD GAAS: Ida-Virumaal avastati möödunud ööpäeval mitu gaasileket
26.09.2018
Katlaabi: eelmise kinnisvarabuumi ajal paigaldatud gaasikatelde eluiga hakkab otsa saama