Eesti uudised

Tasuta asjade jagaja saab tänu asemel sõimata

Kristiina Tilk, 23. oktoober 2018 22:20

31 KOMMENTAARI

t
tonoh/ 25. oktoober 2018 10:26
asjade uputus. Elustiili muutus. Põlvkondade vahetus. Nõuka ajal , kui oli midagi osta, osteti. Ja nii need kapid kodus toidunõusid täis on n Siis olid ju pikkade laudadega peod, nüüd ei vaja keegi neid toidunõude tagavarasid. Taaskasutusese nägin, et uued kohvitassid alustega maksid 30 senti. klaaskauss 10 senti, nuga, kahvel, lusikas 10 senti, jne. Kui riik neid kauplusekesi ei pigista, ehk siis läheva need nende kätte , kelllele vaja. Või siis prügikonteineritesse.
n
nonoh/ 25. oktoober 2018 09:56
inimesel, kel on aru peas, tahab asju, mida tal on vaja. Ja kui on midagi vaja, siis tahab ise selle valida 1 - euroste hugast või nende hulgast, millele rahakott loa annab ja ta ei taha mitte seda hunnikut, mida sa tasuta pakud. See on väärikuse küsimus paljudele. Ainult vähesed tunnevad ennast hästi su tasuta asju võttes.
Taaskasutrus-pood peaks olema igas linnas( ja linnadest meil puudu ei ole). Ainult ma ei tea, kuidas riik neid poode oma maksudega koormab. Vaatan oma linna poes ikka ringi ja seal on täiesti kasutamata asju, mida osta. Ja lähen kassasse, maksan korraliku kauba eest 2 - 3 eurot. Olen valinud. Ostnud mida tahtsin.
Keegi tõi need asjad lihtsalt tasuta taaskasutuspoodi ja sai oma kapis ruumi.
n
nb/ 24. oktoober 2018 14:43
Arvestades et selle artikli sihgrupp võiks muuhulgas olla ka inimesed, kes tasuta asjade gruppides endale midagi tasuta soovivad, on muidugi kummaline, et artikkel on tasuline kuna vaevalt nad seda artiklit ostma hakkaks ;)
Aga artikli enda kohta ütleks, et eks elu juba ole selline, et paraku küsija suu pihta lüüakse küll ja vahel päris kõvasti ning kingitud hobuse suhu vaadatakse vaata et hoolikamalt kui ostetud hobuse suhu.
Aga mind isiklikult häirivad tasuta asjade gruppides veel igasugused ärikad. Ok, vahel jääb tõesti üle a'la päevinäinud mööbel vms. millega mõtled, et viidagu ainult minema kui keegi sellele veel mingit rakendust suudab leida, saabki ise jäätmejaama vedamise vaevast lahti. Aga vahel jääb üle ka midagi korralikumat, mille võiks ju põhimõtteliselt mõnekümne euro eest müüki ka panna, kuid pigem mõtled, et annaks siis tasuta ära kellelegi kellel seda tõesti vaja on ja endale lubada ei saa. Selliste asjadega on ärikad nagu šaakalid platsis ja kui hoolikalt ei vali kellele anda, siis avastad järgmine päev et sinu tasuta ära antud asi on müüki pandud.
a
andja/ 24. oktoober 2018 13:40
olen ka andnud,sortinud lapse asju. Mõned pole küll võib olla nii ´viisakad´aga olengi andnud mõttega mitte nendega kuskile ´külla´minna vaid millega laps kuskil liivakastis trampida või pargis joosta saaks..
Pöhjus miks neid ära andnud olen on peamiselt üks - nendest on lihtsalt välja kasvatud,muidu kannaks ta neid ju ise..
Teine asi on teades et kusagil peres on beebibody või mütsike ,püksikesed ikka abiks küll..
Ning kolmandaks muidugi - tekib endal ka rohkem ruumi.
Pooldan nn ahelkasutust ja seni kuni ikka kanda kannatab,miks mitte. Seega sry kui alati Hello Kittyt pole aga kui suudan mina mitte alati brändi taha pugeda,mida tegelikult ei tee ma üldse - milleks siis selline pirtsutamine teisteltki?
Võib olla vähem peenutsemist kui ise brändikaupa paariks kuuks ja niisama ringi traavimiseks osta ei jõua ( ei näe tõesti pointi osta järjepidevalt 20-30 eur kittyde püksikesi et nad mõne aja pärast jälle kappi seisma jääks) vaid võib olla rohkem koostööd ja vähem halvakspanu.
Loodetavasti olen saanud kedagi aidata ja mingit monumenti selle eest ei oota.
Ajaa,aastaid tagasi,Tallinnas,Kristiine piirkonnas oli vist selline asutus nagu paljulasteliste perede liit? ,mingi ladu kuhu soovisin samuti oma riideid viia. Ei ütleks et kaltsud olid.Sinna sisenedes hakkasid silma riiulitel seisvad ja pruuniks läinud banaanid- ja oi see valik oli lai,riietele mis tõin lendasid kohe töötajad ise peale ...Hiljem kui ära läksin pistis üks kogukam naisterahvas - keegi projekti eestvedaja vist - mulle pihku pisikese shokolaaditahvli,selge et sellises magusalaos läks ikka aega et otsida..Ja kui pärast kuupäeva vaatasin siis olid need eelmise aasta jõulude tähtajaga. Nii et pigem kui nn tänada tahad ja selleks on üks hallitama läinud shokolaaditahvel siis pigem parem ära tee seda üldse!Jääb kogu selle pruunide banaani taustal mingigi positiivne kogemus.Mõte läks ka nendele lastele kes selle hoone ümbruses mängisid - andnud neilegi.. Mingi osa riietest läks käiku ma loodan,nii et asi seegi.
h
hm/ 24. oktoober 2018 10:48
asju on palju.Minul näiteks eriti nõusid.Jäänud veel vanematelt.Kenas serviisid,vaasid ja muu selline.Eluaeg kapis seisnud.Midagi või mälestuseks jätta aga enamus lihtsalt ei mahu kuskile.Pole enam tubades neid suuri sektsioonkappe ka...
h
hmmm/ 24. oktoober 2018 12:19
Milleks mälestuseks jätta, kui neid nõusid pole kasutusel olnudki! Mis mälestused saavad neist olla.
e
E/ 24. oktoober 2018 10:48
On minulgi kogemus. Kunagi ostsin enda uuele voodile uue madratsi ning vana madrats (mis oli tegelikult väga tuntud firma oma ning 3 aastat vana) jäi seisma. Pakkusin "taaskasutus Tartus" grupis, et annan selle ära kilo viinamarjade vastu. Kohe kirjutas mulle härdalt üks elukooli vilistlasest seitsme põnniga täiskohaga emme, et temal ongi just säherdune madrats puudu ning et lapsed magavad põrandal. Emme fb lehe andmetel oli tädi küll kulla-karraga kaetud, küüned pikad ja läikivad ning ripsmepikendustesse investeeris tõenäoliselt rohkem, kui mina kogu kosmeetikakoti sisusse. Nii. Süda läks siiski laste pärast härdaks ja lubasin lahkelt, et tulgu madratsile järgi. Poole tunni pärast oli mu ukse taga kolm last ning mingi ülbe oss, kes küsisid nõudlikul toonil, et "kus madrats on?! andke siis siia see!". Karp lahti, lasin seltskonna elutuppa, kõik jalutasid oma väga poriste kummikutega üle vaipade, vedasid madratsi minema ja viskasid lauale ühe euro. Ei tervitust, elementaarset viisakust ega tänusõnu. Hiljem koristasin korteri põrandaid veel pool tundi. Kaks kuud hiljem nägin, et sama tädi müüs ühes teises fb-grupis madratsit hinnaga "vaid 50 eurot! kiirusta!". Pärast seda kogemust on nö teisele eestile heategevuse tegemise soov küll ära kadunud. Pigem annetan loomadele või vähihaigetele.
a
aga vot/ 24. oktoober 2018 11:19
needsama totakad, kes seal tasuta grupis ruigavad, toidavad just selliseid kelme. sest nemad peavadoma egolaksu kätte saama, et nemad, näe, on suured heategijad. neid ei huvita üldse, mis inimestele nad asju annavad, peaaasi, et endale saab õlale patsutada, et küll mina vast olen hea inimene.
tasuta kraami grupi adminn ruta, suur mms-smuugeldaja ehk praktiliselt ise kurjategija, lihtsalt keerab kommenteerimise kinni. üks neist kolmest mms-i-ärikast, kelle kodud politsei läbi otsis, nii ütleb guugel.
astusin ise sealt grupist lihtsalt välja, las need mms-i-joojad mõnulevad seal omavahel.
a
aga vot/ 24. oktoober 2018 11:21
needsama to.takad, kes seal tasuta grupis ruiqavad, toidavad just selliseid kelme. sest nemad peavad oma egolaksu kätte saama, et nemad, näe, on suured heategijad. neid ei huvita üldse, mis inimestele nad asju annavad, kas need müüvad äriks või vahetavad viinapudeli vastu, peaaasi, et endale saab õlale patsutada, et küll mina vast olen hea inimene.
tasuta kraami grupi adminn ruta, suur mms-smuuqeldaja ehk praktiliselt ise kurjateqija, aga lihtsalt keerab kommenteerimise kinni, kui jutt ei meeldi. sõnavabadus. üks neist kolmest mms-i-ärikast, kelle kodud politsei läbi otsis, nii ütleb guugel.
astusin ise sealt grupist lihtsalt välja, las need mms-i-joojad mõnulevad seal omavahel.
t
24. oktoober 2018 11:36
Tänased tabletid võtmata?
a
A/ 24. oktoober 2018 12:17
Küll sinusugusel kaob kiiresti ka loomadele ja vähihaigetele andmise soov
l
loomad/ 24. oktoober 2018 12:33
ja ehk ka vähihaiged ei tule järele, pead lahtisaamiseks prügisse laskma viia, aga see maksab.
t
tuttav tunne/ 24. oktoober 2018 12:47
Mul nii hullusti ei läinud, aga sama teema, enam ei paku kellegile, kui siis mõnele tuttavale. Sama fb-i lehel otsis noormees tasuta kõike kodu loomiseks, kuna kolis üürikorterisse. Panin paki kokku voodipesust, nõudest, jne. Teatasin noormehele, kust kätte saab ja siis...ei kippu ei kõppu. Paar nädalat vedeles kott mul töö juures, lõpuks võtsin poisiga ühendust, et mis värk on. Vastuseks kuulsin, et oi, väga vabandan, mul juba kõik olemas ja maru kiire olnud ja polnud meeles mulle teatada. Mul oli meeles ja aega, et sulle abikott kokku panna ja linna tuua, et kergem oleks kätte saada, aga sinul, abipalujal, ei olnud aega ega meeles inimest tänada ja vabandada. Aga sama kott tegi väga õnnelikuks ühe mu tuttava, kes oskas ka tänulik olla.
m
M/ 24. oktoober 2018 10:38
Oeh, lõpuks on valivad kerjused siia ka jõudnud, redditis on selliste jaoks terve alafoorum tehtud. reddit.com/r/choosingbeggars
j
just/ 24. oktoober 2018 11:22
valivad kerjused, pirtsakad kerjus jne on hea väljend.
t
tegelikult / 24. oktoober 2018 10:30
taandub kõik jagaja, saaja inimese isiklikule tasandile. On ju meie ümber igasuguseid inimesi. On selliseid, kes tahaks oma rämpsust lahti saada, et keegi selle ära viiks( olen jälginud gruppija tagasisidet) , on neid, kelle nõudmised ei lähe kokku pakutavaga ja ollakse solvunud. Ometi ei saa selliste inimeste pärast head tegemata jätta, sest kui palju inimesi on sellest nn vahetusest abi saanud. Igal juhul suuremat, kui mingid ametiasutused seda pakuksid. Tublid inimesed, kes selle lehe haldamise töö ette on võtnud ja enamus jagajatest ja saajatest on ju tänulikud selle võimaluse eest.

a
Ahnus/ 24. oktoober 2018 10:03
Üsna palju on asju ära andnud tasuta. Kahjuks oodatakse alati, et asi oleks tuttuus, dokumentidega, tsekiga ja tuuakse ukse taha kätte ära, või makstakse veel peale, et sa "vana asja vastu võtad"
a
Ahnusele/ 24. oktoober 2018 10:33
Tuttuus sellepärast, et asju on tohutult, panna pole neid kuskile, ja siis ongi valikuvõimalus.
l
lisaks/ 24. oktoober 2018 10:34
Metsaalused on ju autokoormaid täis, mis "puudustkannatajatele" annetatud...
m
24. oktoober 2018 09:18
meil peres ainult täiskasvanud, ei ole eriti mõtet tegeleda ei müügi, ega nende tasuta ära andmise gruppidega, kui millestki suuremast vaja lahti saada, siis helistan kohalikku heategevusega tegelevasse kirikukauplusesse, lepime aja kokku ja nad lihtsalt tulevad viivad ära. riided, jalanõud mis on terved ja puhtad panen kogumiskonteinerisse ja kulunud/plekkidega riided teise konteinerisse, kuhu kogutaksegi selliseid asju, mis sobivad ainult ümbertöötlemiseks.
aga näen kõrvalt mis toimub lastega peredes ja kui erinevad on inimesed ja nende arusaamad kasvõi puhtusest :)
on 2 tuttavat peret, kes vahetavad omavahel - ühes on 2 suurt poissi ja pisike õde, teises samuti 2 poissi ja tüdruk. üks ema peseb, triigib ja kontrollib kõik vahetusse minevad riided üle, kulunud ja katkiseid või plekkidega asju teisele ei paku.
teist olen näinud, et ta võtab riided oma laste kappidest ja paneb kotti, mis läheb sõbrannale. seega peaks nagu ka olema puhtad ja korralikud... aga kui koti saaja hakkab sisu üle vaatama, siis enamasti selgub, et vähemalt pooled saadud riietest on plekkidega, rebenenud, lukud katki või nööbid puudu...
m
murueit/ 24. oktoober 2018 10:37
Mina jällegi tean 7-lapselist peret,kellele muudkui tassitakse riideid. Tulemus on see, et ema müüb osta.ee-s ilusamad ära,koledamad viskab prügikonteinerisse, nii et teistel majaelanikel ei mahu oma prügi sinna enam nonde kaltsude pärast ära. Nii et see heategu on nii ja naa lugu.
v
Viljandist/ 24. oktoober 2018 09:14
Mina käisin laste mänguasju pakkumas haila juures ee laste hooldekodu või mis ta on ehk invakodu või kes teab. Asju oli 2 suurt kasti, Hakati vaatama sorteerima ja nägu selline, et noh mis sa neist siia tõid ja öeldigi ära, et kas mujale ei olnud viia. Ütlesin, et korralikud asjad, et kui võtate võtke kõik. Paksuke pajatas, et aga kes need sisse viib. Olgu viimane, kõik läheb prügikasti. Isegi nägin vaeva, et head teha tõin Tallinnast Viljandisse laste laste omad mis neid niipalju.
a
a/ 24. oktoober 2018 10:00
mis neist osta ja kuhjata oma lastele nii palju? pole vabandus, et kingitakse, meie oleme öelnud, et ei too lastele niisama maiustusi ja mänguasju, siis ei teki neid ka hunnikus. milleks selline raiskamine, eelkõige looduse.
v
Viljandist a le/ 24. oktoober 2018 11:04
Jah, nõustun Teiega ja Teil on täiesti õigus. Ise mängisin poiste asjadega vanaonu tehtud puuratastega autodega jne. Esimese mingisuguse alasti nuku sain kui käisin teises lassis. Ema vanadest katkistest sukadest sai riideid nukule tehtud.. Paalalinnas mehe õetütretütrel oma 2 toaline korter jäi laste pärast kitsaks võeti üürile 3 toaline korter kus kolmas tuba laste kola täis ja samuti riietega. Kola palju aga korterid autod võlgade peal. samuti Tallinna rahval. Mida sa teed kui inimestel e. noortel mõistust ei ole. Kas sa räägid või ei räägi hane selga vesi. Parem kui nende kellegiga tegemist ei tee.
n
nõustuja/ 24. oktoober 2018 11:31
On minugi läheduses selline pere,kus võlad kommunaalkulude pärast tuhandetes, aga majas igal aastal uus telekas,viimati nägin tervelt seinatäie suurust! Majas tasakaalurula, mille väikseim hind, vaatasin, pole alla 200 euro, nõudepesumasin jne.! N.n. vaesed EI OSKA ega taha normaalselt elada, õpitud abitus!
v
vingujatele/ 24. oktoober 2018 08:37
teile on ainult....anna,anna--aga malakat on teile vaja
j
Juulius/ 24. oktoober 2018 07:49
Naabrinaine sai kingiks külmiku. Sellise uue, suure ja kena. Otsustas siis oma suures rõõmus anda endise, kasutatud ja täiskorras kûlmiku tasuta ära. Ainus tingimus oli, et saaja viib ise minema ja mida kiiremini, seda parem. Esimeselt korruselt muide. Pakkus siis naabermaja perele, kes on natuke elust räsida saanud. Tulid ja vaatasid ning ütlesid, et neile ei meeldi külmiku mark ja suurus /kõrgus 170 / ei olevat ka sobiv. Aga nad olevat valmis külmiku võtma, kui perenaine maksab peale 25 eurikut. Perenaine keeldus ja vastuseks oli sõim. Aga külmikust sai lahti ka, nimelt palus kohalikul raamatukoguhoidjal küsida ja päeva pärast oldi kohal, viidi ära ja naisele ùlatati tänuks kohvipakk ja kommikarp. Aga saajatest sai perenaisele head tuttavad. Niipalju siis tasuta asjadest.
m
Müük/ 23. oktoober 2018 23:17
Keegi müüs ka Osta.ee-s mänguasju, kus osad olidki katised. Müüjal oli selle ka kenasti oksjonikirjelduses välja toonud. Lugu lõppes sellega, et ostja sai kauba kätte ja kukkus müüjat sõimama, lisades negatiivse kommentaari. Viimasel ajal on jäänud mulje, et osad inimesed ei saa enam lausetest aru. Kui mainid mõnd vanasõna või kõnekäändu, siis sellest ei saaga enam mitte kui midagi aru.
t
to Müük/ 24. oktoober 2018 08:23
Tõepoolest oleme jõudnud arenguga sinna maani kus ei saadagi aru "läbi lillede" vihjetest. Ei teata vanasõnu ega kõnekäände - nagu te isegi olete aru saanud. Ei saada aru põimlausetest ega lausetest mis koosnevad rohkem kui 10 sõna. Kuna mõelda ei viitsita siis sellise pika lause lugemisel unustatakse ära lause algus. Lõpuks ei saadagi aru millest jutt oli. Rääkida tuleb tänapäeval lihtlausetega. Mida lihtsam ja primitiivsem, seda kindlam on, et sinust saadakse aru. Lause pikkus võiks koosneda kusagil 4-5 sõnast. Näiteks: Mäh, bussiga tuled vä? Äkä, mutt teeb pannukaid.
t
to 08.23/ 24. oktoober 2018 11:45
tegelikult su jutt on õige, aga no su enda kommentaar võiks ka olla kirjavigadeta. mitmed puuduvad komad raskendavadki lausest arusaamist.
t
to Müük/ 24. oktoober 2018 09:15
Vastasin sulle pikalt tänapäeva arusaamadest lauseehitusest aga õhtulehe toimetus arvas, et see pole hea mõte siin avaldada. Äkki oli liialt tõene seletus.