Krimi

Elvas hukkus majapõlengus inimene 

Toimetas Silja Ratt, 24. oktoober 2018 12:26
LeinaküünalFoto: Tiina Kõrtsini
Kolmapäeval kell 5.39 teatati häirekeskusele tulekahjust Elvas Lille tänaval, kus põles kahekorruseline elumaja. Päästjate saabudes põles lahtise leegiga 10 x 12 meetri suurune eluhoone

Põlenud majast leidsid päästjad hukkunud inimese surnukeha. Tulekahju lokaliseeriti kell 7.05. Elumaja teine korrus hävines tules täielikult ning esimene korrus muutus elamiskõlbmatuks. Päästjate hinnangul sai põleng alguse esimesel korrusel magamistoas kamina kõrval asunud tuhaämbrist. Põlema süttisid tuhaämbri läheduses olnud riided, millest tuli kiiresti edasi levis. Teadaolevalt puudus elamus suitsuandur.

Tuli nõuab ohvreid

Sel aastal on Eestis tulekahjudes hukkunud juba 30 inimest. Tuleõnnetused saavad kõige sagedamini alguse kodust, seega on kõige olulisem ennetada tuleohtu just eluruumides. Oluline on nii töökorras ja õigesti paigaldatud suitsuanduri olemasolu, töökorras elektrisüsteem ning korras ja hooldatud kütteseadmed. Just praegu, mil sügise saabudes on kätte jõudnud kütteperiood, on igati paslik meelde tuletada seda, et küttesüsteeme peab puhastama igal aastal ja iga viie aasta jooksul peab seadmed üle vaatama ja puhastama kutseline korstnapühkija.

Lisaks on oluline pöörata tähelepanu tuleohutusele ning tuld tehes tasub meeles pidada järgmist:

  • Ära pane põlevmaterjale küttekoldele liiga lähedale (küttepuud, vaip). Tulekahju võib tekkida lenduvast sädemest ning isegi soojusülekandest.
  • Tühjenda küttekolle põlenud puidu jääkidest alles peale nende jahtumist. Kindlasti ei tohi kuuma tuhka ladustada kergestisüttivas anumas. Kuum tuhk tuleb paigutada metallnõusse ning viia hoonest väljapoole jahtuma.
  • Kütmiseks ei tohi kasutada värvitud, immutatud või muul moel kemikaalidel töödeldud puitmaterjali.  Puidus olev keemia talletub kergesti küttekeha seintele ning võib kaasa tuua suured kahjud.
  • Kütmise ajal ei tohi kodust lahkuda või magama minna.
  • Rikkis küttekollet ei tohi kasutada. Vähimagi kahtluse korral, et kodu kütteseade või korsten pole töökorras, tuleb esimesel võimalusel kutsuda oma ala ekspert seda kontrollima. Siiber peab olema kütmise ajal täielikult avatud.
  • Küta ahju mõistlikult. Ülekütmise vältimiseks tuleb külmade ilmade ajal kütta üks ahjutäis korraga, aga mitu korda päevas.

Samal teemal

23.10.2018
Mustamäel lõõmas auto
22.10.2018
FOTOD | Suitsukonist süttinud auto hävis täielikult
18.10.2018
Voodiservale jäetud teeküünal oleks võinud maksta lapse elu
17.10.2018
FOTO | Korterimaja keldripõlengu tõttu tuli majast elanikke evakueerida

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee