Eesti uudised

ÕL VIDEO | Laine Randjärv jäi Eesti Kontserdi juhi kohast ilma (176)

Kadi Raal | Video: Robin Roots, 24. oktoober 2018 17:15
Täna hommikul kogunenud Eesti Kontserdi (EK) nõukogu otsustas, et korraldab uue konkursi Eesti Kontserdi juhi valimisteks.

Septembri keskpaigas valiti Eesti Kontserti uue juhi kohale riigikogu liige Laine Randjärv (Reformierakond), kes vaid mõned päevad hiljem teatas, et esimesel veebruaril ta ametisse ei astu, vaid on riigikogus ametiaja lõpuni ning soovib uuel kohal alustada aprilli alguses. 

Samal teemal

Randjärvega läbirääkimisi pidanud EK nõukogu esimehe Indrek Laulu sõnul valmistas Randjärve soov olulisi probleeme ning seetõttu kogunes EK nõukogu täna seda küsimust arutama. 

Kohtumise järel sõnas kultuuriministeeriumi muusikanõunik ja EK nõukogu liige Madli-Liis Parts, et nõukogu ei andnud Laulule volitusi Randjärvega läbirääkimisi jätkata ning Eesti Kontserti juhi leidmiseks kuulutatakse välja uus konkurss. 

"Meil oli väga palju eksitavat infot mingitel konkursi hetkedel ja me jõudsimegi selleni, et kuna on olnud nii konkursi ajal kui ka konkursi järgsel ajal erinevat informatsiooni, siis me ei saa sellistes tingimustes sõlmida lepingut. Me peame alustama puhtalt lehelt," ütles Parts.

Otsust toetas Partsi sõnul enamik nõukogu liikmeid. 

Parts välistas, et otsusel võib olla poliitiline põhjus. "Ma saan kõigi nõukogu liikmete nimel öelda, et mitte kellelegi ei ole poliitilist survet avaldatud"

Randjärv: see on poliitiline otsus

Õhtulehel pole korduvate kõnede järel Randjärvelt kommentaari saada õnnestunud. Küll aga kirjutas poliitik sotsiaalmeedias, et ta esitas EK nõukogule nii suuliselt kui kirjalikult kinnituse, et nõustub kõigi nende poolt esitatud tingimustega, sh ka tööleasumise aega 1. veebruaril. Randjärv lisas, et see ühtlasi tähendas, et ta loobub kõigist riigikogu lahkumishüvitistest. 

Poliitik ütles, et tema soov tööleasumise suhtes ajapikendust küsida, ei peaks olema karistatav. "Minu meelest on normaalne, et läbirääkimistel esitataksegi oma soove ja ettepanekuid ning lepitakse kokku mõlemale osapoolele sobivad tingimused."

"Vaatamata konkursi võidule 13. septembril peale vestlusvooru häältega 5:0 on kahjuks kogu järgnev protsess olnud ilmselgelt poliitiliselt suunatud, et nurjata ausa konkursi tulemused," lisas ta. 

Randjärve sõnul põhjendati tänast EK nõukogu otsust talle vaid nõukogu liikmete hääletustulemustega. "Argumente ega põhjendusi pole mulle antud."

Riigikogu selle koosseisu ametiaja lõppedes ootab Randjärve 20 888 euro suurune hüvitis, ent kui tema volitused oleksid lõppenud riigiametisse asumise tõttu, jäänuks ta hüvitisest ilma.

Sihtasutuse Eesti Kontsert nõukogu on viieliikmeline, sinna kuuluvad esimees Indrek Laul (Estonia klaverivabrik), Margus Pärtlas (Eesti Muusikaakadeemia), Tea Varrak (haridus- ja teadusministeerium), Marika Tuusis (rahandusministeerium) ja Madli-Liis Parts (kultuuriministeerium). Eesti Kontserdi juhatuse liikme Jüri Leiteni ametiaeg lõppeb järgmise aasta algul ning uueks ametiajaks ta ei kandideerinud.

Samal teemal

21.10.2018
Indrek Saar kinnitas Eesti Kontserdi nõukogu uue koosseisu
07.10.2018
Laine Randjärv loobub riigiga kohut käimast ja jääb poliitikasse
30.09.2018
ÕL VIDEO | Indrek Laul: leian siiani, et Laine Randjärv oleks olnud võimekas juht Eesti Kontserdile
27.09.2018
Laine Randjärv: olen sellega harjunud, et kogu aeg peksa saan